Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mennyi az esélye hogy ambicióz...

Mennyi az esélye hogy ambiciózus fiatalként nem üldöznek el Magyarországról?

Figyelt kérdés

Középosztálybeli családból származok, erős iskolába járok és jók a kilátásaim, öröklök később majd házat, kocsit stb.

Nagyon szeretem Magyarországot, talán csak a mediterrán országokat bírnám jobban, főleg az időjárásuk miatt, de már az is majdnem ugyanaz Magyarországon.

Költözhetnék kb akárhova a világon, de mégse tudnék könnyen elmenni.

Viszont nem tudom, hogy melyik nap találja ki a kormány ( akárki is lesz hatalmon) hogy másodrangú állampolgár leszek én vagy akár a gyerekem mondjuk azért mert nem oltattam be magam valamivel, vagy mert nem arra szavaztam akire kellett volna. Azt se tudhatom mikor adóztatnak majd valami miatt halálra, vagy veszik el a földem egy új akkumulátor gyár miatt. Ha tényleg az a terv hogy egy kis vendégmunkás-szolga ország leszünk tele nyugdíjasokkal akkor nem sok jövőm van itt.

Remélem nem bántok meg a kérdéssel senkit, és habár jobboldali vagyok, nem vagyok se fideszes se globalista ellenzéki.



jan. 14. 17:47
 1/6 anonim ***** válasza:
73%
Nem bántasz meg senkit a kérdéseddel, bár süt belőle a provokatív demagógia.
jan. 14. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
35%

Senkit NEM ÜLDÖZNEK EL Magyarországról, aki elmegy, az önként teszi.


A kérdésed meg kifejezetten provokatív álkérdés!

jan. 14. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Állkérdés? Mert mi volt a rejtett célom?
jan. 14. 18:58
 4/6 anonim ***** válasza:
31%
Nincs ebben semmi provokáció, illetve konkrétan senkit nem üldöznek el innen. Ahogyan demagógnak sem nevezném a kérdést. Dolgoztam pár évig a "hanyatló Nyugaton", jól tudom, hogy milyen ott az élet, és fiatalként amint a kezemben lesz a diplomám, húzok is el innen. Itt nem látok perspektívát, inkább azt látom, hogy egyre rosszabb lesz minden. Ami itt folyik, az már messze nem demokrácia.
jan. 14. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
jan. 14. 20:14
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Magyarban sem lehetetlen jó karriert építeni.

Azzoz viszont nem egy gyenge jellem szükséges.


A világon mindenhol vannak és lesznek kihívások. S bizony, minél magasabbak a célok, annál nehezebbek lesznek.


Hiszen, ha könnyű lenne, nem lenne ennyi szegényebb ember.


Akarat, ambició, célok, ihlet/ötlet/kreativitás, kommunikáció, talpraesettség, informálódás, folyamatos tanulás (több formában), önfejlesztés, gondolkodás és problémamegoldó képesség... Stb.


Sokakban ezek sincsenek meg alap emberséges szinten.

jan. 14. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!