Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A magyarországi szocializmusna...

HunLo kérdése:

A magyarországi szocializmusnak melyik vívmányával értesz egyet és miért?

Figyelt kérdés
Nem sorolok fel vívmányokat azt nektek kell!

máj. 26. 08:59
 1/10 anonim ***** válasza:
75%
Azzal értenék egyet, ha egyszer végre véget érne, mert a lassan 70 évnyi szocializmus nem igazán bizonyitotta be, hogy működőképes lenne.
máj. 26. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
A valóságból a tehetséges emberek egy alternatív valóságba menekültek, és így paradox módon, például a filmművészetben kisebb virágkorát élte a magaskultúra.
máj. 26. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
75%
Akkor legalább épült valami Magyarországon.
máj. 26. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
63%
Tanulhattam, miközben felnőttem...és jó sorsom alakult.
máj. 26. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
24%
Semmivel sem. Ami jó volt, az is egy elbszott szar volt. Egészségügy, az undorító hálapénzzel... ilyesmikre gondolok.
máj. 26. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Az oktatás egyértelműen magasabb szinten állt. Nem elsősorban arra gondolok, hogy volt egy-két kiemelkedő iskola, ahol a nemzetközi versenyeket sorra nyerő diákokat felkészítették, hanem a közoktatás egészére. Mind a szakképzés, mind a felsőoktatás egészen más volt akkor, sokkal hatékonyabb, sokkal jobban működött.
máj. 26. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
#5 De akkor legalább még volt egészségügy.
máj. 26. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

3-as

Egyetértek!

Épült egy szép utópisztikus világ ,amiből sajnos egy *** talicskát csináltak a hazaárulók!


De semmi baj ,mert lesz még a szocializmusnak reneszánsza!

máj. 26. 11:46
 9/10 A kérdező kommentje:

Nekem a kedvenc vívmányom a termelőeszközök államosítása.

Ez azért ,mert az emberek között egyenlőséget teremtett.

És az ,hogy akkor a rendőrök még rendőrök voltak ,akik a nem normálisok agyát helyre tehették nagyon gyorsan.

Egyszóval az ,hogy akkor az emberek agya helyre volt téve!


Harmadik vívmány az ,hogy akkor vagy baloldali voltál vagy halott.

Ezt azért pártolom ,mert én szerintem a baloldal azon belül is a szocializmus a legemberségesebb.

máj. 26. 12:20
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Én azon nem tudok felülkerekedni, hogy 1989 óta lényegében folyamatos bizonytalanságban tengődöm, - miközben már lassan a rolót is lehúzom.

Ami volt, nem volt hibátlan, de tudtad, hogy mire (nem) számíthatsz!

Ma azon versenyeznek a befolyást egymás után megkaparintó szemétládák, hogy miként lehetne még jobban ellehetetleníteni azok életét, akik (még/már) nem menekültek el innen. Amikor elkezded látni az alagút végén a fényt, mindig előkerül az ügyeletes szemétláda, aki bebizonyítja, hogy igen, még mindig van lejjebb! És elegem van az embereket tömegesen hülyének néző szélhámosokból, - akiket manapság "politikus" jelzővel emelnek a halhatatlanság szintjére. Azzal is tele van a középső lábam, hogy képesek három névelő miatt időről-időre újra és újra átirkálni, átkeresztelni bármit csak azért, hogy "bekerüljön a történelembe" (vagy egy adott irományba) néhány - fizikálisan - dilis ember, mint megalkotó!

máj. 27. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!