Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Trianonért ki a felelős?

Trianonért ki a felelős?

Figyelt kérdés

2023. jan. 27. 19:44
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
10. Ez így nem igaz és téves az okfejtésed is.
2023. febr. 19. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Jó. Szerinted. Ja, a 10.-es vagyok. 1918 őszén elkezdődtek az előkészítő tárgyalások. 1919. március 21.-én kikiáltják a Tanácsköztársaságot. Ez tartott 133 napig, aztán jött Horthy fehér lovon. Mire a magyar delegáció megjelent Párizsban, tulajdon képen már kész volt minden.Ha 1918 őszén egy olyan delegáció kezdi meg a tárgyalásokat, aki a magyar érdekeket helyezi előtérbe, sokkal több megmaradhatott volna, mint így.Legalább a szín tiszta magyar területek. Az egész megtartására már nem lehetett esély, a román, szerb, szlovák nacionalizmus más a Világ Háború előtt megkezdődött.
2023. febr. 19. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Kedves 10.-es Válaszoló! Nem állítom, hogy csak az én véleményem lehet az igazi okozat. Ez az én véleményem volt. Én így gondolom. Nem fejtenéd ki néhány mondatban, gondolatban, hogy Te hogy látod, az én gondolkodásom hol tév út? Köszönöm válaszod!
2023. febr. 20. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
13. A béketárgyalásokra a vesztes felek nem kaptak meghívót, nem is vehettek részt, tehát nem volt mit előterjeszteni, a nagyhatalmak döntöttek. Károlyi 1919. márc. 21- én visszautasította a Vix-jegyzéket. Ez a békekonferencia febr. 26-ai döntéseit tartalmazza. Ez volt az a pont, ami a rendszer működését lehetetlenné tette és már meg volt a döntés az új határok kialakításáról. Mindegy, hogy utána kik jöttek, Kun Béláék és majd Horthy, a döntés meg volt. A magyar küldöttség amikor kiment 1920-ban, csak az aláírásra kapott mandátumot, arra is jött létre, azután megszünt.
2023. febr. 20. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

-felelősök:

-antant hatalmak (főleg Franciaország)

-a dualizmus kori magyar kormányok (a kisebbségi politikájuk miatt)

-Károlyi Mihály

-a román, a cseh, és a szerb politikai vezetés

-az Oszmán birodalom (a 150 éves török uralom alatti háborúk hatására az etnikai viszonyok erősen átrendeződtek a Kárpát-medencében)

2023. márc. 23. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!