Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ha a bankszámlámra utalok...

Ha a bankszámlámra utalok kisebb pár tízezres összeget, és azt azonnal tovább utalom, bajom lehet belőle ?

Figyelt kérdés

Nincs jövedelmem a bankszámlámon , csak szoktam netről fizetni, vásárolni.

És ha teszek pénzt a kártyára, azt utána azonnal tovább utalom.

Ez nem gond, nem gyanús ugye ?


máj. 15. 09:07
 1/10 anonim ***** válasza:
38%
Akár gyanús is lehet, hogy eltitkolt jövedelmet teszel fel oda.
máj. 15. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Senkit nem érdekel. Minden hónapban ez történik az emberek bankszámlájával, hogy pár százezer forintot utal rá a cégük munkabérként amit a többség szinte azonnal tovább is utal mert fizeti a számláit, hitelét.

Ha elkövettél valamit akkor még mindenképpen megnézik a számládat.

máj. 15. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
44%
Pár tízezres összegnél lehet belőle bajod. Ha pár százmillióval csinálnád ezt, senki nem vizsgálódna.
máj. 15. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

A bank alapvetően nem vizsgálja a számlára érkező pénz forrását, bár vannak kivételek (mint pl. szerencsejáték stb.), de alapvetően a bankot teljesen hidegen hagyja honnan és miért kapsz pénzt, vagy miből fizetsz be magadnak saját számlára pénzt. Pláne nem pár tízezer forintos nagyságrendben.

Semmi gyanús nincs benne hogy befizetsz a számládra pénzt, aztán továbbutalod vagy kártyával elköltöd.

Ha a saját számládon minimalizálni akarod a pénzmozgást, akkor annyit megtehetsz, hogy ha úgyis továbbutalnád a pénzt, akkor inkább egyből közvetlenül arra a számlára fizeted be, ahová egyébként is utalnád. Így a saját számlán nincs nyoma, ha bármikor téged vizsgálnak, ez nem látszik. De ez sem fontos egyébként, pár tízezer forintos nagyságrendben senkit nem érdekel.

máj. 15. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Értem, akkor sem ha Tb mentességet igénylek, szociális alapon ?

Mert ott azt írtam a papírra , hogy 0 Ft van a bankszámlámon is .

máj. 15. 09:47
 6/10 anonim ***** válasza:

#5 Ha csalsz akkor ezzel gondod lesz. De a bank nem fogja jelezni sehová, hogy volt pénzmozgás a számládon ha az nem terrorszervezettől jött vagy nem oda ment és nem érte el azt a határt - sok millió - amit már jelenteniük kellene.

Viszont ha valaki feljelent, mert szerinte nem is járna neked az igényelt támogatás akkor bekérhetik a számlaadataidat - csak bírósági végzésre - és abból lehet gondod ha nem tudod megmagyarázni.

máj. 15. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Jogosult vagyok,szociálisan :).

Csak néha szoktam tenni pénzt a bankszámlámra .

máj. 15. 11:28
 8/10 A kérdező kommentje:
De akkor kis összegnél nem számít, ha bekérik a számla adatokat ?
máj. 15. 11:29
 9/10 anonim ***** válasza:
Sokadszorra ismétlem: ha csalták akkor számít, ha nem csaltál akkor nem.
máj. 15. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Pintér László ***** válasza:
Én is így vagyok évek óta, semmit nem izélnak. Miért ne lehetne olykor pénz a bankszámládon? Annak nincs köze a jövedelmedhez.
máj. 18. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!