Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Kiderült hogy az állítólagosan...

Kiderült hogy az állítólagosan leggonoszabb orosz Mariopoli terrortámadás nem is úgy volt?

Figyelt kérdés

Egy véres fejű anyával csináltak egy interjút mire felháborodott az egész világ,majd kiderült ukrán félrevezetés!


[link]


Hát így "terroristák" az oroszok!



[link]


2023. március 8. 5:00

„Túléltem, és elmondtam az igazat. Ukrajna számára most ellenség vagyok”: Hogyan alakult a „Mariupol Madonna” sorsa?

„Mariupol Madonna” Marianna Vyshemirskaya elmondta, hogy az „Azov” * nácik terhes nőkkel takarták el magukat a szülészeti kórházban, és a Nyugat megpróbált hamisítványt csinálni a fotójából [videó]


Ismerje meg ugyanazt a "Mariupol Madonna" Marianna V. Megtaláltuk... Moszkvában.



Amúgy a Nyugat és Ukrajna Marianna fotóját akkor teljes egészében felhasználta - minden média címlapjára. Ám miután a lány elmesélte, hogyan történt minden valójában akkoriban Mariupolban, Ukrajna azonnal elhozta híres „béketeremtő” bázisára, ahol a „nemzet ellenségeinek” listáit teszik közzé. A Nyugat pedig sehol, még apró betűkkel sem cáfolta a Mariannával írt borítóikat. Úgy tett, mintha már nem is létezne.



És itt van, közvetlenül előttem.


- És előtte volt lehetőség kijutni Mariupolból? Amikor a város az ukrán fegyveres erők alá tartozott, „humanitárius folyosókról” beszéltek.


- Igen, nem voltak folyosók! Az ukrán katonaság nem engedett ki senkit a városból! Néhányan, nem tudom, hogyan, átszivárogtak rajtuk. Talán pénzért.


- Már letelepedett Moszkvában?


- Igen, megszoktam. Rengeteg tennivaló és találkozó. És most kezdődnek a tárgyalások.


- Melyik?


- Hodorkovszkijjal. A fényképemet közzétette a közösségi hálózatain, alatta pedig Mariupol és az ostromlott Leningrád összehasonlítása. Csak a saját céljaira használt fel. propagandájukban. Kértem, hogy távolítsa el a fényképet, de nem tette.


Akarsz tőle pénzt?


- Csak azt akarom, hogy törölje a fotómat.


2023. máj. 14. 17:26
 1/10 anonim ***** válasza:
52%
Amennyiben ukrán félrevezetés volt,akkor most már nem lehet tudni, mi a nyugati propaganda!
2023. máj. 14. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
77%

Mi nem úgy volt? Az orosz bomba/rakéta/tüzésrségi lövedék becsapódása okozta a sérüléseket? Igen. Tudták, hogy kórház/szülészet van ott? Tudniuk kellett, mert nem egy tábori kórház volt, rajta volt a térképen.


Senki nem gondolta, hogy direkt a kórházat veszik célba. Orosz lakosságú város volt Mariupol, ezért gondolták az ukrán erők, hogy (Bucsával ellentétben) a civil lakosságot kímélni fogják, így nyugodtan pihenhetnek a kórház mellett. De az oroszokat nem érdeklik a polgári áldozatok, az derült ki.


De nem ez volt a "leggonoszabb" mariupoli támadás, akkor "csak" 35-en haltak meg. A színház romjai alatt több százan maradtak holtan: [link]

2023. máj. 14. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

2.

"Köszönöm"hogy beböfögted a nyugati álláspontot, mielőtt elolvastad volna amiről szól a dolog!

2023. máj. 14. 21:20
 4/10 anonim ***** válasza:

Elolvastam. Nem "böfögök", ne sértegess! "Köszönöm" - és akkor használd az udvariassági formulákat, ha tényleg úgy gondolod.


A híreket forráskritikával kell kezelni. Az orosz nőt ki tudja, mivel zsarolják...


