Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Volna mód a nácizmus és a...

Volna mód a nácizmus és a kommunizmus ötvözésére?

Figyelt kérdés

A tömegek megmozgatasára, mindkét eszme felemelő tényezőinek kiválasztására. Alapvetően a fasizmus a kommunizmussal szemben áll, mégis vannak közös pontok.

Szerintem ezzel lehetne manapság egy szuperhatalmat kialakítani ami mind a nemzetet, mind a liberalista szabad szellemet kielégítené, ezzel végletekig feszítve a közömbös, elkényelmesedett gazdagok és a tenni fejlődni akaró kizsigerelt emberek közötti ellentétet.



ápr. 16. 02:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
35%
Oroszoknal vmi ilyesmi tortenik
ápr. 16. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
0%

"Világosítsd föl gyermeked:

a haramiák emberek;

a boszorkák - kofák, kasok.

(Csahos kutyák nem farkasok!)

Vagy alkudoznak, vagy bölcselnek,

de mind-mind pénzre vált reményt;

ki szenet árul, ki szerelmet,

ki pedig ilyen költeményt.


És vigasztald meg, ha vigasz

a gyermeknek, hogy így igaz.

Talán dünnyögj egy új mesét,

fasiszta kommunizmusét"

ápr. 16. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
0%
Hamarabb fogod a liberalizmust a nácizmussal vegyíteni, mint a kommunizmussal…
ápr. 16. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Gál Gábor 2024 ***** válasza:
20%
A nácik szélsőjobboldaliak, hierarchiában gondolkoznak, a komcsik szélsőbaloldaliak, teljes egyenlőségben gondolkoznak. Nem tudod ötvözni őket.
ápr. 16. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem ez lett volna a hitleri nemzeti-szocializmus, ellentétben a bolsevik nemzetietlen (internacionalista) szocializmussal.
ápr. 16. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
75%

Sokan úgy beszélnek a két ideológiáról mint két ellentétes dologról, pedig lényegében ugyan azt csinálták.


Kerestek egy közös ellenséget akit ki lehet fosztani és rabszolgává tenni (zsidó/kulák)


Mind a kettő ideológia militáns, centralizált, ellenzéket elnyomja, a szólásszabadságot korlátozza.


Gazdaságilag mind a kettő szociális berendezkedésű.


Szerintem ez a két xx. századi ideológia ugyan azon érme két oldala.

ápr. 16. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Noren1989 ***** válasza:
0%

Szerintem pontosan ez folyik most itthon.


Ha nézed, megmaradt a javak újraosztàsa, a propaganda pedig olyan eszméket pörget, mint kisbaràtunk 34ben.

ápr. 16. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
27%

“Szerintem ez a két xx. századi ideológia ugyan azon érme két oldala.”


Mert politikai írástudatlan vagy. A kommunizmus szabadságpárti és egyenlőségpárti, a széljobb nem igazán. A megvalósult fasiszta diktatúrák (SZU, “””kommunista blokk”””) nem tartalmazott semmi kommunisztikus elemet a vörös rongyokon kívül.

ápr. 16. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
66%

Igen, egyenlő vagy ha nem főnemses vagy kulák leszármazott vagy.


A Szovjet Unióban az ukránok mellett több másik kissebbséget is írtottak, voltak olyan plakátok amelyek a kannibalizmus ellen szólaltak fel. Ez aztán a szabadság és az egyenlőség.

[link]


Meg amikor jöttek a tankok 56-ban, azt is a szabadság és egyenlőség jegyében tették.

ápr. 16. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
51%
A III. Birodalomban is egyenlő voltál ha árja németnek születtél
ápr. 16. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!