Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért írták, hogy március...

Miért írták, hogy március 1-ig kell bejelenteni a lakcímet, ha két hét után február 11-re módosult?

Figyelt kérdés

10 éve Budapesten lakom, idén lejárt a tartózkodásim, de még februárban megcsináltattam. Mivel a lejárat után kértem újra, így hivatalosan február 11-én nem laktam a városban. Azonban addig arról volt szó, hogy legkésőbb március 1-ig legyen bejelentve: [link]


A választási papíron azonban már február 11. szerepel, el is utasították az átjelentkezésemet. Semmi közöm már ahhoz a településhez, ahova az állandóm van megadva, azon kívül, hogy papíron ez szerepel, mert még nem tudtam saját lakást venni.


Ilyenkor mit lehet tenni? Nem dönhetek arról a városról, ahol élek 10 éve, de egy olyanra utazzak el szavazni, ahol azt se tudom, mi történik azóta, kiből kellene választanom?



ápr. 22. 15:05
 1/2 anonim ***** válasza:

A köztársasági elnök a 30/2024. (III. 12.) KE határozatában 2024. március 12-én 2024. június 9-ére tűzte ki az önkormányzati és parlamenti választásokat.


„XIV. FEJEZET

A HELYI ÖNKORMÁNYZATI KÉPVISELŐK ÉS POLGÁRMESTEREK VÁLASZTÁSA


307/A. § (1) Az átjelentkezésre irányuló kérelmet az a választópolgár nyújthatja be, aki a választás kitűzését megelőző harmincadik napon és az átjelentkezésre irányuló kérelme elbírálásakor ugyanazon választókerületben tartózkodási hellyel rendelkezett, és tartózkodási helyének érvényessége legalább a szavazás napjáig tart.”

2013. évi XXXVI. törvény a választási eljárásról hatályos szövege.


2024. március 12-ét megelőző 30. nap: 2024. február 11. [link]


Azt az általad elérhetővé tett cikk szerzőjétől kérdezd meg, hogy 2024. február 26-án (ez a cikk dátuma) honnan tudta, hogy mikor lesz kitűzve a választás, mert abból lehet kiszámolni a megelőző 30. napot. Neki sikerült a kitűzés napjának ismerete nélkül, igaz, rosszul.

ápr. 23. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Csak mivel az egyetemisták között is ez terjedt, a többség így utolsó napban indult megcsináltatni. Talán pont ez volt a cél? Bevallom, nekem is lejárt február elején és nem volt se időm, se hangulatom azonnal rohanni, szóval kimaradt egy hét, és ez a nap pont beleesett. Mindig aktívan részt veszek a választásokon, kötelességemnek tartom, akár van értelme, akár nincs, szóval hétvégén hazamegyek, leadom vidéken valamelyik esélyesebb nem kormánypártira, aztán este Budán az európaira, így felesben engedte az NVI. Csak így bánt, hogy olyan helyen kell döntenem, ahova túl sok minden nem fűz, azon kívül, hogy oda születtem és éltem valamikor, viszont ahol 10 éve élek, ott nem dönthetek, mert pont nem volt pár napig érvényes a lakcímkártyám. Talán nem az én egy szavazatomon fog múlni. Ha pedig ezzel segíthetek esetleg vidéken csökkenteni a narancsot, akkor annyi örömöm lesz.


Egyébként az oldalt a fővárosi önkormányzat kezeli elméletben, ők szedték, hogy így lesz.

ápr. 26. 00:22

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!