Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ha aláírok egy pártnak, hogy...

Ha aláírok egy pártnak, hogy indulhasson az EP választáson, akkor utána küldhetnek nekem a lakcímemre hírlevelet vagy bármit, illetve az aláírók listája nyilvános?

Figyelt kérdés

Most, hogy elkezdődött a kampányidőszak nagyon sok stand van az utcákon aláírást gyűjteni. Van több párt is, akiknek aláírnék, de kell hozzá a lakcímkártya. Ha aláírom utána küldeni fognak nekem bármi párthoz kapcsolódót?

Csak azért kérdezem, mert az otthoniak eléggé elvakultak egy bizonyos párt irányába, és kicsit félek, ha kiderül, hogy én nem azt támogatom a leginkább, akkor abból veszekedés lesz...

Szóval van bármi esély arra, hogy megtudják, hogy én aláírtam?



ápr. 24. 10:47
 1/1 anonim ***** válasza:

Már nincs olyan szabály, hogy csak 1 pártnak, jelöltnek lehet aláírni a támogató papírját. Én is aláírom szívesen a dk-t kikéve bárkiét, mert az a demokrácia lényege, hogy bárki szabadon indulhasson a választáson és bárkire lehessen szavazni.

Ha nincs rajta a lapon - biztos nincs rajta - hogy az alàírással hozzájárulsz hogy neked ezt meg azt is küldjenek, akkor elvileg nem használható fel a címed.

Ha mégis megteszik akkor legalább tudod, hogy rájuk nem kéne szavazni, otthon még nyugodtan mondd, hogy csak támogatod a szabad választás jogát, de amúgy azt se tudtad kinek a jelöltje. Úgy gondoltad az a jó ha indulhat aki csak akar.

Most nem kap senki állami támogatást a kampányhoz, nem ártasz senkinek vele.

ápr. 24. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!