Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Egyetértetek azzal, hogy a...

Gál Gábor 2024 kérdése:

Egyetértetek azzal, hogy a drogosok és a drogdílerek is "ugyanolyan értékes emberek mint bárki más"?

Figyelt kérdés

[link]


"...a droghasználó emberek, még ha hajléktalanok is, ha szintetikus kannabinoidokat szívnak, ha injekciósan használnak drogokat, esetleg roma droghasználók, akkor sem "zombik," nem "dzsánkik", nem "narkósok", hanem emberek, ugyanolyan értékes emberek mint bárki más. Sőt, akkor is azok, ha az alkoholtól eltérő hatású tudatmódosító szerek iránti meg nem szűnő igényt szolgálják ki, vagyis drogdílerek."


Azt nem vitatom, hogy ők is emberek, nekik is jár a tisztességes bánásmód és az emberi méltóság, de ne hívjuk már őket ugyanolyan értékesnek. Egy rossz ember milyen alapon értékes ugyanannyira, mint egy átlagember? Akkor Hitler is ugyanolyan értékes volt, mint Anne Frank?


ápr. 25. 21:37
A kérdező szavazást indított:
Nincs igazad kérdező, mert...
Igazad van, kérdező
12 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:

"Egy rossz ember milyen alapon értékes ugyanannyira, mint egy átlagember?"

Mitől lesznek ők "rossz" emberek, és mások mitől "jó" emberek? A világ nem fekete és fehér, attól nem lesz valaki rossz hogy drogozik, ahogy attól sem hogy teát iszik, vagy attól sem, hogy dupla csomót köt a cipőfűzőjére.

Hitler ártott más embereknek, egy drogos viszont senkinek sem árt. Ez nagy különbség köztük.

ápr. 25. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hát ezzel se tudok egyetérteni, pedig elég liberálisnak tartom magam drogpolitika terén és szociálisan is elég érzékeny vagyok. Valamennyi drogot én is fogyasztok, pár havonta szoktam füvezni, illetve kb félévente varázsgombázni. Csakhogy nekem ez egyáltalán nem befolyásolja negatívan a hétköznapi életemet, illetve másokat se zavarok vele.


Az idézetre reagálva, én inkább azt mondanám, hogy ennek ellenére lehet valaki értékes ember. Én nem hiszek abban, hogy minden emberben ugyanannyit érne attól függetlenül, hogy milyen életet él. Mindenkit megilletnek az alapvető emberi jogok, amibe beletartozik a tisztességes bánásmód és a méltóság, de akinek abból áll az élete, hogy bedrogozva/részegen összeszarja magát az aluljáróban rendszeresen, az önmagát fosztja meg a méltóságtól. Lehetnek az illetők a környezetük áldozatai, de ez legjobb esetben is csak a morális felelősséget veszi le róluk, értéket még nem ad.

ápr. 25. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én mérhetetlenül utálom, mikor a milliárdos pali úgy néz rám, mint valami alsóbbrendű prolira, s emiatt, aki pont annyi távolságra van alattam, én nem akarom beárazni, hogy na hallám drogos úr, az aluljáróban, hát én a hónapban megkerestem 3000 eurót, te addig itt a hugyodban ültél, há nem szégyelled magad te zombi?? Én is epét hányok attól, mikor beáraznak olyanok, akik többre vitték, meg van engedve, hogy ne csináljam ugyanezt azokkal, akik kevesebbre vitték? S csak az embert lássam?
ápr. 25. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs igazad, de az 1-esnek se. Ez egy elég összetett téma.


"Hitler ártott más embereknek, egy drogos viszont senkinek sem árt. "

Azért egy drogos is árt, nem kell hozzá, hogy mondjuk rossz ember legyen, vagy lopjon csaljon. De ha már leépül, azért a szeretteinek árt. Akiknek végig kell nézni a leépülését. (Most nem arról beszélek, aki néha elszív egy kis füvet vagy betol pár csíkot a buliba.)


Ha nehéz helyzetbe került, mint pl egy hajléktalan. Attól még lehet értékes ember, akit nem a rosszindulat vezérel. Inkább itt a probléma a szociális háló minősége/hiánya, hogy nem tud érdemben segíteni ezeknek az embereknek.


Persze csak a normálisabbra gondolok, akinek már nincs élő agysetje a herbáltól vagy düh rohamokban veri az üveget a 4-6-oson, azokra nem mondanám, hogy jó emberek.


Inkább úgy mondanám, hogy a "drogos" jelző nagyon tág és rengeteg élethelyzetet, szituációt fed le, ennyiből nem lehet rá mondani, hogy értékes, jó vagy értéktelen, rossz ember.

ápr. 25. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Igen, egy normális társadalomban őket is megilletik bizonyos lehetőségek és segítségek.


De mivel a magyar társadalom nem éppen normális...

ápr. 25. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!