Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A homoszexualitás erőszakos...

A homoszexualitás erőszakos népszerűsítése valós probléma vagy konteó?

Figyelt kérdés
Nyilván ez a téma eléggé mediatizált lett az utóbbi években és mielőtt valaki beírja nem csak Magyarországon, hanem az egész nyugati világban. A progresszív baloldal eléggé elkezdte nyomni ezt a témát a popkulturában, hogy ma már minden filmbe, sorozatba kötelező homoszexuális szálat beletenni meg ugye egyre több az olyan közszereplő, aki nyíltan felvállalja másságát. Másrészről meg a multicégek is nagyon beleálltak a kampányba, lassan kötelező lesz szexuális kisebbségeket tenni vezető pozícióba, mert hanem nincs meg a 'diversity' és nem vagyok benne biztos, hogy sokan nem csak azért vallják magukat lmbtq közösséghez tartozónak, hogy hátha így jobban járnak az előrelépésben.

jan. 24. 12:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
14%
Valós
jan. 24. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
87%
Évszázadokon át tabutéma volt a homoszexualitás a világban, még beszélni sem lehetett róla, nemhogy "propagálni", ha valós lenne, az évszázados tagadás miatt, ma nem is kellene, hogy létezzenek homoszexuálisok, hiszen nem volt hozzá propaganda, de, ha annyira propaganda, akkor elég megnézni egy heteroszexuális filmet és az ember visszaváltozik tőle.
jan. 24. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
21%

Szerintem túltolták a kérdést. Az emberek leszarnák, hogy ki meleg vagy transz, vagy bármi, amíg rendesen megcsinálja a munkáját, és éli nyugiban az életét. Én is azt látom, hogy egyre inkább "kötelező" lesz mindenhol szerepelnie egy ilyennek, ami egyébként nem ad hozzá semmit a karakterhez, de akkor is.

Probléma lesz belőle, ha ez lesz az elsődleges szempont valaki alkalmasságánál, nem pedig a szakmai része. Én multinál dolgozom, a világ minden részéről vannak itt emberek. Szerintem ez a jó irány, hogy először alkalmas legyen, akkor aztán felőlem kisautónak is képzelheti magát.

jan. 24. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
72%

Politikai taktika, amíg ezzel foglalkoznak addig sem a valós problémákkal.

Ez a kérdés is bizonyítja: bejön a fortély.

jan. 24. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
79%

Konteó, de kifejtem.


A homoszexualitás valóban nagyobb figyelmet kap, mint eddig, ezt valóban erőltetik is. Eddig stimmel. Ugyanakkor ezt más témákkal is megteszik: nők egyenjogúsága, szegénységgel szembeni érzékenyítés, rasszizmus, stb. A szexuális devianciák elfogadtatása csak egy a listán. Miért pont ez van kiemelve ennyire?


Azért, mert a jobb-populista média erre és a bevándorlásra szállt rá, mert ezekben van keresnivalója. Nem azért, mert ezek gonoszabb témák, hanem mert ezekben van vita terepük, és ezért démont csináltak belőle.


Eleve belegondolt már valaki abba, hogy mi a francot akarna letolni bárki ezzel kapcsolatban? Legyen több meleg? Minek? Miért akarnának ilyet a melegek?

jan. 24. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
66%
3, lassan 15 éve multizom ebből, 10 éve külföldön, én nem tudom, hogy Te, hol dolgozol, de nekem még egyik munkahelyem sem kérdezett rá a szexualitásomra, arra meg pláne, hogy minek képzelem magam. Pedig, az 5. cégnél vagyok, mióta elkezdtem ezt a karriert.
jan. 24. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
2%

6, Az enyém se kérdezett rá, nem is ezt mondtam. Hanem a kiválasztási folyamat részeként probléma lehet, hogy mondjuk több nőt, vagy külföldit, vagy transzot kell felvenni, és ezt priorizáljuk az alkalmasság helyett.

Nálunk van mindenféle országból, vallásból, és feltételezem többféle szexuális beállítottságú ember is. Még transz is van. De nem ez az elsődleges szempont.

jan. 24. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
83%

"több nőt, vagy külföldit, vagy transzot kell felvenni, és ezt priorizáljuk az alkalmasság helyett"


Kezdjük ott, hogy én olyanról nem hallottam, hogy ilyen-olyan szexualitású emberekre felvételi kvótáról lenne szó. Azért is lenne nonszensz, mert a szexualitás magánügy, rá sem kérdezhet a felvételiztető.


A nőkkel kapcsolatban valóban merült fel ilyesmi. Szólnak mellette és ellene is érvek, de semmiképpen sem jelenti azt, hogy alkalmasság HELYETT kellene nem alapján szelektálni. Ez a mondat akkor lenne igaz, ha a nők kevésbé lennének jó vállalati vezetők a férfiaknál, mert akkor valóban rosszabb vezetőket kellene felvenni pusztán azért, hogy a nők is szóhoz jussanak. Kb mint amikor rád szólnak, hogy a kisöcsédet is vidd le focizni a haverjaiddal.


Csakhogy az az én tapasztalatom és a hivatalos álláspont is az, hogy bár másmilyenek, de nem rosszabb vezetők a nők a férfiaknál. A kvótarendszer így nem azt mondja, hogy alkalmazz rosszabb vezetőket, hogy nők is legyenek, hanem hogy tessék alkalmazni női vezetőt is.

jan. 24. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
70%

7, ezt irtad egész pontosan:

Probléma lesz belőle, ha ez lesz az elsődleges szempont valaki alkalmasságánál, nem pedig a szakmai része. Én multinál dolgozom, a világ minden részéről vannak itt emberek. Szerintem ez a jó irány, hogy először alkalmas legyen, akkor aztán felőlem kisautónak is képzelheti magát.


No, ez az, amiről én beszéltem. 15 évnyi, központi irodai multizással a hátam mögött kijelenthetem, hogy soha, egy interjúnál sem jött szóba, hogy milyen a szexualitásom, vagy genderileg minek tartom magam, de, ahogy több kollégával beszélve, azt is meg tudom erősiteni, hogy náluk se jött szóba, sőt, a közel ugyanennyi időt, multiknál eltöltött feleségem szexuális szokásaira sem kérdeztek rá, sehol.


Nem jön szóba az interjúk során, nem irjuk be a CV-be. Akkor, mégis, mi alapján választanak engem ki?

jan. 24. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Túlságosan beleragadunk saját világunkba (Európa, Magyarország, kereszténység, belpolitika), a világ egyéb részein is élnek emberek, akiknek esetleg ez nem téma, nem probléma és még talán a hitvilágukban sincs szó ilyenről.....
jan. 24. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!