Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » MIért Nők 40 program van,...

MIért Nők 40 program van, amikor a férfiak átlagban évekkel kevesebb ideig élnek, miért mehetnek mégis hamarabb nyugdíjba a nők?

Figyelt kérdés

Ráadásul ők szülni is tudnak, ami szintén beleszámít az éveikbe. Szerintem ez totál igazságtalan. Pont hogy a férfiaknak kéne hamarabb elmehetniük nyugdíjba, vagy legalább nekik is kellene hogy legyen férfiak 40 program.


Ehelyett 65 év a határ, a várható életkor meg 70 körül van...


A férfiak gyakorlatilag a társadalom igáslovai, akik szinte a halálukig dolgoznak és ennyi a szerepük?


ápr. 6. 08:32
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez valóban igazságtalan.
ápr. 6. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
50%
A férfit hiába ösztönzik gyerekvállalásra, a nő szokta meghozni a döntést.
ápr. 6. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
62%

Ez Orbánisztán....


0 logika

0 igazságosság

0 társadalmi szolidaritás


Rengeteg embert ismerek akik vagy a nyugdij előtt haltak meg 1-2 évvel, vagy miután nyugdijba mentek alig éltek még 1-2 évet


ezzel szemben rengetek nő van akik még 70 évesek sincsenek de már több mint 10 éve nyugdíjasok.


Orbánisztánban ez van

Erre szavaztatok!

Ne rinyáljatok birkák!

ápr. 6. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
45%

OK. Akkor gondoljuk ezt tovább. Az pl. igazságos, hogy az összes férfi, függetlenül attól, milyen munkát végez, ugyanabban az életkorban mehet nyugdíjba? Nem úgy volna igazságosabb, ha mondjuk először egy nehéz fizikai munkát végző, majd egy könnyű fizikai munkát végző és utána egy szellemi munkát végző mehetne nyugdíjba? Szóval ha ez volna a sorrend...

Ha belegondolsz egy nehéz fizikai munkát végző a munkakörülményektől függetlenül olyan terhelésnek van kitéve, amiben nemes egyszerűséggel "szétkopik" 45 éves korára, de a könnyebb fizikai munkát végző sem kapott nagy előnyt, egy 5-8 évet maximum. Ha megnézel egy szellemi munkát végző férfit kb. 70 éves korában, a többsége éveket simán letagadhat a korából, mert megkímélt állapotban vannak. Mellé állítasz mondjuk egy 60 éves fizikai munkást, szinte biztos, hogy őt mondanád idősebbnek, ha nem tudod ki hány éves.

Azt nem tartom igazságtalanságnak, hogy a nők 40 év munkaviszony után nyugdíjba mehetnek most(!), azok a nők akik már nyugdíjba mentek meg akik nemsokára nyugdíjba mennek majd 40 év munkaviszony után, de az idők változnak, az életben/családban betöltött szerepe a nőknek is és a férfiaknak is változik. Annyit mondhatok, hogy akik eddig 40 év munkaviszony után nyugdíjba mentek, azok jelentős része épp annyira (sőt jobban) volt igásló, mint az a férfi, aki 65 éves koráig hajt. Mert ezeknek a nőknek még vinniük kellett mellette a háztartást, ebbe beleszámít gyereknevelés is, k...a könnyen mondod, hogy hát a nők szülhetnek is, és azt hiszed, hogy herevere a gyerekkel otthon lenni? Az feladat, és kikészít! A gyereknevelésből nem egyformán veszi ki a részét a férfi és a nő. Minden sz-rnak az intézése javarészt a nőkre hárult, (mégegyszer mondom, abban a korosztályban, amiről most beszélgetünk) a nők feladata volt többnyire a bevásárlás, a főzés, mosogatás, a mosás, teregetés, vasalás, számlák intézése, egyáltalán ügyek intézése, ahol fel kell tudni tenni kérdéseket is, mert az nem a férfiak erőssége, hogy valaminek is részletesen utánakérdeznek. A férfiak úgy működnek, hogy amit elmondanak nekik azt megjegyzik és egészen addig nincsenek kérdéseik, amíg nem jön szembe velük valami olyasmi, amivel kapcsolatban kérdéseik felmerülnek. Jellemzően mi előre nem kérdezünk, nem játszik nálunk a "mi van ha", mert majd ha van valami, akkor majd kiderül, hogy akkor mi van. Ezzel szemben egy nő egyszer informálódik, de akkor tüzetesen. Eközben a férfiak egyre inkább rábízták a klasszikus feladataikat szakemberekre. Lényegesen több klasszikus női munka (tudom, ezt már meghaladtuk, hogy ilyenekről beszélgessünk, de most nem is a jelenünkről van szó) maradt meg, mint klasszikus férfi munka. A lakásokban még kevesebb férfi munka maradt, mint női munka, hisz egy kertesházas környezetben a férfiakat is bőven várta otthon munka, fűnyírás, kertrendezés, kertészkedés, állattartás stb. stb. Ez a férfi korosztály azonban rég volt, ők el is mentek 50 évesen nyugdíjba. Úgyhogy a jelenlegi korosztály, akik eddig elmentek 40 év munkaviszonnyal, meg akik legalább az elkövetkezendő 5-10 évben elmennek 40 év munkaviszonnyal nyugdíjba abszolút megérdemlik és nem igazságtalan ez a férfival szemben sem, a legkevésbé sem. Egyéni esetek lehetnek, ahol igen, ez nyilvánvalóan igaz. Én nem tudom, hogy hány éves vagy, honnan tekintesz erre, de ha 1. 50 plusszos vagy, akkor bekellene látnod, hogy ez így van, 2. ha még fiatal vagy, akkor nézd meg mennyit küzdött édesanyád és mennyit édesapád az életben, kire mi hárult, ha pedig egy elb.....ott családból vagy, akkor néz meg egy olyat, amelyik nem elb....ott!

