Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Pestihidegkútat miért nem...

Pestihidegkútat miért nem önálló kerületként csatloták Budapesthez, miért lett a második kerület része?

Figyelt kérdés

jan. 6. 10:00
 1/4 anonim ***** válasza:
88%
Eleg sok olyan kistelepülés volt, ami nem lett önálló kerület. Miért lenne pont Pesthidegkút kivétel?
jan. 6. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ott olyan erősen nem épült egybe a második kerülettel, mint mondjuk a pesti oldal kis települései, Hűvösvölgynél elég jelentős zöldterület határ van most is a kerület központi rész, és Pesthidegkút között. Pesthidegkút nagyon más jellegű terület, mint mondjuk az Országút, Rózsadomb, vagy Pasarét, és eléggé messze is van az előbbiektől. Jelenleg annyira nem kicsi szerintem, nyugodtan lehet önálló kerület.
jan. 6. 10:23
 3/4 anonim ***** válasza:
Wikipedia szerint élnek ott 9ezren. Egy kerületben több tízezren vagy százezren.
jan. 6. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
46%
Szia! Érdekes, hogy ezt a kérdést pont tegnap tetted fel. Gyakran nekem is megfordul a fejemben. A platformon ritka az ilyen kérdés, de örülök, hogy feltetted. Szerintem a mainapig érdemes lenne Pesthidegkútat, XXIV. kerületre (24. kerület) átnevezni, mivel nagyon távol van Buda belvárosától. Szerintem van rá egy viszonylag egyszerű válasz. Anno Pesthidegkút és környékén, inkább kisebb házak, nyaralók voltak. Nem látták értelmét, hogy egy volt "falu"/község egy kerületté váljon. Ma már szerintem lenne értelme.
jan. 7. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!