Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Azok az emberek, akik csalódta...

Azok az emberek, akik csalódtak a demokráciában, milyen alternatívát tudnak javasolni helyette?

Figyelt kérdés
Olyan emberektől kérdezem, akik csalódtak a demokráciában: mi a legjobb alternatíva, amit lehetne javasolni helyette?

2023. márc. 6. 19:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem még mindig a demokrácia a legjobb ha nem is tökéletes.
2023. márc. 6. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
0%
Diktatúra egy olyan diktátorral, aki az országa és a nemzete érdekeit is szem előtt tartja.
2023. márc. 6. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Hülyeség, mindegyik diktátor szem előtt tartja csak épp az ő elképzelése szerint.
2023. márc. 6. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Én is csalódtam a demokráciában, az emberek túlságosan irányíthatóak és befolyásolhatóak. Jobbat viszont nem tudok. Esetleg maradhatna a demokrácia, de ezt kellene finomhangolni: egyfajta tájékozottsági kérdőívet kellene mindenkinek kitölteni, ami alapján el lehetne dönteni, hogy ki szavazhat és ki nem. Persze ez is újabb problémákat vetne fel és ez sem lenne tökéletes, de talán a jelenlegi rendszernél jobb.
2023. márc. 6. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Valódi demokrácia az alternatíva, nem olyan Fidesz-féle "demokrácia".
2023. márc. 6. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
Egy olyan kommunizmus, amiben nem proletárdiktatúra van, hanem humanista tudósok és hippik diktatúrája.
2023. márc. 6. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Hippik diktatúrája? Ez elég érdekes. A hippik ugyanis nagyon lazák, náluk minden szabad: drogozni, bárkivel szeretkezni, aki csak tetszik neked, a diktatúra meg arról szól, hogy szigorú szabályok, katonás rend, és feltétlen engedelmesség a diktátornak és más feljebbvalónak.


Alternatíva pedig Lao Ce filozófiája alapján egy államot berendezni, aki szerint az igaz ember nem rokona, nem barátja senkinek, mindenkit egyenlő mércével kell mérni. Ez Kínában sokáig elég jól is működött, és szerintem működik is. Ha valaki valamilyen előléptetést szeretne, hogy vezető legyen, az tegyen szigorú vizsgákat, ez alól senki ne legyen kivétel. Tehát, aki vezető szeretne lenni az tanuljon, beszéljen nyelveket, és tudjon tárgyalni külföldiekkel. Ez alól a császár rokonai se voltak kivételek.


Én személy szerint még a szavazati jogot is műveltségi cenzushoz kötném: aki szavazni szeretne, az tudjon minimum írni-olvasni.

2023. márc. 6. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Anarchoszindikalista közösséget, amelyben hetenként felváltva mindig más gyakorolja a végrehajtó hatalmat. De csak azok a döntései jogerősek, amelyeket a két hetente összeülő külön bizottság hagy jóvá. Pusztán belügyekben elég az egyszerű többség is, de legalább kétharmad kell a jelentősebb ügyekben.


A legfelsőbb végrehajtó hatalommal csak a tömegek ruházhatnak fel bárkit is.

2023. márc. 7. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nekem nem a demokráciával van a problémám, hanem a legújabb kori értelmezésével.

Amikor valakik csak úgy tudják elképzelni az egyenlőséget másokkal, hogy valamiért mindig egyenlőbbek mások alapértelmezett kárára, akkor az már egy eléggé érdekes válfaja a "demokráciának", amire speciel, nem vagyok semmilyen szinten sem vevő, sem kíváncsi.

Ami az enyém, az mindenkié is, de ami másoké, ahhoz nekem kuss?

Menjenek oda egyesével az ilyen ganajok, ahová gondolom - és húzzák a szaporodó izmukra a demokráciájukat!

2023. márc. 8. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Technokrácia!
2023. júl. 11. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!