Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Szerintetek itthon a lakosság...

Szerintetek itthon a lakosság érez bármilyen válságot? Az utak tele, boltok tömve, éttermek/kávézók fullon, horvát nyaralások tömegesen, dohányboltban/lottózóban kígyózó sorok... Vagy ez megint egy politikai "válság", "meg lettek mentve" az emberek

Figyelt kérdés
2023. aug. 12. 11:24
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
100%
17! Miről beszélsz? A fogorvos olcsóbb Magyarországon, ennyi igaz, amúgy ugyanaz.
2023. aug. 12. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
15%

Nem az áráról beszélek, bár említhetném azt is. A hozzáférhetőségéről, hogy mikor és hova jutsz be, el, ha beteg vagy.

Nemrég hallottam egy ismerősömről, aki Nyugat-Európából Kelet-Európába ment, hogy megoperálják, mert olyan sokára kapott volna időpontot a tervezett műtétjére, és olyan rosszul volt, hogy azt nem tudta volna kivárni.

2023. aug. 12. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
100%

"A hozzáférhetőségéről, hogy mikor és hova jutsz be, el, ha beteg vagy."

Budapesten, a múlt hónapban kértem időpontot bőrgyógyászatra. November végére adtak, vagyis 4 hónapra rá - és én még szerencsés vagyok.

A párom februárban akart az egészségügyi kis könyve megújításához egy tüdőszűrést. A VIII. kerülethez tartozik. Az egész kerületben 1 tüdőszűrő gép van, az akkor éppen két hete nem működött, és nem tudták megmondani mikor lesz üzemképes.

De azért nézz körül a magyarországi műtéti várólisták között is! És az még csak nem is a tünetek jelentkezésétől számít, mert mire egyáltalán a várólistára, az minimum fél év.

2023. aug. 12. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
0%

23, szövegértelmezési problémáid vannak?

A nyugat-európai egészségügyi ellátás nehézségeiről írtam.

2023. aug. 12. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
100%

"23, szövegértelmezési problémáid vannak?"

Nincsen.

És neked?


"A nyugat-európai egészségügyi ellátás nehézségeiről írtam."

És én erre reagálva írtam le, hogy itthon sem jobb a helyzet - sőt!.


"Nemrég hallottam egy ismerősömről, aki Nyugat-Európából Kelet-Európába ment, hogy megoperálják, mert olyan sokára kapott volna időpontot a tervezett műtétjére, és olyan rosszul volt, hogy azt nem tudta volna kivárni."

Na persze. Mert ez csak így megy.

2023. aug. 12. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 qkker1 ***** válasza:
100%

"Kedves 4-es, aki valóban külföldön él, az tudja, mennyire nem egyszerű állami egészségügyi ellátáshoz jutni Nyugaton. Nem véletlenül jönnek haza emiatt."


Ugyan nem engem szólítottál meg, de éltem néhány évig Németországban, és könnyebben/gyorsabban jutottam orvoshoz mint itthon.

2023. aug. 12. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
100%
Hát, nem lehetett túl kreatív a megafon-tábor, ha csak ilyen primitív álkérdésekre futja.
2023. aug. 12. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
0%

25, te tényleg nehézfejű vagy, hiszen még rá is erősítesz arra, amit már elsőre sem értettél.

Megismétlem: NEM a magyar egészségügy helyzetéről beszélek. Azt jól ismerem, benne dolgozom.

Így aztán azokkal is nap nap után találkozom, akik érvénytelen TAJ-jal (merthogy külföldön biztosítottak) kísérlik meg igénybe venni a magyar egészségügyi ellátást.

2023. aug. 12. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
100%

"Megismétlem: NEM a magyar egészségügy helyzetéről beszélek."

Elsőre is értettem. Én beszélek ( írok) a magyar egészségügy helyzetéről.

2023. aug. 13. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
100%

Befejezhetnéd már ezt a napi szintű ájvékolásodat!

Vedd tudomásul, hogy nagyon sok ember nélkülözik Magyarországon!

Nem mérvadó, hogy időközönként milyen vízióid vannak, miután hozzájutsz valamilyen tudatmódosító szerhez!

Rajtad kívül senki nem kíváncsi a vergődésedre!

2023. aug. 13. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!