Az egyetlen újdonság, amit a nyugati média nem közölt le, az az, hogy a nő azt állítja, hogy "Az ukrán katonaság nem engedett ki senkit a városból!". Azt nem teszi hozzá, de az értelmezés miatt fontos, hogy Oroszországba. Ami a mi sajtónk ("mi" alatt most a nyugatot értem, elnézést a rubeljobboldaltól) "humanitárius folyosónak" hív, az arról szólt volna, hogy az ukrán állampolgárok Ukrán fennhatóságú területre (Bergyansz-Zaporozzsja útvonalon) távozhatnak.


Mariupolban a lakosság többségi része orosz anyanyelvű, de ennek ellenére a 91-es népszavazáson a háromnegyedük arra szavazott, hogy Ukrajna legyen önálló állam. Nehéz pontosan megmondani, de első közelítésként feltételezem, hogy a lakosság legalább háromnegyede nyugat felé menekült volna, ha engedik. (Ahogy az is igaz, hogy azért ha jelentős kisebbségben is, de voltak az orosz hadseregnek szurkoló civilek, akik megeresztenek egy mobilhívást, hogy "lőjetek az x utca 42-be", ha látnak ukrán alakulatokat civilektől távol...)


Ez egy sakkjátszma, ahol mindenki az érdekei szerint játszott, és ahol a kegyetlenebb oroszok győztek. Bár az Azov zászlóalj a szélsőjobb vonalat vitte, és a szélsőjobb a népek önrendelkezési joga helyett az "ősi Ukrán (Magyar, Piréz, stb.) föld" elvét vallva akár népirtásra is hajlamos, de nem ez történt.


Az védőknek nem volt érdekük elengedni a civileket, mert akkor megszórják a civilektől mentes várost az oroszok az akkor még bőviben lévő termobarikus rakétákkal és mind meghalnak. Erre a támadók nem engedtek be gyógyszert, kaját de még vizet sem. A védők kezdtek kevésbé örülni a civileknek, mert fogyasztják a szűkös készleteket. Ekkor indultak meg a diplomáciai erőfeszítések a "humanitárius folyosóra". Erre az oroszok nem mondtak nemet, hogy ne tűnjenek barbárnak, de valójában nem igazán engedték. Oroszországba engedték csak a menekülőket, vagyis inkább vitték őket, nem mehettek szabadon. Végül a védők a tömeghalál elkerülése érdekében átengedték a civileket az oroszoknak, ők meg visszavonultak az acélgyár területére és ott küzdöttek még egy darabig.

2023. máj. 14. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

"Az orosz nőt ki tudja, mivel zsarolják..."


Ez aztán az érv!( bezzeg a nyugatiakról ha ilyet irnál....)


Bocsi de erre bizonyitékod = 0


"Az egyetlen újdonság, amit a nyugati média nem közölt le, az az,

hogy a nő azt állítja, hogy "Az ukrán katonaság nem engedett ki senkit a városból!"


Minden amit leirsz nyugati propaganda átvernek téged, te meg másokat, a nő megmonta az ukrán nácik csinálták!


Nem véletlen, hogy oroszokhoz szökött a nő az őt üldözőktől .



Ebből lehet látni, hogy az ukránok hazudnak akik adják a drótot nyugatra amit te elhiszel!


Itt bizonyitékok vannak, interjú a nővel részedre meg a nagy semmi mivel nem nyugaton van a csaj, ezért csak a már eddig emlegetett lózungot ismeritek!

2023. máj. 14. 23:41
 6/10 anonim ***** válasza:
55%

Nyugaton demokrácia van. Oroszország meg gyilkolja és bebörtönzi az ellenzékieket.


>Bocsi de erre bizonyitékod = 0

-Arra sincs bizonyítékom, hogy egy húszéves lelekott kocsiban NEM hatvanezer kilométer van, de attól még nem hiszem el :)


>Minden amit leirsz nyugati propaganda átvernek téged, te meg másokat, a nő megmonta az ukrán nácik csinálták!

-MIT konkrétan? Ők lőtték magukat?


>Nem véletlen, hogy oroszokhoz szökött a nő az őt üldözőktől .

