Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A Fidesz nem látja hogy az...

A Fidesz nem látja hogy az embereknek egyre nagyobb gondot okoz az infláció, az árak emelkedése? Vakok ezek?

Figyelt kérdés

Mindennek az egekben van az ára. Ha bemegyek a boltba 10 ezer forintért alig kapok valamit. Mindenféle egyéb árucikk is aranyárban van, legyen szó bármiről. A kocsit is vagyonokért tankolom. Egyre nagyobb problémát okoz a megélhetés.


Erre fel még több sarcot kívánnak bevezetni: 13% szocho, plusz jövedéki adó emelés.


Komolyan mondom már én érzem magam kellemetlenül ezek miatt. Segíteni kellene az embereken nem még jobban megadóztatni, hogy szakadna rájuk az ég. Értem én hogy Soros, Brüsszel, Gyurcsány, dehát na... Mi jön meg ezek után?


2023. jún. 7. 12:02
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
9%

#9 A rekord bevételek mellé rekord kiadások is vannak.

Az, hogy te az átlagfogyasztásig ugyanannyi rezsit fizettél az 3-szor ekkora pénzt kívánt meg pluszban a költségvetésből. Az hogy a szomszédunkban háború van és 1 millió menekült jött át felénk, annak költségét is a kasszából kell kifizetni, éppen így a katonai költségek növekedését, az illegális migráció elleni védekezés költségeit is és minden mást is.

"És miért kell állampapírokba irányítani a lakossági megtakarításokat?"

Mert ez a legolcóbb és legbiztonságosabb hitel az állam számára, hogy forintban a saját lakossága hitelez neki és nem devizában hiteleznek olyanok akik pillanatok alatt viszik a péénzüket máshová ha ott több hasznot remélnek.

Ezért stabil a japán gazdaság a közel 300%-os államadósságával és nem stabil sok európai ország az alig 60-80%-os államadósságával.

2023. jún. 7. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
79%

"Az, hogy te az átlagfogyasztásig ugyanannyi rezsit fizettél az 3-szor ekkora pénzt kívánt meg pluszban a költségvetésből"


Amit úgy finanszíroznak, hogy adókat vetnek ki pl. boltokra, cégekre is, amik áthárítják az adót, így mi fizetjük ki azt is az inflációban, vagyis a "rezsicsökkentés" szemfényvesztés, mert ugyanazt beszedik más úton tőlünk.

2023. jún. 7. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
0%
Sok ember él rossz párkapcsolatban. Az infláció és az árak emelkedése csak ennek a következménye.
2023. jún. 8. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
#13 részeg vagy?
2023. jún. 8. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
#14 Valószínűleg nem erre a kérdésre akart válaszolni. Velem is megtörtént már, hogy 1-t akartam visszalépni az oldalon de többet sikerült és nem vettem észre hogy az már másik kérdés.
2023. jún. 8. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!