Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ha valaki a mai világban...

Ha valaki a mai világban kinyilvánítja, hogy szereti a Harry Potter-t, az egy dogwhistle arra, hogy transzfób?

Figyelt kérdés

2023. aug. 26. 19:54
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
87%
Azért beszélni magyar?
2023. aug. 26. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
91%

Mi az a transzfób?

Na meg a doghwiste?

2023. aug. 26. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
33%
A "felvilágosult" liberális körökben igen. Hétköznapi ember szintjén nem annyira közismertek ezek.
2023. aug. 26. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
79%
Basszus pár év és nem is lesz már magyar szó a nyelvünkben.
2023. aug. 26. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
88%
Az mit jelent?
2023. aug. 26. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

A dogwhistle azt jelenti, hogy valamit jelzel egy csoportnak olyan kóddal, ami a többség füle mellett elszáll. Pl. amikor egy szélsőjobbos politkus panaszkodik a híveinek a "nemzetközi finánctőkéről" az egy burkolt zsidózás.


Onnan kapja a nevét, hogy lehet venni ilyen kutyasípot, amit ha megfújsz, akkor emberi fül nem hallja a hangját, mert olyan magas, de a kutya igen és reagál rá.

2023. aug. 26. 21:04
 7/17 anonim ***** válasza:
38%

Akkor hívd burkolt üzenetnek vagy hasonló, de ne dogwhistle-nek...

Ez mégis kinek üzenne, milyen csoportról van szó? Esetleg egy utalás?

Szerintem ha nem mond semmi egyebet, csak annyit jelent, amennyit elmondott, nem kell többet belelátnod.

2023. aug. 26. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
83%
Ahhoz képest, hogy mennyire műveltnek és tájékozottnak tartja magát a gyk népe politikai téren, olyan alapvető angol nyelvű politikai kifejezések is láthatóan komoly fejtörést okoznak, amikkel lehetetlen nem találkozni, ha valaki tényleg beleássa magát. Ezt a túljátszott értetlenkedést már más kérdéseknél is megfigyeltem. Vagy csak ezzel akarják elterelni a témát a kínos kérdésekről, vagy tényleg fogalmuk sincs.
2023. aug. 26. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem. Én szeretem a Harry Pottert, de nem mondanám, hogy Rowling szimpatikus. De engem egy regénynél nem az érdekel, amit az írója nyilatkozott. Úgy gondolom, sokan vannak ezzel így, hogy olvasták a Pottert, de nem foglalkoznak vele, mit mondott Rowling a transzokrol, vagy nem is tudnak esetleg erről.
2023. aug. 27. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

"Ha valaki a mai világban kinyilvánítja, hogy szereti a Harry Potter-t, az egy dogwhistle arra, hogy transzfób?"

Nem. A Harry Potter sorozatnak nincs különösebb, észrevehető kapcsolata semmilyen módon a transzneműséggel.


J. K. Rowlingnak (az írónőnek) voltak kommunikációs csetepatéjai egy időben, amikor az emberek számára nehezebben érthető üzeneteket tett közzé.

Például amikor elkezdte magyarázni, hogy egyik-másik főszereplő sötétbőrű. Egyesek úgy érezték, hogy ez utólagos magyarázás, ezzel lehet egyetérteni vagy vitatkozni.

Aztán azt is kijelentette, hogy egyes szereplői melegek, pl. Dumbledore. Akik ezt nem értették, azoknak beszólt. Ezzel is lehet egyetérteni vagy tiltakozni ellene.

Aztán volt egy üzenete, amit az LMBTQ témában otthonosabban mozgó emberek egy része transzfóbnak tartott. Ezzel is lehet egyetérteni vagy tiltakozni ellene.

Akik nagyon rá vannak kattanva a transzneműség témájára, azok gondolhatnak Rowlingra mint transzfób emberre. De a Harry Potter sorozatnak nincs köze ehhez a tematikához.

2023. aug. 27. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!