Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Az debreceni édességgyáros...

Az debreceni édességgyáros Felföldi valóban osztrák béreket fog fizetni?

Figyelt kérdés

Vagy csak kamuzik az ipse?

[link]



2023. ápr. 17. 21:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem nem kamuzik!

Volt egy barátnőm, aki vagy 4 évig nála dolgozott.

Sokat követelt - és nem mindig úri stílusban - de az ígéreteit mindig betartotta, és aki beleadott mindent a melóba, azt nagyon meg is becsülte.

Fura egy fazon, de van lelke - dacára annak, hogy az üzletben nem ismeri a tréfát. Sok mindent előre lát - sokszor egy szemmel többet lát, mint más kettővel!Büszke ember, úgyhogy ha ilyen nyilvánosság előtt megtette ezt a kijelentést, azt be is fogja tartani! Érdeke hogy a jó emberei ne menjenek el az új gyárakba... És ez Debrecennek azért lesz jó, mert megindít egy intenzív béremelési folyamatot, a többi céget is lépéskényszerbe hozza.

Szóval jól járnak azok, akik ott dolgoznak, vagy ott fognak dolgozni! Nem lesz hiánya dolgozókban, azt biztosra veszem.

Ügyes, nagyon ügyes!

2023. ápr. 17. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
1-es eddig a Felföldi édességgyár nem arról volt híres, hogy jól megfizeti a dolgozóit, itt a gyakorin is leginkább csak panaszkodtak, hogy mennyire alacsonyak a bérek és milyen durván bánnak az ott dolgozókkal. Kiváncsi vagyok, hogy mi lesz ebbből, de, ha mondjuk valőban osztrák béreket fizet azt, nem hinném, hogy hirtelen beállna a sorba a a többi debreceni cég is, főleg, hogy egy részük a jelenlegi bérezést is alig bírja kinyögni.
2023. ápr. 17. 23:18
 3/11 anonim ***** válasza:
71%
Én leírtam a válaszomat a kérdésedre a tapasztalataim alapján - innentől kezdve azt hiszel amit akarsz.
2023. ápr. 17. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
3-as elfogadom a válaszodat, semmilyen negatívat nem jegyeztem meg rá. Nekem is van olyan ismerősöm aki ott dolgozot és hasonlóan negatív véleménnyel volt mint itt a gyakorin megjelenő vélemények. Ettől függetlenül lehetséges, hogy a Felföldi annyira jól menő vállalkozás, hogy a dolgozóival szemben legalább a fizetések terén ekkora fordulatra lesz képes, ahogy említettem kiváncsi vagyok mi lesz belőle. De azt is látni kell, hogy Debrecenben a bérek jelenleg nemhogy az osztrák, de még a magyar viszonyokhoz képest is alacsonyan vannak, nagyon több cég eleve azért települt ide mert itt kevesebbet fizethet mint mondjuk Budapest környékén, ezenkívül sok cég nincs is olyan helyzetben, hogy képes legyen a fizetéseket nagyobb mértékben emelni, ezért nem hiszem, hogy sokan követnék Felföldit az osztrák fizetésekkel.
2023. ápr. 17. 23:30
 5/11 anonim ***** válasza:
62%

4 - "De azt is látni kell, hogy Debrecenben a bérek jelenleg nemhogy az osztrák, de még a magyar viszonyokhoz képest is alacsonyan vannak, nagyon több cég eleve azért települt ide mert itt kevesebbet fizethet mint mondjuk Budapest környékén" - Ez egy rosszul beidegződött marhaság.

A '90-es évek végén, amikorra minden ipart szétloptak Debrecenben ez igaz volt!

De kb. 2015 óta ez már lejárt lemez, nincs már valóságtartalma.

Nem akarok itt bizonygatni semmit, mert közöm sincs hozzá, de ha egy vidéki város a főváros után mindenben a legdrágább, akkor az nem a te állításodat igazolja! Ha egy város el tud tartani egy repülőteret, akkor ott nem lehetnek gagyik a fizetések! Ha egy városban lehetnek milliós négyzetméteres lakásárak, ott hatalmas a fizetőképes kereslet... Azt meg nem lehet minimálbérből finanszírozni...

