Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Az elmúlt tíz év során mi...

Az elmúlt tíz év során mi volt annak az oka, hogy nagyobb mértékben emelték a minimálbéreket a nyugdíjaknál?

Figyelt kérdés

2014-ben panaszkodott a kérdező, hogy a nyugdíjasok nagyobb emelést kapnak, mint a minimálbéresek ( = fiatalok): https://www.gyakorikerdesek.hu/politika__egyeb-kerdesek__526..


Megnéztem a KSH-t, és az jött ki, hogy bár mind a minimálbér, mind a nyugdíj csökkent 2010 óta az átlagbérhez viszonyítva, a minimálbér kisebb mértékben csökkent.


Minimálbér: Az átlagbér 45%-áról 39%-ra csökkent.

Átlagnyugdíj: Az átlagbér 79%-áról 61%-ra csökkent.


jan. 12. 09:37
A kérdező szavazást indított:
Mert sok a nyugdíjas, és ők döntik el a választást.
A nyugdíjakat is CSAK kicsit emelgetik!
Nyugdíj sem emelkedik annyit mint állítják, pont ugyan úgy mint a minimálbér sem.
Azt hiszem, hogy többek között ezt jelenti a félázsiai.
Más:
2 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Az infláció.

Adtak is meg nem is.

jan. 12. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A béreknél verseny van, ha túl kevés bért fizetnek Magyarországon, elmennek külföldre. A nyugdíjaknál nincs verseny.
jan. 12. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A megváltoztatott számítás. Előtte a svájci indexálás volt. Aminek a lényege, egy részt a jövedelmes emelkedését másrészt az infláció alakulását vették figyelembe. Most ez kicsit vissza ütött, mert a bérek mérsékelten nőttek, az infláció nagy mértékben. Svájci indexálásnál, az utolsó 3 évben kevesebb emelés járt volna a nyugdíjasoknak, mint most. Igaz, mikor jobban ment a szekér, kicsivel több járt volna. Különben a világon az egyik legbonyolultabb nyugdíjszámítás nálunk van. Példa, van a validációs szám. Jó /magas ez a szám/ akkor több a nyugdíj, ezáltal, lehet, ha még egy évvel többet dolgozik és rosszabb lesz ez a szorzó, Akár havi 20-30 ezer mínuszt is jelenthet, ami halálig így marad. Onnantól, hogy elmegy valaki nyugdíjba, szép lassan szakad le a társadalomtól. Pont akkorra szegényedik el, mikor már nem tud dolgozni, sok kell gyógyszerre, orvosra. Nem tévedés, hogy több ember fagy meg saját házban, mint hajléktalan.
jan. 12. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Amikor pár éve elmentem nyugdíjba, akkor még a nyugdíjam szinte egész pontosan megegyezett a minimálbér nettó összegével. Most meg a 6%-os emeléssel is már 32 ezerrel el vagyok maradva tőle.

Szóval egészen biztos, hogy a nyugdíj még annyira sem emelkedik, mint a minimálbér, pedig még a minimálbér sem emelkedik az inflációval arányosan.

jan. 12. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Onnantól, hogy elmész nyugdíjba, folyamatosan szakadsz le a társadalomtól. Én kereset szempontjából szakmunkások között kiemelkedően kerestem. 2010-be mentem nyugdíjba. Múlt évben lement egy ismerős, aki betanított munkás volt és alig 20 ezerrel kap kevesebbet mint én.
jan. 15. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 everlight ***** válasza:

Sokkal jobban ki lehetett jönni a medián fizetésekből 2004-2010 között mint most.


Sokkal nagyobb mértékben emelkedett az infláció az elmúlt 3 évben mint valaha ezért így az emelések ellenére is nagy az elszegényedés.

jan. 24. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!