Szóval én a férfiak esetében azon gondolkodnék (amire egyébként volt is javaslat anno, még az eredeti Jobbik, nem a ballik részéről), hogy a fizikai munkás mehessen előbb nyugdíjba, akár 35-40 év munkaviszony után.

Mindenesetre lehet ezen agyalni ezerrel, de a helyzet az, hogy most is a nyugdíjak felét nem a dolgozói réteg termeli ki, nem tudjuk eltartani a nyugdíjasainkat, ennek pedig egyetlen oka a népességfogyás. Könnyen mentek nyugdíjba anno 50 évesen, hisz volt ki kitermelje a nyugdíjakat. Túl nagy gondot a jövőben a nők40 nem fog jelenteni, mert az iskolában eltöltött idő és lényegesen meghosszabbodott az idő előrehaladtával, így a mai nőkben épp hogy lesz 40 év munka 65 éves korukig.

Aki nem előbb, mint a 80-as évek jött e világra, mindannyian halálunkig fogunk dolgozni.

ápr. 6. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
76%

Én 79 ben jöttema világra....


Valószínüleg 70 évre emelika nyugdijkorhatárt addigra mire nyugdijjogosultságot szerezhetek.


Most ugye 45 éves leszek idén, kb 26-27 év szolgálati időt tudok eddig magam möögtt a szakmunkás mindent beszámolva, még valószínű kell dolgoznom 25 évet a 70 éves korig


Ez 50 év(ha megérem) De ha meg is érem, akkor utána a statisztikák alapján van még jó esteben 3-4 év az éelketmből.


Tehát 50 évig nettó befizetőként tartom a vállamon a sok tróger mai nyugdijast, naplopó közalkalmazotat, politikust, és a sok léhűtő nem dolgozót.

Aztán ezért a trásadalom gyakorlatilag semmivel nem honorál!

Én nem kaptam eddig semmi "ajándék pénzt"

Nem vagyok a fidesz krumpli osztásos, 25 év aalti szja menteségi 3 gyerek utáni adó kedvezményes stb stb csoprt tagja.

Igy iagzából tidom ez sértő lesz sokaknak, de asszem engem leszophatna minden ezen körbe tartozó mert hogy gyakorlatilag hülyén hangzik de én fizetem helyettük az adót,

És ezért a juatlmam hogy a halálomig dolgozhatok hogy ne váljak hajléktalan éhező trógerrá.

Mert hogy a szociális háló is 0 ra redukálodott orbánisztánban, tehát ha teszem azt nyugdij előtt pár évvel lebetegednék akkor a trásadalom mit nyujtana nekem? SEMMIT!

ápr. 6. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
57%

A világ minden fejlettebb országában előnyben vannak a nők ebből a szempontból pedig köztudott és statisztikákkal bizonyított, hogy állítólagos nehézségeik ellenére valahogy mindenhol tovább élnek. Többe kerülnek a társadalomnak és mégis több előnyt kapnak. Hogy a férfiak miért nem kapják ezt meg? Mert nem egyenlőségről szól a dolog hanem a nők előnybe hozásáról, hogy végre csöndben maradjanak öt percig és szüljenek új rabszolgákat az államnak. A probléma, hogy a nagy feminizmus keretében az empátia bajnokai és a család melegének megteremtői most már szülni sem akarnak. Emiatt minden nyugatias társadalom behozatalra szorul bevándorlókból ahol még nincsenek félreértve a nemi szerepek. Lehet ezt Orbánra verni, de mindenhol léteznek hasonló előnyök. Ha a migráció nem lenne a csúcs nyugati társadalmak már régen összedőltek volna.


