Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért van Magyarországon...

Miért van Magyarországon ennyi orosz szimpatizáns?

Figyelt kérdés

Én nem kedvelem egyiket se.

Se az ukránokat,se az oroszokat.

Mindkettőt alapvetően erőszakos népnek tartom,de...

De csak az oroszok kezdték ezt a háborút.

És döbbenetes sok oroszbarát szimpatizánssal találkoztam itthon.

Semmi történelmi okunk nincsen rá,hogy szimpatizáljunk az oroszokkal, hozzáteszem az ukránokkal se.



2023. jún. 6. 16:21
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
22%

10,

Csak uncsi vagy 🤣

2023. jún. 6. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:

De egy fideszes nem érzi az ellentmondást?


Ünneplik az 1956 októberi hősöket,akik szembeszálltak a Budapestet megszálló oroszokkal


Majd mikor az ukránok honvédő háborút folytatnak oroszokkal,simán istenitik oroszországot és putyint.

2023. jún. 6. 16:52
 13/25 anonim ***** válasza:
76%

@16:52


Az már meg volt magyarázva.


56-ban nem az oroszok vertek le minket, hanem az ukrán hadtest ami a Szovjetunió része volt. Azok az ukránok, akik Bayer Zsóti szerint nem is léteztek akkoriban.

2023. jún. 6. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:

Áhhh értem vagyis nem

Akkor azt kérdezem,hogy a nagy orosz barátság miatt,érdemes volt a Lengyel Magyar barátságot szétb@szni?


És még egy dolog az oroszok az ukránokat mindig is testvér népnek tartották,hát láthatjuk,hogy az oroszok mit csinálnak éppen a testvér néppel.

Ilyen barát mellett nem is kell ellenség

2023. jún. 6. 16:58
 15/25 anonim ***** válasza:
17%
Z1G.
2023. jún. 6. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
27%

Csak találgatni tudok, én is az vagyok, ezért talán értem. A 2. vh óta nemigen volt igazságosabb háború.

Az ukránok lopták a területeiket. Lehet jönni szerződésekkel, mi is aláírtunk ezret, nem önszántunkból, hanem mert tönkretettek volna minket.

Tudjuk, hogy Ukrajna ilyen módon tőlünk is lopott. Bizony.

Tudjuk, hogy elnyomja a kisebbségeket, miután rátette a mocskos mancsát a területekre. Ezt magyarként mindenkinél jobban átérezzük, az oroszokkal érzünk.

Tudjuk, hogy az ukránok eddig is irtották az oroszokat.

Azt is, hogy minket is nap mint nap fenyegetnek, utolsó bunkó trógerek Zelenszkijék. Mellesleg gyilkosok.

A magyarság amúgy is hajlamos érzelmi, erkölcsi alapra helyezkedni. És a fentiek miatt ez csak az oroszpártiság lehet. Persze be lehet magyarázni, hogy megtámadták a szegény ukránokat. (Mellesleg nem is akarták megtámadni, 3 nap alatt meg akarták puccsolni, szó sem volt háborúról, csak így alakult.)

A magyarokban valamennyire van józan ész is. Tudják, hogy egy nagyhatalommal nem kéne ujjat húzni, akitől jön a gáz, olaj, stb., gondolni kell a jövőre is. És a józan ész és az erkölcs is elutasítja az ukránok rasszista oroszellenességét, az orosz cicák vagy irodalom kitiltásáig, az orosz sportolók letérdepeltetéséig. A többi államnak csak érdekei vannak. Most épp az oroszokat kell megsemmisíteni, ez a parancs, régen a németeket kellett, vagy a lengyeleket. Egyikben sem vettünk részt.

2023. jún. 6. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
46%
Nem is értem hogy akinek nem tetszik a szabad nyugatos világ miért nem költöznek el valami sztyeppés orosz vidéki szürke nyomortanyára.
2023. jún. 6. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
34%
#17 Mert veled ellentétben nekünk van hazánk. Amúgy a "nyugatos" világ csak addig szabad, amíg azt mondasz, teszel és gondolsz, amit szabad.
2023. jún. 6. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
40%
Neked 18# Oroszország a hazád.
2023. jún. 6. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
58%

#3

A Donbaszban még véletlenül sem amerikaiak tolták a támogatást a donyecki és luhanszki szakadároknak, hanem az orosz szomszédság.

2023. jún. 6. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!