Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mi a baja a melegházassággal...

Mi a baja a melegházassággal a keresztényeknek és másoknak?

Figyelt kérdés
Keresztény vagyok és még talán jobboldali is, de nem látom mi a baj a melegházasság legalizálásával. Nekem a kereszténység a mások elfogadását jelenti, nem az utálatát. Ha más azonos nemű emberrel akar összeházasodni, nem muszáj elfogadnom magamban morálisan, de attól ő miért ne tehetné meg? Ki mondja meg neki hogy abba kell hinnie hogy van Isten, aki mégpedig ezt bűnnek tartja? A vallás csak egy vallás, hit, és nem tény, miért kell másokat is rákényszeríteni hogy fogadják el ezt? Amúgy is csak emberek vagyunk, nem ítélkezhetünk a másik felett, majd Isten eldönti hogy bűnös-e az ember vagy nem

márc. 6. 21:07
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
73%
Alapvetően a kereszténységgel is ugyanaz a baj mint az iszlámmal: mindkettő úgy gondolja hogy az ő értékrendjeik körül forog a világ és mindenkinek úgy kell élni ahogy ők akarják. Khmm keresztes háborúk....
márc. 6. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
58%

Én nem szeretem kiforgatni a szavakat az eredeti jelentésükből. A házasság szó egy férfi és egy nő kapcsolata. Ne akarják ezt a szót másra használni.

Egyébként azt csinálnak felőlem amit akarnak.

márc. 6. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
24%

"Nekem a kereszténység a mások elfogadását jelenti, nem az utálatát."

...és honnan veszed, hogy az egyneműek házasságának az ellenzése egyenlő az utálattal? Én is keresztény vagyok, semmi bajom a melegekkel, de nem támogatom a házasságukat. Az USA tagállamainak túlnyomó többségében sem házasodhatnak a melegek.

márc. 6. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
42%
Én nem értem mi ezzel a problémájuk az embereknek
márc. 6. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
78%
A házasság nem egy keresztény találmány, csak átvették, éppúgy, ahogy a Karácsonyból is hirtelen keresztény ünnep lett. Éppen ezért, én sem értem, hogy miért ne házasodhatnának. Az pedig megintcsak más, hogy egyházi esküvőt én sem engednék nekik, elvégre az egyháznak (mint intézménynek és közösségnek) ugyanúgy megvan az az önrendelkezési joga, hogy a maguk módján csinálják a dolgukat.
márc. 6. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Akkor remélem a jövőben lehetek jobboldali keresztény, melegházassághoz való jogot támogató ember, anélkül hogy liberális szélsőbaloldali antifa eretnek lennék
márc. 6. 21:49
 7/18 anonim ***** válasza:

#2

"A házasság szó egy férfi és egy nő kapcsolata."

Egy???

A bibliaban nem egy példa van a több nejűségre, azaz a házasság egy férfi és több nő kapcsolata.

márc. 6. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
71%

#3

"Az USA tagállamainak túlnyomó többségében sem házasodhatnak a melegek."


Minden tagállamban legális az azonos neműek házassága 2015 óta, a legfelső bíróság döntése alapján

márc. 6. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
79%
Mert az egész jogrendszer úgy van felépítve, hogy támogassa a gyerekvállalást és örökbefogadást a házasság keretein belül. Két meleg együttélését minek támogatni? A házasság szó beengedése a jogrendszerbe cunamit indítana el.
márc. 6. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
74%
Itt a jogi oldalával van a probléma, mert a házasság a hetero pároknak lett kitalálva, az azonos nemű pároknak ott a bejegyzett élettársi kapcsolat.
márc. 7. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!