Sajnos ennek ellenére az "előítéletek" megmaradtak és a nők számára végeláthatatlan új jogokat és előnyöket kell biztosítani folyamatosan valamiféle harmadik világ beli példákat szajkózva. A férfiaknak pedig semmi sem jár azért mert az állam nem tudja eltartani azt a rengeteg "ingyen élőt". A nyugdíjat nem arra találták ki, hogy mindenki évtizedekig elkaristoljon belőle. Tessék szépen meghalni a termelékeny évek végeztével. Így, mint a legtöbb esetben a férfiak és a jövőbeni generációk viselik a nők számára kiosztott luxusok terhét.

ápr. 6. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
#5 Ezt akartátok. Volt itt magánnyugdij. Drága Fidesz beszántotta.
ápr. 6. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
55%
Nem csak volt, van is! Hol élsz? Most is fizetek magánnyugdíjt.
ápr. 6. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%
Kötelező magánnyudjpénztári rendszer volt. Amit minden munkavállalónak kötelező volt fizetnie. Rendesen a bruttó berből vonták. Ezt a 3000 milliárd forintos vagyont nyúlta le a drága fideszed és helyette adott egy ígéretet hogy ha majd nyuggerek leszel sokkal jobban jársz.
ápr. 6. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Az én Fideszem? Miből gondolod, hogy az én Fideszem? Miért lenne pont az enyém? Mi ez az őrület?

Az kötelező volt, ez meg opcionális, de attól még választhatod. Senki sem tiltja meg, hogy fizesd a magánnyugdíjt. Lehet fizetni a magánt az állami mellett. Egyébként azt sem vette el kötelezően a Fidesz, ebből a Te ellenzéked csinált egy ilyen pankrációt, hogy azt elveszi a Fidesz. Aki akart maradni, az maradt magánnál. Az a 3000 milliárd meg kivételesen nem elnarkózva lett. Abból a 3000 milliárdból törlesztették azt az adósságot, amit önkormányzati szinteken felhalmozott 8 év alatt az ellenzéked (ha má' neked szabad, engedtessék meg nekem is). A hülyeséget mindig mi fizetjük ki, mások hülyeségét is, meg a saját hülyeségünk is. Márpedig az, hogy 94-98 között nem sikerült megismerni az MSZP-t, és még kétszer visszatapsoltuk őket, az a mi hülyeségünk. Azokat tapsoltuk vissza még kétszer b....d meg, akik konkrétan mindent, de tényleg mindent eladtak 4 év alatt. Egy dolog, hogy te magánba fizeted a nyugdíjad, de akkor a nyugdíjas miből kap nyugdíjt? Az a te nyugdíjad, azzal magadról gondoskodsz, de lehetett látni, hogy ez a trend, hogy nem születik elég gyerek, nem lesz elég adó a nyugdíjra, mondom így is a felét nem mi termeljük ki. Már a szocik is ott tartottak a 2000-es években, hogy csöveztek a nyuggerek az utcán, kéregettek, tele volt vele a TV, na nem a királyi, de állandó téma volt hogy Pesten a nyuggerek kéregetnek az utcán. Persze nyilván annak kicsi a nyugdíja, aki nem adózott eleget, ebben nincs hókuszpókusz, de attól még most pl. nem itt tartunk, hogy a nyuggerek a saját lakásukból járnak ki kéregetni az utcára, mert kajára már nem futja. Fizesd be az államit, és fizesd be a magánt is, és azzal gondoskodsz magadról, nincs mit ezen hőbörögni (akkor sincs, ha felháborító, mert ezt mi kavartuk!), nem kell másra kenni, hogy az én Fideszem. A korosztályod b....gasd, hogy hol van legalább a 3 gyerek, ahogy szüleidnek is volt legalább 3, meg a nagyszüleidnek valszeg annál is több, aztán nem luxiba, hanem a szoba-konyhába, és felnőttek egy kib....tt konyhában mindannyian és ember lett belőlük és nem mellesleg a fiatalabb generáció épp azt várja, hogy tőlük örököljön, mert semmije nincs. A szülőknek a semmiből lett valami, a gyereknek meg nem sikerül, mert hogy mások a körülmények. A f.szt! Az igények és a gondolkodásmód! Azok mások.

Ez a Fidesz a tiéd, nem az enyém, mert kettőnk közül te vagy az, akinek szükséges eszköz arra, hogy felelőst találjon önmaga helyett.

ápr. 6. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!