Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Az emberek általánosságban...

HunLo kérdése:

Az emberek általánosságban tisztábban vannak az alap politikai fogalmakkal szerintetek vagy pedig minden tudás,előismeret nélkül beszélnek róla?

Figyelt kérdés

ápr. 8. 08:57
 1/5 anonim ***** válasza:
82%
Többségében inkább a második opció.
ápr. 8. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A többség az utóbbi. Én már azzal is beérném, ha legalább a kapitalizmus és a szocializmus közötti különbséget felfognák (mondjuk egy Nyugat- meg Kelet- Németország vagy Észak- és Dél-Korea példán keresztül).
ápr. 8. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
85%
Churchill is megmondta annak idején, a legjobb érv a demokrácia ellen 5 perc beszélgetés egy átlag szavazóval.
ápr. 8. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nincs tisztában a legtöbb ember semmi konkrétummal. Régebben sokan hivatkoztak egy-egy vitában a Mein Kampf könyvre, és mikor megkérdeztem, hogy olvasták-e akkor derült ki, hogy nem. Ma is van olyan, hogy a büdös lipsizik valaki, és mikor kérdezem mi az a lipsi akkor nem tudja elmondani, csak a Facebook kommentekből tanulta.
ápr. 8. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Mansour ***** válasza:
100%

Ennek nagyon szerteágazó a háttere. Először is, az átlagember sehol sem különösebben kiművelt politikai téren, de a szerencsésebb történelmi fejlődésű országokban a közoktatás azért gondot fordít arra, hogy az alapokkal legalább tisztában legyenek. Másrészt, egy jól működő demokráciában a sajtó feladata lenne, hogy a szavazókat korrekt módon és érthetően tájékoztassa a politikával kapcsolatban. Ez, ha nem is ilyen ideális módon, de többé-kevésbé megvalósult a nyugati társadalmakban, az utóbbi évtizedig, amikor is a progresszív nyomulás veszélyezteti egyre jobban a korrekt tájékoztatást.

Nálunk viszont a rendszerváltás előtt nyoma sem volt politikai kultúrának, csak a rendszer által nyomatott marxista megközelítésben lehetett gondolkodni. A rendszerváltás után pedig valahogy senkinek sem volt érdeke, hogy polikailag kiművelje a népet, inkább úgy hajlították-torzították a fogalmakat, ahogy az a legnagyobb politikai hasznot ígérte. És ez sajnos a mai napig tart, tetézve még a véleménybuborékok erősödésével és bezáródásával.

Hogy nálunk milyen szinten vannak a politikai ismeretek, arra a saját példámat tudom hozni. Én egy átlagosan művelt ember vagyok, egy-két területen talán az átlagnál kicsit műveltebb is. A politika iránt viszont sokáig csak félig-meddig érdeklődtem, és pár dologban én is eléggé el voltam tájolva. Amikor először megcsináltam egy "political compass" tesztet, eléggé meglepődtem az eredményen. Gyorsan igyekeztem is pótolni a hiányosságaimat.

És persze van az a jelenség, hogy focihoz, politikához mindenki ért. Ez persze azért van, mert ezeket a dolgokat az arcodba tolják: szurkolnod kell valakinek, szavaznod kell valakire, tehát véleményt kell nyilvánítanod. És a mezei polgár úgy érzi, hogy ha már kíváncsiak a véleményére, az azért van, mert ő is ért hozzá...

ápr. 8. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!