Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért volna Szlovénia fiktív...

Miért volna Szlovénia fiktív állam?

Figyelt kérdés

Ilyen gyagya kijelentést láttam sok hozzászólásban, amik ráadásul kiemelik, hogy ezt az országot fel kellene osztani Olaszország és Ausztria között.


De miért?


Itt is persze kiemelik, hogy állítólag nincs múltja, pedig a források szerint a szlovén nép az alpesi szlávok, a karantánok leszármazottja, amelynek a 7. és a 9. század között fejedelemsége volt Karantánia néven a mai Szlovénia nyugati felén és az osztrák Karintiában (talán a Karantánia nevéből lett Karintia is?).


Nem tudom pontosan, de valahol még olyat is olvastam, hogy Szent István is hadakozott valamikor a karantánokkal.



2023. máj. 30. 07:45
A kérdező szavazást indított:
Igen, Szlovénia fiktív állam
Szlovénia nem fiktív állam és nem kell bántani
Közömbös számomra a kérdés
31 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
62%
Nekem nincs bajom velük.
2023. máj. 30. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
5%
Mert Jugoszlávia szerves elidegeníthetetlen részét képezi.
2023. máj. 30. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
86%

2, á értem, tehát, mi akkor a szovjetúnió részeként tekintünk kisruszkiországként magunkra?


Hogy közben eltelt úgy 30 év, azt meg egy pálinkával lehúzzul az öblitőn.

2023. máj. 30. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
75%

Nagy butaság a kérdés felvetése is. Szlovénia nem fiktív állam. A szlovén nép, illetve az elődjeik már régebb óta ott vannak, mint a magyarok a Kárpát medencében. Attól még, mert független államuk csak 1991 után lett még nem fiktív az ország. Ez igaz még akkor is, ha az ország területe és lakossága még a mai Magyarországhoz viszonyítva is kicsi.


Egyébként fiktív országok nem is léteznek! Ha van egy ország, ami a világ minden másik országa által elismert, (ilyen Szlovénia is), az már nem lehet fiktív!

Csak mindenki által elismert (pl. Szlovénia, Magyarország) és nem mindenki által elismert országok (pl. Észak-Ciprus, Koszovó) vannak!

2023. jún. 1. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A szlovénok 1918-ig Ausztria--Magyarország részét képezték, aztán Szerbia vezetésével lettek Jugoszlávia. Annak széthullása után immár önálló ország.
2023. aug. 22. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!