Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Működnek az EU - mezőgazdaságo...

Működnek az EU - mezőgazdaságot érintő - egyre szigorodó szabályozásai?

Figyelt kérdés

Ezen a területen dolgozom és azt tapasztalom, hogy egyre szigorúbbak a természetvédelem érdekében meghozott EU-s - mezőgazdaságot szabályozó - intézkedések.

Látszanak már pozitív változások a környezetünk, a természet állapotát illetően, ezen szigorodó intézkedések eredményeként?

Van valamilyen EU-s szervezet, ami ezen környezeti változásokat vizsgálja és beszámol az elért eredményekről?

Pl a zöldítésnek látszanak már a pozitív hatásai?



ápr. 20. 20:19
 1/5 anonim ***** válasza:
Hogyne, pár év alatt visszanő az ózonpajzs meg tiszták lesznek a vizek, visszafagynak a jégsapkák, satöbbi. Vagy pontosan hogy gondoltad? Egyelőre az a cél hogy lassítsuk a bolygó pusztítását.
ápr. 20. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
54%

Közben indiában köbméter számra öntik szemetet a folyókba, kínai és az amerikai ipar napi több tonna mocskot tol a levegőbe, ukrajna fillérekért termeli az génmódosított élelmiszereket.

Én nem látok semmilyen pozitív hatást. Én csak azt látom hogy az EU sokadszor is tökön böki magát, szivatja az EU gazdákat versenyképtelenné teszi az EU gazdaságot. Aztán amikor jönnek a rossz hírek a brüsszeli politikus urak néznek ostobán maguk elé és semmit sem értenek a világból.

ápr. 20. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
#1 Mondjuk egészségesebbek a méhek és többen is vannak. Kihalófélben lévő, egyes vadon élő állatok egyedszáma pozitív irányú elmozdulást mutat. A talajainkban egyre nő a hasznos organizmusok száma. Az élővizeinkben egyre több hal és egyéb élőlény van. Ilyenekre és ehhez hasonló változásokra gondolok.
ápr. 20. 20:56
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem működnek.


De már egyre kevésbé éri meg a gazdaként termelni.


A forgalomba lévő növényvédő szerek 3/4-e kiesik majd a következő 10-20 évbe.

Ez azért nem rossz senkinek, de megnehezíti a termelést és termésátlag csökkentsék is vezet.

Ez mérhető is a természetbe jutó vegyszerek kissebb koncentrációját.


Nem lehet 10 milliós Mtz-t forgalomba helyezni, hanem van ugyan annyiért környezetkímélő motorral 30 millióért.


A fogyasztó meg keresi az olcsó termékeket.

A gazda meg legyen olcsó, mikor mi termelünk a legnagyobb költséggel a világba. Szóval gazda szemmel most ráfizetéses.



De sebaj mert pótolják Ukrán termékkel, aminek semmi előírásnak se kell megfelelni.

De az EU-ban eljátszuk a környezetbarát, bio termékek iránti kötelességnövelést.

ápr. 22. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 darandaliuszmusz válasza:

Az uniós szabályok szigorúak (amúgy bőven lehetnének szigorúbbak is) az már más kérdés milyen a betartatásuk... A pénz ömlik, a kötelezettségeket nem tartják be a gazdálkodók többsége és természetesnek gondolják, hogy nekik ez jár mindenféle "ellenszolgáltatás" nélkül.

Ahogy az egyik szerintem kivételesen gazdálkodó személy mondta: "Úgy törölném el a támogatási rendszert ahogy van".

Ő is él vele, de látja milyenek az állapotok... al haszonbérletek, be nem tartott válallások, teljes terület kiélések.

Jó lenne, de csak papíron működik úgy ahogy kéne neki.

Mondom ezt úgy, hogy benne vagyok ebben a témában rendesen a munkámból adódóan.

ápr. 24. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!