Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Svájc az egyetlen normális...

Svájc az egyetlen normális ország Európában, ahol az állam kevésbé "pofátlan"?

Figyelt kérdés

Én nem élek rosszul Magyarországon.Nagyon tudatosan építettem karriert és még 30 sem vagyok, de br 1 millió forint keresek alkalmazottként.Nem IT terület, mielőtt valaki megkérdezi.


Van egy kis kalandvágyam, kipróbálnám magam külföldön.

Hasonlítom össze az EU-s országok adórendszerét, fizetések utáni levonásokat és nagyon elborzaszt, amit látok.Az ÁFA kisebb, mint itthon, de a fizetések utáni levonás vagy hasonló mértékű vagy még nagyobb.


Egyedül Svájc, ami egyfajta üde színfolt, bár nem EU-s ország.

Csupán, 8 százalékos az ÁFA, illetve a fizetések megadóztatása is jóval kisebb mértékű, mint az EU-s országoknál.



Az én végzettségem, nyelvtudásom miatt, Németország,Ausztria lenne ideális.De, nem lenne akkora nagy előrelépés számomra, hogyha példát kell mondani, olyan, mintha a most 9 éves Mazdámat lecserélném egy 2 éves Mazdára.

Viszont, ha a 9 éves Mazdát egy BMW-re cserélnénk, na az előrelépés.


márc. 31. 15:17
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

9.


Engem sem a BMW motivál, csak egy példának hoztam fel,hogy szemléltessem, mi számít nekem előrelépésnek és mennyire nem lenne előrelépés Németországba költözni.


10.

A Mazda jó autókat gyárt.Viszont, azért nem prémium szint, mint az Audi vagy a BMW.

márc. 31. 20:58
 12/14 anonim ***** válasza:
Svájc kivülről tűnik / tűnhet csodaországnak. Itt élve azonban már nem olyan szép a leányzó fekvése.
ápr. 2. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Svajc nem "pofatlan"(???), ahogy irod, igy van. Itt egy erös demokracia van, nem egy allamfö iranyitja az orszagot, hanem 7, es 200 ember dönt a Parlamentben az orszag sorsarol.

Evente többször van szavazas a svajci allampolgarok reszere, ahol benyujtott kerelmekre lehet szavazni, tehat az orszag sorsat a lakossag döntese nagyban meghatarozza.

ápr. 3. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Es igen, az "AFA" magyarul, vagyis a Mehrwertsteuer 8,1 %, a mindennapi eletben hasznalt dolgokra kevesebb, es bizonyos szolgaltatasokra nulla.
ápr. 3. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!