Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Sokan vagytok még így?

Sokan vagytok még így?

Figyelt kérdés
Felmerült bennem egy ilyen kérdés. Ugye sokan konzervatív háztartásban nevelkedtek és liberálisok lettek belőlük, néha elég szélsőséges módon. Na én ennek pont az ellenkezője vagyok. Szüleim elváltak még nagyon kiskoromban. Édesapám nagyon progresszív, nyugatpárti, liberális, és szerintem ateista is, vagy legalábbis agnosztikus. Engem meg sem kereszteltek. Édesanyám már inkább hajlik a konzervativizmus felé, habár ő nem foglalkozik politikával, vallásilag meg ő is agnosztikus, nem foglalkozik vele. Nos, én ezzel szemben konzervatív vagyok, szeretnék megkeresztelkedni, nemzeti érzelmű/nacionalista vagyok, de nem az a skinhead őrjöngős fajta. Édesapámmal gyakran összeveszünk kissé a politika témán ugyanis a jelenlegi háborús témában sem értünk egyet, és amíg én nagyon szeretem Magyarországot, ő ezzel szemben utálja, a felesége is. Ez mennyire gyakori? Nekem már teljesen eltérnek az értékeim az édesapáméval.

2023. márc. 27. 17:26
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem ne hozd fel a témát.


Amúgy nem gyakori annyira. Általában a kamaszkor részeként többeknél jelentkezik, de a többség kinövi. Persze vannak kivételek, de az értékrendedet általában családból hozod, elég ritka, hogy valaki a családjával teljesen ellentétes értékrendet képviseljen felnőttként.

2023. márc. 27. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Volt pl. olyan, hogy még régebben apáékkal jöttünk haza Horvátországból, és a felesége mondta hogy köpjük le a földet. Gondolom "viccnek" szánta, de egyszerűen fel nem fogom hogy lehet ennyire utálni a saját hazádat. Elszomorító, és szánalmas.
2023. márc. 27. 18:11
 3/3 anonim ***** válasza:
2 Szerintem ha végiggondolod a történelmet, rájössz miért
2023. márc. 27. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!