Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Jelenleg melyik a liberális...

Jelenleg melyik a liberális bezzegország?

Figyelt kérdés

(Mielőtt bárki bármit írna vagy gondolna, kérek mindenkit, hogy amennyiben nem liberális, próbáljon meg liberális fejjel gondolkodni.)


Nyilvánvaló, hogy az USA mindig mindenek felett áll.

Viszont vannak más bezzegországok is.

A kilencvenes évek elején pont mi voltunk. Mert az akkori elit a teljes országot, mindent ami mozdítható volt kiárusított a nyugati nagytőkéseknek. Így Kelet-Európa egyéb helyein is az ottani liberálisok mutogattak ránk, mint bezzegországra.


De aztán a hollandok engedélyezték a modern, fejlettebb házasságokat is. Ugyanis a 21. században már illene mindenkinek lmbtq-nak lennie. Majd jöttek a svédek, akik korlátozás nélkül be akarták engedni a menekülteket.

De mind Hollandia, mind Svédországban az emberek látják, hogy a liberális elvek a gyakorlatban már nem olyan szépek mint pl a cnn képernyőjén.

Így a jelenlegi sláger Kanada!

Mivel Kanadában letiltották azoknak a bankszámláját, akik tüntettek a liberális kormány ellen. És tudom, hogy titkon legbelül erre vágyik minden liberális, hogy a velük egyet nem értők bankszámlái mind le legyenek tiltva. Elvégre így működik egy fejlett liberális demokrácia. Plusz Kanadában már több tucat gendert hivatalosan is elismernek. És muszlim családokat kényszerítenek arra, hogy lmbtq-t tanuljanak. Igazi liberális mintaállam!


Viszont Kanada és az USA mellett vannak egyéb más bezzegországok is. Most néhányat kiemelek:

- Észtország - Gyűlölik az oroszokat. Annak idején, be akartak vezetni egy olyan törvényt, ami kizárólag származi alapon diszkriminál minden oroszt. Tehát az Észtországban született, ott nőtt fel oroszoktól el akarták venni az állampolgárságot, és hasonló törvényeket bevezetni mint a anno a németek a zsidókkal szemben. Minden liberális ujjongott és tapsolt, elvégre a jó liberális minden oroszt származási alapon azonnal diszkriminál. Azonban Észtország mégsem lett ennyire liberális, nem lett végül bevezetve. De sokat elmond, hogy nem sokon múlott.


- Románia - Megelőzte Magyarországot! Mint tudjuk Magyarország = Orbán. Tehát minden ami Magyarország kára, az Orbán kára is. Így Románia sikere, liberális siker is egyben. Plusz a románok nem szeretik a magyarokat sem, ez újabb liberális plusz pont (magyarok = Magyarország = Orbán)


- Ukrajna - Utálják Magyarországot (=Orbánt), nár ez önmagában egy hatalmas plusz. Illetve háborúznak a ruszkikkal és Putyinnal is. Putyinról pedig tudjuk, hogy Orbán haverja. Tehát az ukránok tulajdonképpen Orbán ellen is harcolnak.


- Bulgária - sokáig nagyívben tettünk rá, de most, hogy a friss bolgár kormányt teljes mértékben az Amerikai Nagykövetség irányítja, ő adja ki az utasításokat és a kormány vakon követi, hirtelen szimpatikus felvilágosult demokrácia lett ez az ország.


Ez csak pár példa. De kíváncsi vagyok, hogy neked melyik a kedvenc liberális bezzegországod?



2023. szept. 19. 12:43
A kérdező szavazást indított:
USA 🇺🇲🏳️‍🌈
Canada 🇨🇦🏳️‍🌈
Hollandia 🇳🇱🏳️‍🌈
Svédország 🇸🇪🏳️‍🌈
Észtország 🇪🇪🏳️‍🌈
Ukrajna 🇺🇦🏳️‍🌈
A kilencvenes évek Magyarországa + SZDSZ 🏳️‍🌈🏳️‍🌈
Bulgária 🇧🇬🏳️‍🌈
Románia 🇷🇴🏳️‍🌈
Egyéb, megírom kommentben VAGY nem vagyok liberális
14 szavazat
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
62%
Jól esik itt hazudozni meg provokálni? Nincs más amit csinálnál és még hasznos is lenne? Nincs? Az elég nagy baj...
2023. szept. 19. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

#1


Fideszes válaszokra nem vagyok kíváncsi.

Ha nem tudsz liberális választ adni, akkor ajánlok más kérdést, esetleg a moszkva 1 tévét vagy a Kossuth rádiót.

2023. szept. 19. 12:50
 3/18 anonim ***** válasza:
32%
Nekem Románia a példaképem. Már kb úgy élnek mint a norvégok.
2023. szept. 19. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
60%

Mi pedig defacto az oroszok vazallusai vagyunk.


Mi mindent megteszünk azért hogy az orosz érdekeket megvédjük.

2023. szept. 19. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
54%
Több repülést és utazást és kevesebb megafont és mindenkinek kinyilna a világ és megnézhetné magától kérdések helyett!
2023. szept. 19. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
70%
Én Lengyelországgal is beérném. Tisztességes, atlantista, nem korrupt jobb oldali kormány(kétharmad nélkül) van hatalmon. Jövőre nettó 350 ezer Forintnak megfelelő zloty lesz a minimálbérük. Az egyik legjobban fejlődő európai ország.
2023. szept. 19. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
21%
Brüsszel fűje mindig zöldebb!
2023. szept. 19. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
17%
A hollandok fűje még a brüsszelinél is zöldebb. Hajrá Hollandia 🏳‍🌈 🚬🌿
2023. szept. 19. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Hollandiában mondjuk ténylegesen is éltem. Egyáltalán nem olyan liberális, mint amilyennek kívülről hiszik.

Egy átlag holland pl utálja a füvet meg a füveseket is. A legtöbb coffeeshopban is kb 90-95%-ban külföldiek vannak (marokkóiak, török, lengyel stb). Illetve sok hollandot hallottam, hogy dicséri Orbánt. Egy volt munkatársammal egyszer szó volt a migránsválságról, és mondtam, hogy volt ez a kerítéses dolog meg van egy Orban. Mondtam, hogy ez az Orban kerítést épített a határra. Ő persze nem hallott korábban ezekről, de amikor ezt elmondtam neki a válasza az volt:

"I never heard before about this Orban. But I support this man!"

Szóval ha egy átlag belpesti liberális elmenne Hollandiában, akkor nagyot koppanna.

Sokan azért hiszik Hollandiát a liberalizmus mekkájának, mert elmennek pár napos kirándulásra Amszterdamba, ott beszélnek pár helyivel és azt hiszik az egész ország ugyanilyen.

Kb olyan mintha Amerikából jönne egy turista Budapestre, elmenne a 7. kerületbe váltana pár szót néhány momentumos aktivistával, majd kijelentené, hogy "Magyarország egy rendkívül liberális ország"

2023. szept. 19. 15:00
 10/18 anonim ***** válasza:
82%
#9 mindenhol van alja söpredék réteg, aki támogat orbánizmus szerűséget. Olyan is van aki elhiszi, hogy orbán ostoba emberek vakítására szolgáló kerítése ér valamit 😅
2023. szept. 19. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!