Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Támogatod, hogy a transz nők...

Támogatod, hogy a transz nők (biológiailag férfi) is szülhessenek méh beültetéssel?

Figyelt kérdés

Folynak a kutatások, és a jövőben elvileg lehetséges lesz méh beültetéssel a férfi szülés.

Csak egy donor kell, és csakis a terhesség ideje alatt lenne a méh a férfi szervezetben. Utána el kell távolítani. Férfi medencéje nem alkalmas arra, hogy kibújjon lent egy baba. Ezért csak a császármetszés jöhet szóba.

Én nem ellenzem a dolgot… transzoknak is megvan a joguk, hogy teljesértékű nők legyenek.

Orvosilag is egy nagy történelmi lépés lenne ezt kivitelezni.

Tőlünk nyugatabbra már engedélyezték jogi szempontból a férfi szülést.



#szülés #LMBTQ #férfi szülés
2023. aug. 21. 15:16
A kérdező szavazást indított:
Támogatom!
Nekem mindegy... is-is
Ellenzem.
36 szavazat
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
90%
Nagyon unatkozhatsz vagy érintet vagy ha ilyen kérdéseken jár az a kis agyacskád:D
2023. aug. 21. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
78%

Nekem mindegy, nem érdekel más élete.

Csak egyet kérek, engem ebből hagyjanak ki.

2023. aug. 21. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
100%
Ha lenne rá igény akkor támogatnám.De attól tartok hogy ez nem ilyen egyszerű hogy beültetünk egy méhet és kész.
2023. aug. 21. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
85%
Még egy levágott lábujj netán égett bőr pótlását sem tudják megoldani, nem hogy a bonyolult belső szervekét.
2023. aug. 21. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:

"Nagyon unatkozhatsz vagy érintet vagy ha ilyen kérdéseken jár az a kis agyacskád:D"


Nem vagyok érintett, viszont érdemes ilyen dolgokról is beszélni. Világunk folyamatosan változik, érdekes mit hoz a közeljövő.


"Jelenleg átültethető szervek a szív, a vese, a máj, a hasnyálmirigy, a tüdő, a vékonybél, és a csecsemőmirigy. Nemcsak szervek, hanem szövetek, illetve sejtek is átültetésre kerülhetnek, például szaruhártya, csontvelő, bőr, csont, porcszövet, vér stb."

2023. aug. 21. 15:25
 6/28 anonim ***** válasza:
88%
Én egy olyat támogatnék, hogy lehetőleg senki se szóljon bele más életébe, és mindenki úgy élhessen, ahogy akar. Ha a transzok igy szeretnének élni és senkinek sem ártanak ezzel, mégis mi a fene lenne, az az ok, ami megállithatná ezt, ha technikailag lehetséges?
2023. aug. 21. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:

Nőkből nőkbe már működik:

"A világon eddig mindössze 70 méhátültetés történt, jellemzően élő donortól. Elhunyt donor méhét eddig hat asszonyba ültették be az Egyesült Államokban, s ez a világon a harmadik (az USA-ban a második) gyermek, aki így jöhetett világra."


Nőből férfiba:

Egy indiai sebész méhet szeretne transznemű nőbe ültetni.

Dr. Narendra Kausik, az Újdelhiben működő Olmce Transznemű Sebészeti Intézet vezetője szerint a tervezett átültetés hamarosan megvalósítható lesz, és kedvezően hat majd az érintett transz nők egészségére és boldogságára. Egy 2021-es tanulmány alapján a transz nők 90 százaléka szerint a méhbeültetés enyhíthetné szorongásos tüneteiket, és fokozhatná a nőiesség érzetét.


„Minden transznemű nő a lehető leginkább nő akar lenni” – mondta Kausik a The Mirrornak, hozzátéve, hogy ennek az anyaság is a része. Ehhez méhbeültetésre lesz szükség.


Meglepő lehet, de hasonló méhátültetéssel már közel száz éve is próbálkoztak. 1931-ben Lili Elbe, dán festő és transz nő esett át az operáción, aki a műtét miatt megfertőződött, három hónappal később pedig szívrohamban meghalt.

2023. aug. 21. 15:43
 8/28 anonim ***** válasza:
84%

Inkább azt oldanák meg hogy hogyan lehet valakinek nagyobb farka.

Sokkal több flusztrált emberen segíthetnének vele.

2023. aug. 21. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:
Van pénisz nagyobbító műtét. Drága, és nem veszélytelen.
2023. aug. 21. 16:30
 10/28 anonim ***** válasza:
100%
Folyamatosan azon megy a hiszti, hogy a nők nem akarnak eleget szülni. Tessék itt a megoldás. De ezzel is bajotok van?
2023. aug. 21. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!