Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy általában...

Miért van az, hogy általában azok adakoznak vagy adakoznának szívesebben, akiknek maguk megélhetésére is éppen hogy telik?

Figyelt kérdés
2010. okt. 5. 20:47
 1/10 bumbi02 ***** válasza:
én sem értem ezt.. speciel mi épphogy megvagyunk valahogy, a telefonon számolgatom a perceket hogy olcsóbban kijöjjünk hónap végén... ennek ellenére vettem a fáradtságot és azt a 200 forintot és küldtem egy sms-t...
2010. okt. 5. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Azért, mert nyilván a szegény, az elesett érzi igazán, hogy ez mit jelent, a gazdagot nem hatja meg. Szociológiai felmérések is azt támasztják alá, hogy az adakozók többsége inkább a szegények közül kerül ki, akik akár a 70-80 ezres nyugdíjukból is szívesebben adakoznak, mint mások a másfél millióból.
2010. okt. 5. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Én egyelőre a feltételes módba tartozom, de pl. kinőtt ruhát már volt, hogy adakoztam.
2010. okt. 5. 21:19
 4/10 anonim ***** válasza:
De néha a gazdagok is adományoznak jótékony célra mert MÉG elszámolhatják az adóban
2010. okt. 5. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Az más, ha egy cég PR-ból adakozik. Ez a reklám része. De ez se túl jellemző. Inkább a látványsportokba öntik a pénzt, mint a szegényekbe.
2010. okt. 5. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

" Inkább a látványsportokba öntik a pénzt"

Ez csak sima reklám. Olyan mint a tv-t nézed és leadnak valami autó reklámot.

2010. okt. 5. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
55%

"Inkább a látványsportokba öntik a pénzt, mint a szegényekbe."


Na ez a szomorú. A cégek többsége abból él, hogy kizsákmányolja a szegény kétkezi munkásokat, ráadásul elég durván.

2010. okt. 5. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
mert a gazdagok általában önzők! ma már csak úgy tudsz meggazdagodni, ha önző sz@r szemét sz@r alak vagy!
2010. okt. 6. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Hibás a kérdés, mert egyáltalán nem igaz...százalékos arányban egyáltalán nincs kirívó különbség a gazdagok és a szegények adakozása terén..honnan vetted ezt? Óvatosan a közhelyekkel, becsapnak :)

Hidd el, a munkás/szegényebb/alacsonyabb (ki minek nevezi) réteg is tud nagy számban ugyanolyan önző lenni, mint gazdagok...a gazdagok és szegények között nem a lojalitás, hanem az ész a különbség. Legalábbis még ez.

2010. okt. 6. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Előző vagyok...hogy én se csak közhelyekkel szolgáljak...


kérdeztem: "..honnan vetted ezt?" -> tehát nem gondolom igaznak...kíváncsi lennék, hogy azokat a kutyamenhelyeket, magánadakozásból álló kórházi készülékeket stb. 100 forintosokból dobálták össze az emberek, vagy gazdagok adták?? Ha TV meghirdet adakozási lehetőséget az árvízkárosultaknak, akkor pl összejön pár száz forintosokból. Két példa mindkét fél adakozására (annyi, hogy szegények kampányszerűen, míg gazdagok rendszeresen adakoznak többnyire..már aki adakozik). A szegények összegyűjtik a megmaradt ételmaradékot és leadják közeli hajléktalan szállókon?..vagy egyszerűen kidobják a kukába?? Nem látom, hogy szegények hetente 100 forintosokat dobnának össze azért, hogy közérkeztetésre fordítsák azok számára, akik nem jutnak elég ételhez. Mikor megy haza a gyereknek nevezett ártatlan lélek, s látja, hogy kukában turkál ennivalóért szegény ember..eszébe jut, hogy a megmaradt fél uzsonnazsömléjét odaadja Neki?? Vagy esetleg felnőtt szüleiknek??


Tehát mindkét oldalról látok példát adakozásra..és arra is, mikor nem adakoznának, noha megtehetnék és még nem is fájna nekik (mivel fél zsömle úgy is szárazon, kukába kerül, ha otthon nem eszi meg).


ÖNZŐSÉGRE PÉLDA:

Amerika történelme...amikor még teljes szabadság volt ott... anno nem volt adózás, mikor bevezették az adót... meg kellett szavaztatni az akkori törvények szerint...úgy érték el, hogy azt mondták, a gazdagok majd így kötelezően adakoznak a többi embernek.

Nos, persze nem hagyták a pénzesek, ezért a vállalkozások számára megengedték, hogy ne az egész jövedelemből adózzanak...hanem abból, ami megmarad vállalati költekezés után...lényegében kibújtak az adózás elől, max néha egy kisebb összeg után kellett fizetni, amit nem tudtak törvényesen elszámolni.

Mi következett ebből? Az, hogy javában a középréteg adózik a rendszernek és a szegénynek. Azóta nem szeretik az adózást az emberek..hogy is van? amíg más fizeti a lét, akkor jó az adózás?...ha én fizetem a szegényeket, akkor nem? KÉTSZÍNŰSÉG!!! a közemberek kétszínűsége.

2010. okt. 6. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!