Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mennyire érzed magad otthon a...

Mennyire érzed magad otthon a politikai témákban és ezt mire alapozod?

Figyelt kérdés

Rengeteg politikai kérdés születik és rengeteg válasz is érkezik szinte mindegyikre.

Te hogy gondolod magadról: értesz a politikához? És ha igen, mire alapozod a tudásodat?


jan. 1. 12:37
 1/5 anonim ***** válasza:
61%

Van egy világnézetem egy erkölcsi kiállásom oldalfüggetlenül, ehhez mérten válaszolok vagy sem. Évtizedek óta tartó napi sajtózás utánaolvasás ami teljesíti a képet bennem.

Nagyon sokszor csak helyesbítem mások hozzászólását vagy kitágítom a látókörüket. Ilyenkor mindig linkelek forrásokat hogy hiteles legyen.

jan. 1. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Közepesen érzem magam úgy, hogy "otthon vagyok a politikában".

Azért érzem úgy mert közel 20 éve foglalkozom vele napi szinten - hobbiból, csak magánemberként - és általában először utána nézek az információknak az alapján alakítom ki a véleményemet, nem bemondásra mert valami cikk vagy poszt címében láttam valamit.

Érdekel mások véleménye és kíváncsi vagyok mások másféle meglátásaira, szempontjaira, próbálom mások nézőpontját is megismerni, megérteni.

jan. 1. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
29%
Természetesen értek hozzá, én értek hozzá a legjobban. 6 éve olvasom a GYK politika rovatát, szerintem nálam jobban már senki sem láthatja a politikai helyzetet a világban.
jan. 1. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

#3 gondolom te poénból írtad, de nagyjából ez a gondolatmenet inspirálta a kérdésemet is.


Kösz az eddigi válaszokat.

jan. 1. 13:02
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Ami mellettem szól:

-Igyekszem rendszeresen tájékozódni.

-Éltem éveket külföldön. Nem csak annyi a külföldi tapasztalatom, hogy a magyar turistacsoporttal és magyar idegenvezetővel megnéztem a látnivalókat és vettem hűtőmágnest

-Nem kötődöm érzelmileg egyik oldalhoz sem igazán. A Sorostól rettegő fideszeseket pont olyan birkának tartom, mint a nyugatról mindent kényszeresen másolni akaró ballibsiket.

-Van valamekkora politikai műveltségem, amíg a legtöbb választó azt sem tudja, hogy kik a kormány miniszterei

-Megválogatom, hogy kiben mennyire bízom, hogy ért is valamihez. Például a "közgazdász vagyok, ezért megszakértem az aktuális trendeket" dumát nem veszem be, hogy ha valaki 20 éve elvégzett egy közgáz szakot, de azóta szakmailag semmit nem tett le az asztalra

-Nem vagyok vevő a demagógiára meg populizmusra. Nem érdekel, hogy választások előtt milyen népboldogító pénzosztások vannak például


Ami ellenem szól:

-Habár beszélek nyelveket, külföldi hírportálokról nagyon ritkán tájékozódom. Holott a nemzetközi politikai eseményeket a Financial Times más minőségben és más részletességgel tálalja, mint a Mandiner vagy a 444.

-Én sem értek mindenhez. Például unokatesóm tanárnéni, így amiket ő elmond az oktatás helyzetéről, azt tudom. De ettől értek az oktatáspolitikához? Nem. Amikor szavazok, azzal vélemény nyilvánítok az oktatáspolitikáról? Igen.

-Mindenki a saját buborékjában él, ahogy én is. Fogalmam sincs milyen az élet Székelyföldön, és milyen érzés belebuzulva lenni Orbánba. Fogalmam sincs milyen dk-s nyugdíjasnak lenni, aki egy iparváros lakótelepén élte le az életét, és Feriben nem a múltat látja, hanem a jövőt.


Így végig olvasva nem vagyok egyedi. Szóval nem az én véleményem lesz az aduász a politikai vitákban.

jan. 1. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!