Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A humán értelmiségiek általába...

A humán értelmiségiek általában miért mindenhol baloldaliak?

Figyelt kérdés
Az USA-ban is évek óta nyomják a woke ideológiát sok társadalomtudományi egyetemen, Németországban is a zöld mozgalmak legfőbb bázisa a diákok voltak. Itthon is úgy tűnik nekem, hogy az ilyen bölcsész, szociológus, stb karokon erőteljes baloldali többség van, a Momentumnak van a legtöbb befolyása. Amit még megfigyeltem, hogy az ilyen furcsa külsejű emberek (színes haj, sok tetoválás, piercing, stb) is mindig az ők oldalukon állnak. A balos eszmék lehet egyszerűen divatosabbak, mert jobban használják a popkultúrát társadalmi kérdésekben.

2023. ápr. 2. 17:50
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
79%

"baloldali megközelítés a racionálisabb? "


Igen, én is ezen röhögtem.

Írom ezt úgy, hogy én valóban IT-s vagyok.

A legtöbb munkatársam úgy utálja a cigányokat, mint a szart.

Gépészmérnök testvéremék szintén.


Ezt a balos dumát valóban olyanok tolják, akik életükben nem voltak sehol, csak valami steril környezetben.

2023. ápr. 3. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
78%
#21: Ezt én is tapasztaltam. Elég sok ismerősöm van IT-s területről, de még művészeti suliból is. Ugyanígy gondolkodnak a cigányokról. Van olyan, aki max nem fogalmaz olyan durván, de egyik se az ilyen elszállt bölcsész szintjén van, aki szerint a cigányokkal semmi baj nincs, csak a rasszista magyar rendszer meg a szegénység miatt kénytelenek bűnözni.
2023. ápr. 3. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
65%

Bölcsészként egyrészt nem tartom relevánsnak ezt a bal-és jobboldalozást, pláne belevonva a külföldi példákat. Egészen más a bal-jobb oldal aklasszikus politikai fogalom szintjén, ehhez képest egészen más a fidesz kommunikációjában és egészen más a nyugat-európai politikában. Kár ezekkel a fogalmakkal dobálózni anélkül, hogy mindenki nagyjából ugyanazt értené rajta. Nálunk (illetve a fidesz retorikájában) általában összemosódik a baloldaliság és a liberalizmus, pedig ez a két fogalom nagyon nem ugyanaz. Sőt, nyugaton pl. elég erős a konzervatív baloldaliság.

Aztán a bölcsészettudomány egy elég tág fogalom, pláne úgy hogy belekeverik a társadalomtudományokat is. Nem érdemes tehát egy kalap alá venni az összes szakot és hogy azok művelői vajon milyenek. De ha azt nézzük: az én területemen (történelem) eddig sokkal több konzervatívval találkoztam és a nemzetközi szakirodalomban is inkább ez a jellemző.

2023. ápr. 3. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
66%

#17

" sok hülyeségből, amit összehordtál, csak egyre válaszolnék"

Nézd, azért mert nem tudsz olvasni, még nem leszek én a hülye. :)


A bemásolt válasszal és a te szövegértéseddel, az a gond, hoyg nem veszi figyelembe az ideológiák változását az időben, illetve hogy nem amerikáról beszéltem, hanem az ideológiáról.

Vegyünk egy egyszerű példát. A 8 órás munkanapot. Ez eredetileg egy kommunista szabályozás volt, de népszerűsége miatt volt ahol jobboldali kormány vezette be, de ettől még a jobboldal nem értett ezzel egyet ideológiai alapon akkoriban.

Fentebb pedig pont arról beszéltem, hogy ezek a döntések honnan és miért indultak ki.


Az amerikai példa pedig azért kifejezetten rossz, mivel amerikában Trump előtt nem jobb-bal felosztás volt, hanem a republikánusnak mérsékelt baltól kezdve jobbra voltak politikusaik, míg a demokratáknak mérsékelt jobbtól balra.



#18

"A konzervatívok pl. képesek megérteni, hogy az iszlám intoleráns a melegekkel, tehát az arabok improtálása és az LMBTQ inkompatibilis."

Itt jön képbe az irracionalitás. Az iszlám pont annyira intoleráns, mint a kereszténység.

A valóságban pedig mindkét esetben az emberek sokkal nagyobb fenntartásokkal értelmezték a saját szentírásukat. Egyszerű példa, 2.2 milliárd muzulmán van a bolygón és az fbi 200 ezerre becsüli a szélsőségeseket. Még ha meg is duplázzuk ezt a számot, úgymond adva egy nagyon komoly felső becslést, akkor is a vallást követők 0.0002%-áról sem beszélünk.

Racionálisan nézve, hazudsz.


"A férfiak által dominált szakokon magasabb az átlagos IQ, és ezekben nagyobb a konzervatívok száma."

Egyrészt, a linked ezt nem bizonyítja.

Másrészt, megint hazudsz. Ami kijelenthető, hogy a STEM szakokon nagyobb arányban vannak a republikánusok a nem STEM szakokhoz képest, de a demokratákhoz képest nem.


Bizony volt erről kutatás, bár már kicsit régen. Minden esetben a demokraták voltak nagyobb arányban: [link]


#19

"Igaz, mérnököktől még nem hallottam, hogy az eszükkel hencegnének a jobboldaliak kárára,"

Ebből látszik mennyi mérnökkel beszélgetsz. :D


#21

"Ezt a balos dumát valóban olyanok tolják, akik életükben nem voltak sehol, csak valami steril környezetben."

Nem, igazából azok "tolják", akik mellettük nőttek fel és nem steril környezetben, ahol beléd nevelték a rasszizmust.

Nekem osztálytársam is volt roma, vidéken nőttem fel és mérnökként dolgozom.


Szóval nem, értelmes IT-s, mérnök nem utálja őket.


#23

"egészen más a fidesz kommunikációjában"

A fidesz nem jobboldali, hanem harmadikutas fasiszta párt.

Ma Mo.-on jobboldalon, a jobbik, mihazánk, Jakab és MZP van.

2023. ápr. 4. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
#24: Megint egy újabb adag hülyeség. Nincs kedvem kivesézni.
2023. ápr. 4. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:

#25

Tekintve, hogy a korábbi kommentemet se sikerült cáfolni, csak hoztál egy irreleváns idézetet, így csak azt mutattad meg, hogy olvasni nem tudsz. :)

2023. ápr. 4. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
47%
IT-sként azt gondolom, cigányok nélkül szebb lenne a világ, és minden kollégám így gondolja, akivel valaha beszéltem.
2023. ápr. 4. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!