Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Elindult India Csandraján-3...

Elindult India Csandraján-3 rakétája a Holdra, ahol várhatóan augusztus 23-án landol. A projektre -átszámolva- 25 milliárd forintot költöttek. Mi is tudnánk űrhajót küldeni a Holdra?

Figyelt kérdés
Tudom, hatalmas kiadás a 25 milliárd forint, például ennél valamivel többet költött a választás évében „hirdetésekre” a Rogán-féle Miniszterelnöki Kabinetiroda. Vagy hazánkban ez elképzelhetetlen? Pedig milyen szép lenne bebizonyítani, hogy a legutóbbi választási győzelem tényleg látszik a Holdról is!
2023. júl. 14. 13:42
 1/9 anonim ***** válasza:
64%
Ha Orbán Viktor nem megy a Holdhoz, a Hold jön Orbán Viktorhoz.
2023. júl. 14. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
A konkrét projekt az lehet, de vedd számításba azt is, hogy a hordozóeszköz meg az egész űrinfrastruktúra kifejlesztése sokkal drágább. Magyarország ilyesmikhez túl csóró. De kisműholdak készülnek nálunk is, természetesen más ország rakétája állítja ezeket palyára.
2023. júl. 14. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%

Indiában saccperkábé egymilliárd ember alszik ott, ahol épp rájön az este...enyi ember az érinthetetlen, nincstelen pária....


És akkor "űrtkutatnak?" hogy rohadjon meg az össze vezetőjük...

2023. júl. 14. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
83%
#3 Hát, az űrre költeni az pont nem kidobott pénz. Nem olyan, mint üresen kongó stadionokat építeni vagy plakátháborút folytatni nem létező ellenségek ellen. És bár India valóban elmaradott, de az űrkutatásuk sokat segíthet abban, hogy ez a helyzet hosszútávon javuljon. Bár a magadfajtának ezt ugyan hiába is magyarázom.
2023. júl. 14. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

#3 oké, sok Indiai él rossz körülmények között. De ez semmit nem jelent.


India a világ 5. Legnagyobb gazdasága, és legkésőbb 2040-ig a 3. helyre akarnak feljönni. Demográfiailag sokkal biztosabb helyzetben vannak mint Európa, vagy mondjuk Kína (talán túlságosan is).

És a gazdasági növekedésük olyan mint Kináé volt tíz-húsz éve.

India nagyhatalom.

2023. júl. 14. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Az amcsik 3 nap alatt ertek oda, emberekkel, 50 evvel ezelott. Mi tart most a holdutazason masfel honapig?
2023. júl. 14. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
#6 Nem mindegy, hogy a Hold milyen vidéke a cél. Az amcsik tudtommal minden alkalommal az Egyenlítő környékén szálltak le, viszont a Csandra a déli pólusra megy, amit bonyolultabb elérni, sok pályakorrekció kell hozzá, ami idő. Plusz az üzemanyagból is így spórolhatnak legtöbbet.
2023. júl. 14. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 HunLo ***** válasza:

Én szerintem a hozzá szükséges infrastuktúra,gyárak stb. kiépítése ,miatt nem lehetséges túlságosan sok pénzbe kerülne.Elhitelesedne (XD ) az ország pl:budapesti reptér 860 milliárd forintos hitelt igényelt(állítólag) ,hogy megtudják vásárolni.Ha alapjaiban kellene kiépíteni egy ehhez szükséges álomást ,akkor ez mégtöbbe kerülne én szerintem.


Meg egyébként is vannak ,már ezen a területen élenjáró országok ,mint pl.USA,Oroszország stb.Ilyen nevek mellett nekünk fölösleges elindulni ezen a pályán.

jan. 9. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 HunLo ***** válasza:
Javítás:Állomást, Rendszert.
jan. 9. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!