Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Tényleg világháború lesz?

Tényleg világháború lesz?

Figyelt kérdés
Kolléganőim aggódnak, hogy kiterjesztem, nem terjesztem ki a háborút dolog megy. És mondják, hogy a sok pénzéhes ember, így akarja magát beleírni a történelembe. Tényleg valós veszélye van most már a háborúnak. Én kényszer beteg vagyok, kórosan félek tőle, viszont a kolléganőim nem betegek, mégis aggódnak, hogy háború lesz, nem lesz háború, kiterjesztem, nem terjesztem ki dolog megy folyton ezt mondják és ez őket aggasztja. Meg az is, hogy folyton vezetik be a sorkatonaságot a környező országokban. Tényleg valós a veszély?

márc. 21. 12:44
A kérdező szavazást indított:
Világháború lesz
Nem lesz világháború
23 szavazat
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
5%
Igen, tényleg. Egyébként mondott valaki olyat, hogy nem lesz, vagy miért kérdéses ez számodra?
márc. 21. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
22%
Vagy igen, vagy nem, mindkettőre megvan az esély. Trump megválasztása azonban csökkentheti ezt.
márc. 21. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
3%
Remélem!
márc. 21. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
86%
Nem lesz.
márc. 21. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
61%

Ki fog világháborúzni?


A NATO nem fog támadni. Minek tenné? Amit a NATO-országok akarnak, elérik gazdaságilag. Bevásárolnak, felvásárolnak, stb.


Oroszország fog támadni? Mivel? Ukrajnában 2 év alatt néhány tucat négyzetkilométer területért tízezerszám vesztett eszközöket, tankot, páncélozott szállítót, tüzérségi eszközöket, radarokat, teherautókat, repülőgépeket (köztük olyat is, amiből néhány darab volt neki is, és kéne belőve máshova is a világon), sőt, hajókat és még egy tengeralattjárót is. Meg van alsó hangon 200.000 fő vesztesége, jelentős részben a tiszti állomány, amit nem lehet gyorsan pótolni. Még a légierő az, ami arányaiban viszonylag érintetlen, meg persze a nukleáris csapásmérő képesség. Ezzel viszont nem lehet (racionális) háborút nyerni.


Kína? Lásd a NATO-t, amit akar, azt eléri gazdaságilag, a saját parjai körül, a közvetlen érdekszférában (pl. Tajvan) pedig azt tesz, amit akar, abból nem lesz világháború.


Arabok? El vannak foglalva a saját területeikkel, meg Izraellel, de azt nem látom, hogy elindul 40 páncéloshadosztály a sivatagból... és amúgy is ki ellen menne? Európa és a NATO? Kína? Egyik választás rosszabb nekik, mint a másik. Arról nem is beszélve, hogy hacsak nem jön el a második Mohamed próféta, aki mögé esetleg felsorakoznának, akkor előbb rakják a kést egymás hátába.


Afrika? A klímamenekültek valós fenyegetés (Európára), de az nem világháborús konfliktus.


Dél-Amerika elvan a maga nyomorával, ők mindentől messze vannak, az Ausztrálok meg legfeljebb az emuk ellen indítanak háborút (vicc, de egyet már elbuktak ellenük). Az antarktiszi pingvinek köszönik, elvannak.

márc. 21. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Amit az 5-ös mondd az logikusnak tűnik, viszont kolléganőm szerint a sok pénzéhes, nem bír magával és így akarja magát beleírni a történelembe.
márc. 21. 13:15
 7/13 A kérdező kommentje:
Trump megválasztása tényleg csökkenti az esélyt? Miért? Azért, mert a jobboldali politikusok nem akarják támogatni fegyverekkel Ukrajnát?
márc. 21. 13:17
 8/13 anonim ***** válasza:
28%

Igen. Baj?


Az EU-ba sorban mondják. Amit nagyon mondanak azt meg is csinálják. Anno 2014-ben is mondták, hogy multikulti kell. Aztán 2015-ben megvalósították. Aztán mondták a gendernemek, társadalmi nemek piedesztára emelését, reklámozását még az ovisoknak is. Ezt is megvalósították.


Most azt mondják vége a béke időszakának. Háború kell. Ezt is elérik valahogy még ha gyengék is az oroszok. Már olvasom a portfolion hogy az USA segíti a ruszkikat is


Végülis európában a történelem során háborús időszakok voltak végig

márc. 21. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
38%

Pár ok rá :


1. Macron gyermektelen


2. A miniszterelnökök tele vannak luxusbunkerekkel


3. Régen nem volt háború


4. A történelmet megnézve Európában szinte folyamatosan háborúztak


5. "A háború jó az üzletnek"


6. Túlnépesedés van


7. Pörgetni kell a gazdaságot


8. Ha lerombolnák az épületeket hirtelen sok munkaerő kellene, pörgetné a gazdaságot


9. A világggazdasági resetet nem sikerült a Covidra ráűfogni

márc. 21. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nem tudom az miért nem opció?
márc. 21. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!