Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Európa ugyanúgy meg fogja...

Európa ugyanúgy meg fogja szívni a migrációt, mint anno a Római birodalom?

Figyelt kérdés

2023. jan. 20. 16:33
 1/10 anonim ***** válasza:
58%
A Római Birodalomnak az tett be, hogy 1543-ban a törökök elfoglalták Konstantinápolyt. Mi köze van ennek a bevándorláshoz? A II. századtól X. századig tartó népvándorlási hullámoknak gyakorlatilag semmi közük nem volt a Római Birodalom bukásához, hiszen az egészen a XV. századig megmaradt.
2023. jan. 20. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
70%
1-es vagyok: elírtam, természetesen Konstantinápoly 1453-ban esett el, nem 90 évvel később :)
2023. jan. 20. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
41%
Én, mint Angliában élő, elképzeltem pár lehetőséget. Pl. autonóm területek fognak kialakulni, talán el is szakadnak. Lehet, hogy évszázadok múlva muszlim kormányzás lesz.
2023. jan. 20. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
13%
A migráció leginkàbb Trianonnal összehozható.
2023. jan. 20. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
85%
És mi van akkor, hogyha a nacionalizmus és a vallás el fog tűnni a következő évszázadokban? Egyszerűen államok és különböző múlttal rendelkező állampolgárok lesznek. Ebben az esetben semmi oka sem lesz mondjuk egy autonóm muzulmán tartományra. Mint ahogyan a mai magyar nép is magyar, sváb, szláv, avar, jász, kun stb. etnikai és legalább annyi vallású ember együttéléséből jött létre és egységes nyelv és kultúra jött létre. Ma sem lázadoznak mondjuk a kunok, hogy ők pedig átfogják venni a magyar államtól az irányítást. Szépen összeolvadnak a népek. Ilyen a történelem.
2023. jan. 20. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
21%
nem fogja mivel már megszívta
2023. jan. 20. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
40%
Nem. A migránsok asszimilálódni fognak idővel. Fel fogják venni a többség kultúráját és vallását.
2023. jan. 20. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
86%
Az én őseim is svábok voltak. A német nyelvet is csak az iskolából ismerem. És nem akarok egy sváb államot létrehozni Magyarország területén.
2023. jan. 20. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
55%
#5 Azért a vallási kisebbségeket nem olyan könnyű asszimilálni, látsd a zsidóknak 2000 évig nem volt önálló állama, még is fennmaradtak.
2023. jan. 20. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
71%

9-es: a zsidóság nem a legjobb példa, mert az ő helyzetük Európában elég különleges volt. A középkorban a vidéki zsidóság vagy teljesen elvesztette a vallását és beilleszkedett (hiszen a jobbágyoknak fel kellett venniük a földesúr vallását), vagy pedig beköltözött a városokba, ahol a legtöbb helyen gettósították őket vagy közvetlenül, zsidó negyedek, gettók kialakításával, vagy pedig közvetett módon, pl. A céhekből való kizárással, illetve a banki pályára való tereléssel (ugye keresztény kereszténynek nem adhatott kamatos hitelt, ami nélkül pedig a bankszektor működésképtelen).


Ha ránézel például a Nyugatrómai Birodalom területére, illetve a kora középkori bevándorló népekre, szinte mindegyikük felhagyott a különböző kelta, germán, és sztyeppei vallásukkal, és felvették a kereszténységet, mert őket nem érte hasonló bánásmód, mint a zsidókat.

2023. jan. 20. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!