Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ha lenne alapjovedelem pl 154...

Ha lenne alapjovedelem pl 154 e Ft nettó összeg amit 18 éves kortol halálig kaptok akor dolgoznatok mellette? Vagy mivel töltenetek ki az életetek?

Figyelt kérdés

De nem lenne külön nyugdíj nem lenne külön családi pótlék vagy támogatások semmi ilyesmi .

Nem lenne önkormányzati lakás se munkanélküli segély vagy kedvezményes gyerek étkeztetés stb stb .


Dolgoznatok vagy nem?


Én addig dolgoznék meg osszegyujtenem azt ami kellene számomra lakás autó stb nyaralás, nyilvánvaló hogy az alapjovedelem csak az eletfentartasra lesz elég de egy biztos pontot adna az életben.


Fiatalon valószínű meloznek aztán hebe hóba mikor kellene valami vagy ha úgy érzem jobban nemtudom lefoglalni magam akor biztos dolgoznék öregen is mint sok mostani nyugdíjas.



2023. dec. 8. 10:15
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

Csak az én ismeretségi körömben volt négy ilyen szemétláda!

A tömör piát bírta mindegyik, de a "munka" szó elhangzásának hatására három napon keresztül fekvőbeteggé vált mindegyik! Liter (!) számra vedelték a Hubertust! :D

2023. dec. 12. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 A kérdező kommentje:

Elhiszem de nem gondolom hogy 1 ledolgozott nap nélkül olyan hú de sokat kaptak volna .

Inkább csak annyit mint ismerősöm.

Téged szerintem inkább az zavar hogy te nem kaptad azt a pluszt ? Vagy tévedek?



Alapjovedelem ezért is igazságosabb mint a segély mindenki kapja ha dolgozol mellett az a te döntésed de akor is kapod.

2023. dec. 12. 21:39
 23/24 A kérdező kommentje:

Amúgy 20 e mi is ki tudunk szedni a rendszerből/hó.


3 hónapig ugye jár a munkanélküli segély utána viszont jár 20 e Ft szociális alapon .

Persze semmi de a minimal nyugdíj mennyivel több?10 15 e el ?

2023. dec. 12. 21:42
 24/24 anonim ***** válasza:

Engem az jobban zavart, hogy engem önhibámon kívül tett utcára a néhai munkáltatóm és miközben gőzerővel kerestem a munkát - a lehetőségeimhez képest, - pont ezek a szemétládák vágták napi szinten a képembe, hogy "Menjél el dolgozni!"

Majd ha így jársz csak egyszer is az életben, gondolj rám!

2023. dec. 12. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!