Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Hitler- nyugdíj, ez tényleg...

Hitler- nyugdíj, ez tényleg igaz? Teljesen meglepett a cikk amiket erről olvastam. A cikkrészletet lentre linkelem.

Figyelt kérdés

„A Waffen-SS 48 magyar tagja ma is kiegészítő juttatást kap Németországtól” - írja a Blikk a német Bild cikke alapján, amely szerint világszerte még mindig 1886-an részesülnek ilyen juttatásban.


A nyugdíj 139 ezer és 408 ezer forint között mozog, miközben egy munkaszolgálatos 50 eurónyi, azaz kb. 16 ezer forintos juttatást kaphat Németországtól.

azonban már nem nagyon lehet tisztázni, hogy a járandoságban részesülők hithű nácik voltak, vagy az 1944-től már rendszeres kényszersorozások áldozatai, hívta fel a figyelmet Marchut Réka, a Magyar Tudományos Akadémia tudományos munkatársa. (Blikk)



Egyáltalán honnan tudta a német kormány hogy ki jogosult rá? Gondolom senki nem vigyorogva mondogatta,hogy amúgy én SS tag voltam..


2023. ápr. 24. 12:49
 1/10 anonim ***** válasza:
23%
Az ÁVH/ÁVO-s kommunista patkányok miért kapnak nyugdíjat/ az ügynök aktákat miért nem hozták nyilvánosságra a rendszer váltás után? Én erre is kiváncsi lennék.
2023. ápr. 24. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
84%
@1 Szép példa a felesleges whataboutizmusra.
2023. ápr. 24. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
#1-es örülök a kommentednek de teljesen felesleges volt. Sose értem ha valaki nem a témához kapcsolódóan kommentel akkor minek teszi? Ha majd valaki az ex komcsi ügynökökről tesz fel kérdést oda írhatod majd a kommented.
2023. ápr. 24. 12:59
 4/10 anonim ***** válasza:
46%

"azaz kb. 16 ezer forintos juttatást kaphat Németországtól."


Nahát. Tudnak venni belőle egy hétvégényi kaját. Sajnálod tőlük?

2023. ápr. 24. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
70%
Dehogynem tudják, megvannak a nyilvántartások, kik szolgáltak az SS-ben. Lényegében a katonáskodásért (vagyis a Német Birodalomért végzett munkáért) kapnak nyugdíjat.
2023. ápr. 24. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
#4-es egyáltalán nem sajnálom. Csak nem tudtam hogy van ilyen. És nem tudom hogy működött az élő jogosultak megkeresése.
2023. ápr. 24. 13:13
 7/10 anonim ***** válasza:
77%

Volt a falunkban egy zsidó néni, aki szintén kapott a férje után özvegyi nyugdíjat az NSZK-tól, mert a férje SS katonaként halt meg. Polgári házasság volt, nem tartották a vallást, a férjet meg kényszersorozták. A fiatalasszonyt már a deportáló vonatról szedték le helyi jóakarói azzal az indokkal, hogy nem vihetik el, mert a férje német katona.


Az NSZK hatóságok keresték meg - ha jól tudom, először az özvegyeket és csak később az egykori katonákat - azzal, hogy ez nekik jár. A Kádár-rendszerben forintra konvertálva kapták meg.

2023. ápr. 24. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
41%
Kötve hiszem. Aki az SS-ben szolgált, és még él, azt elítélik, nemhogy még pénzt kapjon érte. Luxusnyugdíj csak a kommunista gyilkosoknak jár.
2023. ápr. 24. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
25%
#8 Ezen az alapon azoknak sem jár, akik a rendszerváltás után a szürkegazdasággal (minimálbérrel bejelentve) adócsalást követtek el és szétlopták a magyar társadalmat a saját gyávaságuk miatt.
2023. ápr. 24. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
29%
#9 Természetesen megvonnám tőlük is, sőt, őket is börtönbe zárnám.
2023. ápr. 24. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!