2023. ápr. 18. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

5-ös, szerintem nézd meg a különböző rendelkezésre álló statisztikákat az ország területeinek fizetéseiről és láthatod, hogy Debrecen nem épp az élvonalban van fizetések terén. Csak egy kis segítség: [link]

Vagy egy összehasonlítás Veszprémmel: [link]


és egy másik Győrrel: [link]


Az, hogy a főváros után az egyik legdrágább Debrecen, nem jelenti azt, hogy ezt ugyanannyi munkával eltöltött időből ki tudják hozni a debreceniek, lásd összaasonlítós linkek.


A debreceni reptér működése óta sosem volt nyereséges, és egyébként közel sem csak Debrecen lakosságát szolgálja ki, hanem az egész régiót Erdélyt is beleértve.


A millió fölötti négyzetméter árak már lényegében majdnem minden megyeszékhelyen megvannak, hála a kormányunk hathatós ingatlanárfelajtó intézkedéseinek, éd a világrekorder inflációnak. Debrecenben a különösen magas árszintre magyarázat lehet még a külföldi diákok és cégalkalmazottak és az őket elszállásoló befektetői vállalkozói réteg is, ez a lakosság egy elég szúk rétege és nem is feltétlenül debreceni lakosokból tevődik össze.


Az igazi szétlopása a városnak pedig csak most zajlik igazán.

2023. ápr. 18. 01:13
 7/11 anonim ***** válasza:
69%

Felföldi meg fogja adni a beígért pénzt!

Te meg menj el vásárolni a statisztikádból.


"A debreceni reptér működése óta sosem volt nyereséges, és egyébként közel sem csak Debrecen lakosságát szolgálja ki, hanem az egész régiót Erdélyt is beleértve." - Ja, mert Erdélyben nincs Marosvásárhelyen, Kolozsvárott, Nagyváradon, Szatmárnémetiben, Nagybányán nemzetközi repülőtér?

Neked valami fóbiád van!

Nekem nem ér többet ez a beszélgetés.

2023. ápr. 18. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
7-es, nem igazán szorulok rá, hogy egy édességgyárban hajtsanak még osztrák minimálbérért sem. Azt majd meglátjuk, hogy tényleg osztrák bérek lesznek-e ott vagy sem. A linkelt statisztikákkal pedig csak reagáltam a válaszodra, ha ez neked fáj akkor neked van fóbiád.
2023. ápr. 18. 10:04
 9/11 anonim ***** válasza:
41%
Cívis vagyok. Az az igazi. Tősgyökeres. Nem tudom, Felföldi mit ígért, és mit nem. De azt tudom, hogy ő híres-hírhedt városomban. A dolgozóitól még panaszon kívül nem hallottam mást. Állítólag embertelenül bánik velük. Az ilyen bánásmódot szerintem nem lehet a bérrel kompenzálni. Debrecen egy ócska, lepusztult, eltérkövesített betonváros lett. Én még éltem az igazi, a tiszta, parkos, ligetes, virágos , élhető Debrecenben. Akkor még cívisek lakták a várost. Ma már tele van betelepültekkel, külföldiekkel. Egyes városrészekben már alig van fehér ember, négerek, kínaiak, stb. lepték el a várost. Most meg még jön belőlük több ezer, az akkugyárba. A közlekedés így is katasztrófális. Ez egy 100 000 fős város volt, most kb 230 000 lakosa van, de 300 000-re akarják bővíteni. Statisztikák szerint az egész országban itt ülnek legtöbbet a dugókban az emberek, még Budapestet is megelőzzük. (pedig itt fideszes vezetés van! ) A tömegközlekedés százszor rosszabb, mint Budapesten, a buszok legtöbb helyen óránként közlekednek, de még akkor is kimarad egy-egy járat. A "kerékpárutakat" úgy oldották meg, hogy vagy az amúgy is keskeny járdákat felfestették, vagy a legforgalmasabb utcákban a pakoló autók és az úttest közé festették. ÉLHETETLEN!! Kérdezitek, miért nem hagyom itt, ha ilyen rossz? Mert már nagyon idős vagyok a költözéshez, meg minden ideköt. Ráadásul szentimentális, vén bolondként még mindig reménykedem, hátha jóra fordulnak a dolgok...egyszer...talán..
2023. ápr. 19. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
35%

9 - A kutya ugat, a karaván hald.

Felföldi +fizet.

2023. ápr. 20. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!