Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért taszít téged a baloldali...

HunLo kérdése:

Miért taszít téged a baloldali politika?

Figyelt kérdés

febr. 13. 19:31
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
64%
Engem nem taszít.
febr. 13. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
92%

Ugyan azért mint a jobboldali.

A hazudozás.

febr. 13. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
53%
Voltak már kormányon és nem azt csinálták amit megígértek,állandó megszorítások voltak.Hiteltelenek.
febr. 13. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
96%
A mai magyar helyzetben vagy általánosságban?
febr. 13. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Én általánosságra lennék kíváncsi ,de persze jöhetnek a mai magyar helyzetről is.
febr. 13. 19:36
 6/23 anonim ***** válasza:
42%
A kisebbség, lmbtq simogatás .
febr. 13. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 Fsms ***** válasza:
64%
Ebben a pillanatban a jobboldali jobban taszít.
febr. 13. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
39%
Azzal az alapötlettel nem értek egyet, hogy én magánszemélyként bármiféle felelősséggel tartozom egy számomra vadidegen életéért. Ezen felül nem értek egyet az állami egészségüggyel és az állami oktatással sem. A szociális segélyekkel meg pláne nem. Ezek mind-mind baloldali ideológiából fakadó intézmények, de a legtöbb európai országban jelen vannak. Ha az Egyesült Államokat nézzük, akármennyire is liberális manapság, jóval kevesebb baloldali intézkedésük van, mint nekünk itt Európában.
febr. 13. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
69%

Hát van kettő pillére a baloldaliságnak:


1) Minden társadalmi konstrukció, minden relatív, társadalommérnökök által minden újra tervezhető és kötelességünk is újra tervezni, hogy a világ egy jobb hely legyen.


Ebben én nem hiszek. Nem vagyok túlzottan vallásos, így nehezen vitatkozom azzal, hogy az erkölcsi és egyéb rendszerek nem magától létező dolgok, hanem mi találtuk ki őket, viszont aszerint teszek különbséget, hogy valami szervesen kialakult, vagy társadalommérnökök által diktált. Szerintem minél inkább programozható robotnak tekintjük az embert, annál disztopikusabb lesz a világ.


2) A világ úgy a legjobb, ha minden egyén és minden csoport mindenben egyenlő és egyenrangú.


Ebben sem hiszek így ebben a formában. Én nem tartanám igazságosnak, ha Bill Gates a Windows megalkotása után azon a színvonalon élne, mint én. De azt sem tartanám igazságosnak, ha egy iskolában a pad alatt rejszoló, majd felnőtt korában alkoholista hajléktalanná váló embert beköltöztetnének az én lakásomba, amire a pénzt én spóroltam össze.

Ugyanez csoportok szintjén: Nem gondolom azt, hogy minden kultúra, minden vallás, stb. egyenrangú.


Azt viszont elismerem, hogy a világ jobb hely lett sok baloldali vívmánytól. Kezdjük ott, hogy nem királyságban élünk. Hogy nem az egyház az állam. Hogy a törvény előtt minden ember egyenlő (fogjuk rá, hogy így van). Hogy számos szociális vívmány van, mint a fizetett szabadság, ingyenes közoktatás, stb. Inkább azt mondanám, hogy a szélsőbaloldalisággal van problémám. Nem csak Sztálinra gondolok, például a woke mozgalmat is szélsőbaloldalinak tekintem.

febr. 13. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
73%
Engem sem taszít.
febr. 13. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!