-A fene tudja, de az biztos, hogy oda VITTÉK a mariupoli lakosokat, ha oda akartak menni, ha nem :)


>Itt bizonyitékok vannak

-Hol és mire? Azt elhiszem, hogy az oroszok nem direkt a kórházat lőtték, mert nem áll érdekükben - soha nem is gondoltam, hogy direkt lövik. De hogy odalőttek, az tény. A konkrét esetben vagy mert véletlenül oda esett vagy mert katonák is voltak a közelben, a kórház meg ilyenkor az oroszoknak mellékes. A nő lényegében azt mondta el, hogy az ukránok katonák a közelükben voltak, mert azt hitték az oroszok így nem lövik őket, de az oroszokat marhára nem érdekelte és odalőttek.


Ez pont azt bizonyítja, amit eddig is gondoltam, hogy az oroszok barbár népség.

2023. máj. 15. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

"Nyugaton demokrácia van."


Hazudsz, a covid terrorkor kiderült hogy nem!


Amúgy meg nem nyugat ukrajna:


[link]


" Nem elég, hogy betiltották az ellenzéki pártot Ukrajnában, újabb csapás érheti a képviselőit

MTI

2023. február 03. 12:11

Volodimir Zelenszkij ukrán elnök felkérte Ruszlan Sztefancsuk parlamenti elnököt, vizsgálja meg azt az állampolgári javaslatot, hogy a törvényhozás vegye napirendre a betiltott Ellenzéki Platform - Az Életért (OPZZS) ellenzéki párt képviselőinek mandátumuktól való megfosztását."



De amugy meg úgy látom fogyatékos vagy!


Semmire nem adtál bizonyítékot csak a szád jár, az meg nem elég!


"MIT konkrétan? Ők lőtték magukat?"


A civileket és rákenték az oroszokra!



"Ez pont azt bizonyítja, amit eddig is gondoltam, hogy az oroszok barbár népség."


Ez csak arra bizonyíték hogy nagyon buta irányítható vagy!


Úgy látom válaszadási kényszered van, részemről lezártam,nem kivánok tovább vitázni veled .

Remélem fogtad!

2023. máj. 15. 01:10
 8/10 anonim ***** válasza:
62%

>A civileket és rákenték az oroszokra!

-Az általad leírt cikkben ez nincsen benne.

2023. máj. 15. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

>A civileket és rákenték az oroszokra!


-Az általad leírt cikkben ez nincsen benne.


Ez az Azov módszere, és ott voltak mariopolban a szinháznál is!


Az általad emlitett szinház, ahol állitottad, hogy :


"A színház romjai alatt több százan maradtak holtan"


Ott is azok dolgoztak:



[link]


2022. április 01 12:34

Ismertté vált, hogy az "Azov" fegyveresei a drámaszínházban dolgoznak


Egy mariupoli menekült elmondta, hogy a drámaszínház felrobbanása előtt az „azoviták” dobozokat vittek be az épületbe


[link]


A mariupoli színházi bombázást azovi szélsőségesek szervezték, hogy kiprovokálják a NATO beavatkozását


Továbbá a nő a linkelt cikkben állítja, hogy


" Amikor az ukrán fegyveres erők elmentek, megjött az orosz katonaság, azonnal hozták nekünk a száraz adagjukat és a vizet. És palackozott forrásban lévő víz, hogy melegen tartsa. És akkor indulhattam Donyeckbe."


Szóval az oroszok utána érkeztek csak.


Én mindenre adtam linket!

2023. máj. 15. 10:40
 10/10 anonim ***** válasza:
62%

>Szóval az oroszok utána érkeztek csak.

-Van egy bazinagy bombatölcsér a kórházudvaron, ez tény. Az oroszok személyesen csak később jönnek a helyszínre, miután az ukránok elmennek - ez kb. nyilvánvaló. Azt nem értem, ez mit jelent számodra. Miért gondolod ebből, hogy nem az oroszok okozták a bombatölcsért? Nem kézzel ássák ki, messziről lövik/dobják az ellenségre a robbanóanyagot, ami a lyukat csinálta, tehát nyilván hogy az oroszok később mennek oda.

2023. máj. 15. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!