Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Kivándorolt magyarként milyen...

Kivándorolt magyarként milyen a kapcsolatod Magyarországgal?

Figyelt kérdés

Én kb fél évtizede költöztem ki, magasan képzett vagyok és a mesterdiplomát is idekint csináltam.

Azóta követem a híreket, de úgy érzem egyre kevésbé tudom átélni mi van otthon. Évente 1-2-szer megyek max vissza, de ennyi.


Nem tervezek visszaköltözni, de néha mozgatja a fantáziámat mikből maradok ki, mi megy Pesten, milyen szleng szavak vannak stb.


Főként más kivándorolt magyarok gondolataira lennék kíváncsi.



2023. okt. 15. 21:22
 1/5 anonim ***** válasza:
86%

7 éve élünk kint.


Nem szeretek hazamenni. Egyszerűen mindig elfog a szomorúság, amikor látom, hogy pusztul az ország.

2023. okt. 15. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

34 éve élek külföldön. Évente egyszer megyek haza 2 hétre.

Még 8 év van a nyugdíjíg. Utánna végleg hazaköltözök.

2023. okt. 15. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
9%
Semmilyen. Sosem vándoroltam ki és soha nem is fogok.
2023. okt. 16. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
91%

43 éve vándoroltam ki Svédországba. Gyermekeim itt születtek, feleségem nem magyar. Amíg a gyerekek kicsik voltak három-négy évente Magyarországra látogattunk nagyszülőket látogatni, és a gyerekek a Balatont nagyon élvezték.


De a gyerekek most már felnőttek, szüleim meghaltak, úgyhogy úgy érzem most már többször nem is fogok Magyarországra jönni. Most már semmi sem köt engem ide.


1980-ban vándoroltam ki. Az a Magyarország amit otthagytam most már nem létezik. Azon kívül hogy beszélem a nyelvet nincs most már semmi kapcsolatom se az országhoz. Ezt már az első tíz év után így éreztem. A hazám Svédország. Illetve jobban mondva a hazám a Föld bolygó. A külföldre költözés felnyitja az ember szemét. Belátja minden országnak vannak előnyei, hátrányai. És minden országban vannak nevetséges nacionalisták akik azt hiszik hogy pont az ő országuk valami oknál jobb a többieknél.


Ha utána gondolok, Magyarországhoz tulajdonképpen egyetlen kapcsolatom most már csak ez a fórum.

2023. okt. 16. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
87%

Én 4 hónapja vándoroltam ki Németországba. Hihetetlenül boldog vagyok, hogy meg mertem lépni. Életem legjobb döntése volt. A más mentalitás, a jobb életszínvonal, illetve a közszolgáltatások minősége teljesen ledöbbentett. Ezek után vissza biztosan nem költöznék.

Megszállott hírolvasóként még automatikusan felmegyek a telexre és a hvg-re, de egyre ritkábban. Mindig, amikor végigfutom a híreket, elfog az émelygés, hogy "te jó ég, mi folyik ott". Csak elrontja a hangulatom. Már nem érdekel az ország, elegem van az egész szutyokból, ami ott van, nem is véletlenül jöttem ki.

Az anyanyelvemet, a magyart ugyan szeretem, nem igénylem, hogy itt beszéljem bárkivel is. Elég nekem a heti telefonhívás a családommal. Élvezem az új nyelvi közeget, már találtam is új helyi barátokat.

Maximum fél évente tervezek hazamenni, de semmiképp se nyáron, mert az a hőség nagyon nem hiányzik.

2023. okt. 17. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!