Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Az ilyen propagandavideók...

Az ilyen propagandavideók miatt nem fejezi be sok lány a középiskolát?

Figyelt kérdés

Elkeserítő jelenség hogy 10-11edikes lányok érettségit nem képesek letenni mert szülni mennek, vagy egyszerűen otthagyják a sulit. Ott maradnak 8 általánossal. És akkor erre a jelenségre még az ilyen propagandavideók rásegítenek:

[link]


Sőt sok olyan lany van kistelepüléseken akik még az általánost sem végezték el. Pl Matiszék. Miért kell ezt propagálni? Inkább szakmát kéne tanulniuk a fiatal lányoknak és tisztességesen dolgozni. Miért boldog aki anyagilag instabil és lefial a semmire? Jelzem jelenség hogy tizenéves lányok nem fejezik be a középiskolát.



2023. jún. 11. 17:18
 1/10 anonim ***** válasza:
29%
Pont az Európa legnagyobb baja, hogy nem vállalunk elég gyereket. Folyamatosan csökken a gyermekvállalási kedv. Nem kellene öngyílkos migráns importáló politikát sem folytatni, ha nem így lenne ez
2023. jún. 11. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem néztem meg a videót, mert tartok tőle, hogy csak valami paródia vagy hülyeség. Épp emiatt értetlenül állok a hastagek ellőtt.


Nade, a lényeg, hogy a kultúra és közösség is befolyásolja ki mikor vállal gyereket. Példának okáért: én 22 éves vagyok. Az általános iskolás volt osztálytársaim közül talán 2 vagy 3-nak van gyereke már, ők ott is maradtak a szülőfalumba ami egy elég kis község nem túl sok fejlődési lehetőséggel (azt hiszem azóta már középiskola sincs ott, az én időmbe még volt).

Ezzel szemben gimis volt osztálytársaim körében senkinek sincs még gyereke és mind letettük az érettségit. Én egy erős gimnáziumba jártam elég messze a szülőfalumtól.

Szóval nyilván a tanulatlanabb és zártabb körökben gyakoribb a fiatalkori gyerekvállalás, sőt, valahol még egy olyan statiszikát is láttam (bár ez senkinek se lesz meglepő), hogy ezen a fiatalkori terhességeken belül is a roma etnikumuak vannak legnagyobb számba.

2023. jún. 11. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem ez a tendencia. Több fiatal nő választ inkább karriert, mint háztartásbeli szerepet.
2023. jún. 11. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
24%

3.


Ami hosszabb távon még nagyobb túlkínálatot okoz a munkavállalói oldalon (mert a jobb helyek száma erősen limitált), így a többségnek csak a képesítésén "aluli" munka vagy a semmi jut majd.

2023. jún. 11. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
#4 erre nem az a megoldás hogy a nők inkább maradjanak otthon, hanem a szakma tanulás buzdítása
2023. jún. 11. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Sőt, normális gazdaság kialakítása, ahol van bőven munka (mert hogy tennivalóból ki se látszunk, az nyilvánvaló).

De ez nem cél, az ostobáknak be lehet adni, hogy a megoldás a szülés. Csakhogy a szülés stabil élethelyzetben igény, abszurdban kényszer.

2023. jún. 11. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
De legyen rendes szakmaja es tanuljon, ezek a propaganda videok pedig elveszik a diáklányok kedvét a tanulástól.
2023. jún. 11. 18:30
 8/10 anonim ***** válasza:
51%

5.


Vagy inkább azt, hogy erősítsék a követelményeket, mert elég sok embernek van diplomája úgy, hogy mellé eszméletlenül ostoba. Ez csak rontja a diplomák értékét, jó volna nem eljátszani velük azt, mint anno az érettségivel, amit manapság nem is vesznek már komolyan sehol, mert majdnem mindenkinek van.

2023. jún. 11. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
#7 egyre jobban fogy a népesség, és Magyarország pont nem az a hely, ahol egy keresetbol meg lehetne 2 embernek élni. Szóval itt nem igazán fenyeget hogy fiatal lányok tömegével hagynák el az iskolapadot. Így is több nő jár egyetemre mint férfi.
2023. jún. 11. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Ha egy nő nem dolgozik akkor azt a férfi birtokolja

A tradwife gyakorlatilag egy birtokolt szolga

A férfi az ilyen családokban hatalmat gyakorol

2023. júl. 19. 10:23

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!