Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Hallottatok róla ,hogy a...

HunLo kérdése:

Hallottatok róla ,hogy a Momentum felakarja állítani az Európai Környezetvédelmi Hatóságot és ha igen akkor ti ,hogyan vélekedtek róla?

Figyelt kérdés

#politika #felállítás #momentum #Eurpai Unió #Európai Környezetvédelmi Hatóság
jan. 18. 15:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
61%
Ez mit takar pontosan? Sötétzöld módjára leállni az atomenergiáról? Mert akkor kösz, de nem kérek belőle.
jan. 18. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
18%
Én nem kérek az ilyen dolgokból. Minek megóvni a környezetet? Mi vagyunk az uralkodó faj. Az a dolgunk, hogy leigázzunk és kedvünkre formáljunk mindent ezen a bolygón.
jan. 18. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
A civilizációnk alapja a föld ,ha ezt tönkre tesszük ,akkor a civilizációs tönkre megy.
jan. 18. 15:33
 4/14 A kérdező kommentje:
Előbb utóbb
jan. 18. 15:33
 5/14 A kérdező kommentje:
Jav:civilizációnk
jan. 18. 15:40
 6/14 A kérdező kommentje:

1-ES

,,Ez mit takar pontosan? Sötétzöld módjára leállni az atomenergiáról? Mert akkor kösz, de nem kérek belőle."


Nem.Ez valami olyasmi ,hogy felállítana Uniós szinten egy olyan hatóságot(Intézményt vagy valami olyasmit) ,ami minden országban ellenőrizni fogja a cégeket ,hogy betartják e a körny elírásokat.

Ha nem tartják be ,akkor megbüntetik őket.

jan. 18. 15:57
 7/14 anonim ***** válasza:
87%
Ha az itteni akkumulátorgyárak működését környezetvédelmi szempontból ellenőriznék, és (a nemzeti környezetvédelmi hatóság tehetetlensége okán) akár le is állíthatnák a működésüket vagy komoly, több százmilliós bírságokat szabhatnának ki, akkor üdvözlöm a döntést és mellette állok!
jan. 18. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
52%
Én alapvetően nem támogatom az EU ezt a fajta irányát. Gazdasági szövetségnek indult és én azt támogatom hogy maradjon is gazdasági szövetség. Ebbe beletartozik a munkaerő és a termékek szabad áramlása, a közös külkereskedelmi feltételek, előírások, a közös pénznem, a gazdasági kutatások, fejlesztések. De nem akarok sem közös hadsereget, sem közös környezetvédelmet, sem közös külpolitikát. Szerintem az EU már most is túlságosan beleszól a tagországok belügyeibe. Persze lehet rajta vitatkozni hogy a környezetvédelem mennyire belügy, de a lényeg remélem hogy ennek ellenére érthető.
jan. 18. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

8-as, értem, mire gondolsz, de pont a környezetvédelem abszolút globális kérdés. Ha pl. USA és Kína sz...ik az üvegházhatású gázokra, akkor hiába feszül meg a Föld összes többi országa az igyekezettől, a Maldív-szigetek elmerül az óceánban, és pl. Magyarország éghajlata is gyökeresen és visszavonhatatlanul megváltozik. És ezekkel az ostoba nagyhatalmakkal szemben csak egy hozzájuk mérhető nagyobb csoport tud legalább valamekkora eséllyel fellépni. Németország, Nagy-Britannia, Franciaország hiába regionális nagyhatalom, világszinten labdába sem rúgnak Kínával és USÁ-val szemben.


Ill. a környezetvédelemtől függetlenül akkor lesz erős az EU, ha közösen lép bizonyos kérdésekben. Pl. hogy hogyan reagálunk az orosz agresszióra, vagy hogyan viszonyuljunk a migránsokhoz.

A közös fellépésnek kétségkívül hátránya az, hogy nem biztos, hogy az történik, amit mi jónak tartunk. Viszont Magyarország 9,7 millió lakosa sem gondolkodik egyformán pl. a migránsokkal kapcsolatban. És mégis elfogadjuk, hogy többségi szavazással van egy kormányunk, amelyik az egész magyar nép nevében döntéseket hoz erről is.

jan. 18. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
29%

#9 Persze, de lehet közös döntéseket hozni az EU nélkül is. Nem kell ahhoz EU, hogy az európai országok megegyezzenek közös klímavédelmi célokban, ahogy ahhoz sem kell az EU, hogy egymást támogassák ezekben a kérdésekben. Teljes mértékben támogatom a közös fellépést, de nem az EU intézményén belül.

Ráadásul könnyebb is összehozni egy EU-t nélkülöző környezetvédelmi szövetséget, mert az EU-ban a kritikus döntéseket bármelyik ország megvétózhatja, ezzel megakasztva a teljes folyamatot. Egy külön szervezet vagy egyezmény esetében ilyen veszély nincs, vagy minimális az esélye.

"Pl. hogy hogyan reagálunk az orosz agresszióra"

Az orosz agresszió nem érinti az Európai Uniót, szerintem még csak foglalkozni is felesleges vele. Az orosz agresszióval sokkal inkább a NATO-nak kellene foglalkoznia, hiszen az kifejezetten egy katonai szövetség, így joggal reagálhat és foglalhat állást katonai konfliktusok esetében. De a NATO mint szervezet pl. egyetlen puskagolyót sem adott Ukrajnának, csak lapítanak a konfliktus eleje óta. Ezzel szemben az EU mint gazdasági szövetség, már temérdek támogatást adott Ukrajnának, mikor az EU-hoz gyakorlatilag semmi közük sincs (jó, most már elindították a csatlakozási folyamatot).

Tehát mégegyszer, nem a közös fellépés a baj, hanem hogy azt konkrétan melyik szervezeten belül és milyen módon tesszük. Szerintem az EU-nak mint gazdasági szövetségnek nincs dolga sem a környezetvédelemmel, sem az orosz agresszióval. Ellenben mindkét esetben szükséges egy egységes fellépés, de az EU intézményén kívül, bevonva akár olyan európai országokat is, amik nem tagjai az EU-nak.

jan. 18. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!