Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Szlovákiában és erdélyben az...

Szlovákiában és erdélyben az ott élő szlovákok/románok és magyarok jól kijönnek egymással?

Figyelt kérdés
A hétköznapokban teljesen jól elvannak egymással az emberek? Vagy esetleg néha előfordul beszólás feléjük hogy "koszos magyar, takarodjatok innen" vagy ez egyáltalán nem jellemző?

2023. jún. 7. 11:53
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
87%

8.

Érdekes, ha én Magyarországon növök fel, magyarok a szüleim és az egész családom, magyar az anyanyelvem, de pont egy olasz nyaraláson születtem, akkor olasz vagyok?? Mamma mia!

2023. jún. 16. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 anonim ***** válasza:
52%
Olasz lakcímkártyád van olasz személyi igazolvánnyal és születési anyakönyvi kivonattal? Mert akkor igen.😅
2023. jún. 16. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 anonim ***** válasza:
61%
#12. Hogyha így van megcsinálva akkor igen. De amit már kérdeztem: Hogyha japán származású szülőktől születsz Amerikában, akkor japán vagy amerikai vagy vagy mind a 2? Na? Ezt döntsd el!
2023. jún. 16. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 anonim ***** válasza:
0%
Gondolom USA állampolgárra gondolsz. Ott aztán mindig keveredtek a nemzetiségek, szóval abszolút mindegy ez. Természetesen "amerikai".
2023. jún. 16. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 anonim ***** válasza:
76%

12.

Nyilván nincs olasz lakcímkártyám, hisz életemben nem éltem ott. Születési anyakönyv pedig nyilván onnan van, hisz ott születtem. Olasz személyim sincs, minek lenne, de ha akarnék akkor az pont lehetne.

2023. jún. 17. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 anonim ***** válasza:
57%
8# mit szólnál hogyha a lakóhelyedet egyik napról a másikra átcsatolnák egy addig nem létező országhoz és azt mondanák hogy oké te mostantól nem magyar hanem szlovák vagy.
2023. jún. 19. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 anonim ***** válasza:
29%
És él még valaki akivel ez megtörtént? A többieknek át lehet költözni ha nem tetszik ott xd
2023. jún. 19. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 anonim ***** válasza:
71%

Te idióta képzeld nem akarunk tudod miért?


Mert ez az otthonunk itt születtünk ,itt születtek a szüleink az ő szüleik ,az övék és így tovább.

Magyar földön nem szlovákiában.


Gondolj bele egy kicsit ebbe, mikor az Első Bécsi Döntés megszületett, dédnagyapám épp Kassán volt amikor a Honvédség bevonult, és Horthy beszédénél is, olyan ujjongás volt nemcsak a magyarok de a szlovákok részéről is, hogy olyat még nem látott. A tömeggel együtt kiabálta a "lengyel magyar határt" .


Te sose fogod megérteni azt a hazaszeretetet ami bennünk külhoniakba van. Neked lehet semmit nem jelent ,te el is költöznél nyugatra vagy már ott is vagy, de mi nem és nem is fogunk ahogy Erdélybe ,se ahogy a vajdaságon se ahogy sehol , és nekünk igen is jelent.


Nem vagyok szlovák ,magyar vagyok és az is maradok fogadd el és lépj tovább.

2023. jún. 19. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 A kérdező kommentje:
17: Baromságokat beszélsz. Ennyi erővel a 17. században töröknek kellett volna tartani magunkat? A kiegyezésig pedig Habsburgok voltunk? A Koszovói albánoknak is mondjad hogy ők szerbek akkor.
2023. jún. 20. 06:11
 20/42 anonim ***** válasza:
0%

"ahogy Erdélybe ,se"


Én mondjuk személy szerint nem kérdőjelezem meg a magyarságotokat, de ilyen hülyeséget ne mondj már kérlek!


Erdélyből 10 év alatt eltűnt 200 ezer magyar.

2023. jún. 21. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!