Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mikrovállalkozásnak dolgozom....

Mikrovállalkozásnak dolgozom. 2 vezető/tulajdonos van. Folyamatosan politizálnak, hangosan nyomják a véleményüket egymás között, mindenki hallja. Attól eltekintve, hogy nem értek velük egyet, ez normális? Illendő egy munkahelyen az ilyen?

Figyelt kérdés

Munkatársak közt, akárhol dolgoztam életem során, 1-2 olyan mondatból úgyis kiderül, ki hova "tartozik", mégsem politizáltunk.

Azt gondolom, egy munkahelyen ezt nem kellene.

Rosszul látom?

Köszönöm a válaszokat.



2023. jún. 6. 21:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Saját cégükben azt csinálnak amit akarnak, a dolgozóknak meg azt szabad, amit a főnök enged. Sok cégben azért nem politizálnak, mert a vezetőség ezt megtiltotta, nem azért mert amúgy nem illik, vagy a törvény tiltaná. Nyugodtan beszélgethetnek a főnökeid bármiről, te pedig nyugodtan felmondhatsz ha nem akarsz ott dolgozni, vagy meg is mondhatod a főnökeidnek, hogy mi nem tetszik a cégben.
2023. jún. 6. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm a választ.

Tényleg meglepő számomra, ilyen helyen még nem dolgoztam, ahol ezt ilyen szinten hangoztatja bárki, akár gyűlölködésig.

Nyilván nem érdekel a véleményük, csak abszolút szokatlan.

2023. jún. 6. 21:46
 3/14 anonim ***** válasza:
80%
Jól látod, nem kellene.
2023. jún. 6. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező

Ők egymással beszélnek arról ami őket érdekli. Nem neked nyomják, nem akarnak téged átnevelni vagy más politikai oldalhoz vonzani, egyáltalán nem foglalkoznak veled közben.

Ez pont olyan, mint amikor 2 csaj állandóan a fodrászról meg a pasijuk rossz szokásairól beszél úgy, hogy mások is kénytelenek hallgatni, avgy amikor 2 focidrukker állandóan a focimeccsekről beszél a munka közben és te hallod.

Nem neked mondják és szólás meg véleményszabadság van. Ha neked nem tetszik a véleményük akkor elkönyveled hogy mást gondolnak, mint te és ennyi. Mintha más lenne a kedvenc focicsapatuk vagy egy másik sportágnak drukkolnának.

Ha túl hangosak és ez zavar téged a munkádban akkor megkérheted őket, hogy beszélgessenek máshol vagy legyenek kicsit halkabbak és ennyi.

2023. jún. 6. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Mi az a mikrovállalkozás ?
2023. jún. 6. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
#5 10 főnél kevesebbet foglalkoztató cég
2023. jún. 6. 22:25
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

#5 Ahol csak pár ember dolgozik.

Hivatalos meghatározás. 10 fő alatti létszám és alacsony éves forgalom, maximum 2 millió euro.

[link]

2023. jún. 6. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

#4 Ez jogos, abszolút véleményszabadság van, mindeközben diktatúra ugye.

És igazad van, valóban nem nekem, illetve a többi kollégának mondják, hanem egymás között - hangosan, jól hallhatóan,jó sűrűn megismételve.

Ugyanakkor azt gondolom, hogy másképp kommunálunk barátok közt és kollégák közt.

Értem, a válaszokból, elfogadom ezt és ennyi.

Pusztán nem találkoztam még hasonlóval, holott nem az első munkahelyem, kíváncsi voltam a tapasztalatokra, hogy ez más, kis létszámú cégnél is így megy-e.

2023. jún. 6. 22:31
 9/14 anonim ***** válasza:
Akkor nekem nano vállalatom van!
2023. jún. 6. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
És miért lényeges,hogy mikrovállalkozásnál történik-e !?
2023. jún. 6. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!