Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Magyarországon már megjelent...

Magyarországon már megjelent a bérlői generació? Akinek már sosem lesz saját otthona és míg el vagy otthon a szüleivel fog élni vagy albérletben? Ez a kialakult jegyzet mennyire növeli az elvandorlás helyzetét országunkban?

Figyelt kérdés
Én nyugat Európában élek és bérlek de pont azért költöztem ide mer Magyarországon esélytelen lett volna vennem egy normális jó elhelyezkedésű ingatlant viszont a berekhez viszonyítva drága az albérlet így nekem megérte kiköltözni nyugatra. Itt egy magasabb eletszinvonalon tudok élni.

2023. febr. 27. 06:30
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
13%
Magyarországon sokkal magasabb a saját / családi ingatlanban élők aránya, mint nyugaton. A probléma, amiről beszélsz, inkább nyugaton jellemző. Aki nem totál lúzer, előbb-utóbb szerez saját ingatlant Magyarországon.
2023. febr. 27. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
76%

Az elmúlt pár évben nálunk emelkedtek a legjobban az ingatlanárak európában.

Ebből az a következtetés, hogy a fizetések is biztos nőttek, de nem.

Még az ingatlan árak pl 4,5x magasabbak lettek(attól függ milyen évet hasonlítunk össze), addig a fizetés csak 2x lett magasabb. Ez így megy már évek óta.

Valamint újépítésű ingatlanok sem olyan egyszerűek már, mint a szovjet időben. Új energetikai besorolások, új szabályozás miatt ez plusszba drágult. Ez magával vitte azt, hogy a nem új építésű ingatlanok is drágábbak lettek.

2023. febr. 27. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 A kérdező kommentje:
#1 én a jelenlegi generaciokrol beszélek nem a 40-50 éve előbb szuletetekrol
2023. febr. 27. 06:35
 4/38 anonim ***** válasza:
20%
3: én is.
2023. febr. 27. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
89%

Tegyük hozzá, hogy a képletben nem csak fizetés és ingatlan van. Ugyanis felment minden másnak is az ára. Így hiába lett mondjuk kétszer annyi a fizetés, nem fogsz tudni többet félrerakni, mert a különbözetet elviszi az élelmiszer meg a többi.

Az ingatlanárak viszont négyszer nagyobbak, és ez várhatóan nem is fog változni.

Úgyhogy a válaszom: igen. Ha nem örökölsz, vagy a családod nem lóvés, úgy átlagemberként sose lesz saját lakásod.

2023. febr. 27. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 A kérdező kommentje:
Akkor jó döntésnek tartom hogy kijöttem :)
2023. febr. 27. 06:52
 7/38 anonim ***** válasza:
100%

Ez pontosan így volt 40-50 évvel ezelőtt is.

Sőt,azokban az időkben munka után,hétvégén saját kézzel kellett 'kalákában'

othont teremteni.

2023. febr. 27. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
36%

"Akkor jó döntésnek tartom hogy kijöttem :)"


3 gyakoris válasz után?


Nem csodálom, hogy nyugatra kellett menni 😂😂😂

2023. febr. 27. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 A kérdező kommentje:
Én örülök mármint amilyen eletszinvonalat itt élértem amilyen környezetbe élhetek arra Magyarországon nem lett volna lehetőségem soha.
2023. febr. 27. 07:10
 10/38 anonim ***** válasza:
54%

1es, 38 éves vagyok, kijártam 3 iskolát is, igy elég sok élő kapcsolatom van az otthon élő generációmról, úgy, hogy én is külföldön élek közben.

Azon generációtársaim, akik otthon maradtak, senkiről sem tudok, aki vett volna saját ingatlant. Vannak, nem is kevesen, akik sajátban élnek, de ők családtól megörökölt házakat, lakásokat kaptak és alakitottak át. Bár legalább 1 kezemem meg tudnám számolni, hányan élnek vásárolt ingatlanban és bár igazad lenne, de, az a helyzet, hogy esélytelenek vagyunk, ilyen fizetések és ilyen ingatlanárak mellett. Külföldön, én is bérlek, de annyit hozzá kell tenni, hogy itt senkinek sincs saját tulajdon fétise és, ahogy esik a munka, úgy költözünk más városba, ha kell.

2023. febr. 27. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!