Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Az emberek miért téveszmések?

Az emberek miért téveszmések?

Figyelt kérdés

2023. okt. 10. 19:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Mert ... propagandával félrevezetik őket.
2023. okt. 10. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
95%
Mit értesz téveszme alatt?
2023. okt. 10. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

#2: "Hibás elgondolás; az igazságtól eltérő, de félreértés miatt elhitt hamis elképzelés, gondolat"

Vagy összeesküvés-elméletekben való hit.

2023. okt. 10. 19:48
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Ki dönti el, hogy mi a téveszme?
2023. okt. 10. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
#4: Ez nem döntés kérdése.
2023. okt. 10. 19:58
 6/13 anonim ***** válasza:
33%

"Vagy összeesküvés-elméletekben való hit."


Könnyen lehet, hogy amit te esetlegesen összeesküvés elméletnek hiszel, az kicsit sem elmélet és valóban összesküdött egy rakat ember az emberiség ellen. Példa erre Schwab-ék esete. Időközben felvásárolt az elit a gyógyszeripartól az élelmiszeriparon át mindent. 2020-ban pedig elindították a Great Resetet (digitális jegybankrendszer, világkormány, transzhumanizmus, génmódosítás, népírtás..).


Random cikk, nem titok:


[link]


Ha én azt mondom, hogy globálisan manipulálják az embereket, vagy megszűnik létezni az ember a mostani formájában, te azt mondod, téveszméim vannak. Pedig nézd csak a cikket, Harari is tök őszinte. Mégsem fogják fel az emberek, hogy ez halál komoly.

Szóval érted.. Ha pl ezekről a globális és drasztikus dolgokról te nem tudsz, vagy nem akarsz tudni, más meg tudja, akkor neked vannak téveszméid, ha azt hiszed, a te rálátásod, tudásod helyes a világról.

2023. okt. 10. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
#6: Akkor nekem vannak téveszméim, ahogy sokan másoknak. A kérdés ettől még adott, nem azért tettem fel, hogy ki-ki a maga igazát próbálja igazolni.
2023. okt. 10. 20:23
 8/13 anonim ***** válasza:
5%

Nem akartam semmit igazolni, szimplán arra mutattam példát, hogy amit sokan összeesküvés elméletnek tartanak, az nem az. Ebből következik, hogy nem annak vannak téveszméi, aki a világ sötét oldaláról kommunikál másokkal, hanem annak, aki tudomást sem akar róla szerezni.


"Akkor nekem vannak téveszméim, ahogy sokan másoknak."


Akkor saját magadnak kell megválaszolnod, hogy neked miért vannak téveszméid, mikor mindent tűpontosan lehet tudni, akár előre is.

2023. okt. 10. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
#8: Nem lehet mindent tűpontosan tudni, mert egymásnak ellentmondó információk vannak.
2023. okt. 10. 21:16
 10/13 anonim ***** válasza:
Pl?
2023. okt. 10. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!