Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Érezhető, hogy szegénység...

Érezhető, hogy szegénység lett itthon?

Figyelt kérdés

Érezhető, hogy szegénység lett itthon?

Bolti eladóktól, fuvarozóktól hallottam, hogy szinte fele tétel forgalmuk van, mint 2 éve.

Ez már a szegényedés jele lenne?

Ha nincs termékértékesítés, nincs vásárlóerő, akkor a gazdaság is csökken.

Médiába teljesen mást mondanak.

De szerintem lassan a heti nagybevásárlásokra (egy hónapban) nem elég egy 220 ezres fizetés, pláne, ha tankolni is kell.



Vajon meddig tart még ez a tendencia?


2023. márc. 29. 17:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
30%
Senkit nem hallottam erről panaszkodni, de lehet én mozgok egészen más körökben.
2023. márc. 29. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
75%

Pár éve ezelőtt havi 30.000 ft került szokásos kaják.

Most 100.000ft kerül ugyan az kaják.

Lassan ott tartunk azért fogsz dolgozni, éppen ne haljál éhen. Vissza a középkorban.

2023. márc. 29. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
75%
Hetvenezer gyermek él létminimum alatt Magyarországon. Itt kellett volna kezdeni a gyermekvédelmet.
2023. márc. 29. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

1# Hát ilyenről nem szívesen panaszkodunk. Végig kell menni egy áruházba megnézni, hogy igen kevés teli kocsit tologatnak.


Vagy megkérdezni az eladókat.

2023. márc. 29. 18:11
 5/12 mindentudó99 ***** válasza:
6%
Nagy a jólét. Egy két kiló libamajjal kevesebbet eszünk. Ennyi
2023. márc. 29. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
81%

Ha összetalálkozik két ember egymással, akkor csak erről beszélnek egymással: mit nem tudnak megvenni, milyen árak vannak, miért xar itt, stb. Osztan, amikor elválnak az útjaik, mindegyik megy min. 50.000-ért egy nagybevásárlást véghez vinni.

Tehát sokaknál megy a habos szövegelés csak...

2023. márc. 29. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező

Mivel az árak az élelmiszereknél nagyon megnőttek és élelmiszert mindenki vesz, gyakran, természetes, hogy ezzel foglalkoznak és sokkal többnek érződik ennek negatív hatása, mint másnak.

Nem a szegénység nőtt, hanem kevesebb olyat vásárolnak meg az emberek ami nem annyira fontos.

Én magam sem veszek meg mindent amit 2 éve még simán megvettem volna mert már olyan drága, hogy egyszerűen annyi pénzt nem akarok kiadni érte. Vagy semmit nem veszek helyette vagy keresek valamit ami megéri az árát. De nem azért mert ne lenne rá pénzem, szerencsére van bőven. hanem mert tudom, hogy egy jégkrémért 800 forintot kiadni nevetségesen sok, így inkább keresek egy másikat ami csak 400 Ft vagy ha nem találok olyat amit meg is ennék, akkor nem veszek jégkrémet. Vagy nézegettem a füstölt sonkákat mert csak úgy szívesen főztem volna egy nagyobb darabot valamelyik nap és mikor láttam, hogy kilója 8000 fölött van, akkor visszaraktam. Vettem helyette sima húst és abból készítettem kaját.

Kevesebbet vásárolunk mert a pénzünk nem több. Vannak sokan - akik korábban is kevés pénzből kellett gazdálkodjanak, akiknek most nagyon nehéz és nagy lemondásokat követelt ez az év. De általánosságban inkább csak az van, hogy kicsivel több pénzt költenek az emberek de ebből jóval kevesebb terméket tudnak megszerezni és ez főleg olyasmi ami nélkülözhető. Kevesebb üdítő, kevesebb drága gyümölcslé, kevesebb sajt stb.

Ez nem szegénység hanem szegényedés, a megszerzett jövedelemből még a fizetésemelésekkel is kevesebbet tudunk ma vásárolni a boltban, mint egy éve.

2023. márc. 29. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
30%

Pedig most hatalmas bérnövekedés van. Nem kell SZJA-t fizetni egy családosnak. Pl egy kezdő pedagógus így már 400-at visz haza nem 260-at. Ugye micsoda különbség!?


Ti is vállaljatok gyermeket. Ez a jövő!👌🍊🦾💖

2023. márc. 29. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
39%
Nem.
2023. márc. 29. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 mindentudó99 ***** válasza:
89%
#7 Tökéletesen leirtad a lényeget. Annak a legrosszabb aki regebben is nehezen vásárolt. A többiek lemondással még jobban elvannak. Örökké persze nem fogtartani ez a drágulas se már kezdenek akciózni az áruházláncok mert nincs annyi bevételük.
2023. márc. 29. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!