Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Autizmus miert ennyire kivalts...

Autizmus miert ennyire kivaltsagos betegseg?

Figyelt kérdés
a mak kartyatol kezdve a mindenfele kedvezmenyeken keresztul odaig hogy a kozoktatasban pluszidoket meg pontokat kapnak, minden meg van adva nekik. ertem hogy a sulyos betegseg helyzetekben jar de rengeteg baratom van aki enyhen autista, teljesen epek agyilag es konkretan egy papiros diagnozison kivul problema mentesen elnek, megis minden kedvezmenyt megkapnak eletuk vegeig. az iskolaban pedig mindegyik kituno tanulo, hiszen az enyhe autizmus hiperintelligenciaval jar es maniakus tanulassal. ennek ellenere plusz idoket meg plusz pontokat kapnak erettsegin bezzeg en a sulyos ADHD-val nem vagyok megsegitve se intezmenyekben se sehol. ezerszer tobb gondom van a hetkoznapokban mint nekik. a gyogyszer koltsegekrol nem is beszelve. be kene vezetni egy szabalyt hogy csak sulyos autizmussal lehet kedvezmenyeket kapni
2023. márc. 8. 18:18
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
15%
Klári ezt is el fogja számoltatni ha nyer.
2023. márc. 8. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem az. Sok fajtája van, és általában eléggé utálják őket, pár kivételtől eltekintve.


Én valószínű az vagyok, bár valószínű más problémám is van. Alig viselnek el. És jó pontokat sem kapok.

2023. márc. 8. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Akinek látszólag nincs baja, az persze, hogy megkapja a támogatást. Egy valódi, beteg, több problémával is rendelkező autistának soha nem fognak jelentős támogatást adni.


Inkább a többiek kapnak támogatást miatta. És akkor ezzel le is tudták a támogatás részét.

2023. márc. 8. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Semmit sem tudsz az autizmusról. A hiperintelligencia nagyon ritka az autistáknál. Az autisták többsége beszélni sem tanul meg soha, de jó néhányan közülük még csak nem is szobatiszták. Nincs neked egy autista barátod sem, ez nyilvánvaló.
2023. márc. 8. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Elhiszem neked, hogy az ADHD sem fenékig tejfel, viszont ne akarj velünk cserélni.

Egy dolog a beilleszkedési, alkalmazkodási nehézségek, íratlan szabályok megszegése, amiért sok helyen nem fogadnak be a csoportba. Vannak, akik még szekálnak is, és nem azért, mert úgy gondolják, hogy okosak vagyunk. Az általános iskolában az osztályom hülyének nézett. Utána évekig jártam terápiára, jól éreztem magamat, és a gimnázium is jó volt.

Az első egyetemi szakommal (alkalmazott matematikus) nem tudtam elhelyezkedni, így informatika szakot is végeztem - és azzal sem kellettem sehova több, mint két évig.

Az édesanyám halála után megpróbáltak gondnokság alá venni. Már korábban is szorongó voltam, de ettől váltam igazán szorongóvá. Évek óta küszködöm ezzel, remélem, sikerül rá megoldást találnom. Sok autista szorong, az autizmus fajtájától, típusától függetlenül.

2023. márc. 8. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Az autizmus fogyatékosságként van kategorizálva.
2023. márc. 8. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

5


nem azokrol beszelek akiknek tenylegesen komolyabb szinteken autizmusa van, hanem akiknek gyerekkorukba volt de le gyengult es mak kartyaval ingyen elnek

2023. márc. 8. 21:33
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Nincs olyan, hogy az autizmus legyengül. Mondom én, hogy semmit sem tudsz róla és nem ismersz autistákat.
2023. márc. 9. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
A pszichopátia is fogyatékosságként van kategorizálva. Mégis büntetik.
2023. márc. 9. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

8

akkor hazudik, mert lattam nala mak kartyat es ejjel nappal kedvezmenyeket kap. akkor lehet mas betegsegre kapta

2023. márc. 9. 17:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!