Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Szerintetek be fog következni...

Szerintetek be fog következni egy olyan háború, vagy akár világháború amiben a nyugatias, demokratikus országok fognak megvívni az iszlamista diktatúrák, Észak-Korea, Kuba és hasonló országok ellen?

Figyelt kérdés

Egyre inkább úgy tűnik, hogy az 50-es évek szelleme visszaköszön. Csak most az "USA" szerepét fogják játszani a nyugatias, demokratikus országok a "Szovjetunió" szerepét pedig az iszlamista diktatúrák, Észak-Korea, Kuba és hasonló diktatórikus országok.


A 20. században lejátszódott Hidegháborúból Nevető Harmadikként került ki az iszlám világ, a mostani helyzet magjai az 1979-es Iszlám Forradalomban lettek elültetve, amikor az iráni nép a valamennyire népsanyargató, de mégis csak nyugatias sah helyett Ayatollah iszlám diktatúráját választotta.


A kiéleződött helyzet beindítója pedig a 2001-es terrortámadás volt.


Azóta egyre inkább úgytűnik, hogy a Föld két fő kultúrára és világra oszlik: Egy nyugatias, demokratikus világra, és egy diktatórikus világra.


Ahogy telik az idő, egyre jobban kiéleződik az ellentét a két világ között.


Szerintetek lehet ebből Harmadik Világháború?


2010. okt. 30. 23:56
1 2 3
 1/25 A kérdező kommentje:
Ja és az sem segít a helyzeten, hogy tavaly bejelentette Kim-Dzsong-Il: "Szorosabb kapcsolatokat fogunk kialakítani Iránnal, mert hasonlóan gondolkodunk és hasonló céljaink vannak.
2010. okt. 30. 23:58
 2/25 anonim ***** válasza:
94%

Azt hozzátenném, hogy szerintem a Fekete Szeptemberrel kezdődött az iszlám-nyugat konfliktus. Kuba nem olyan erős, ráadásul ők békések.

Világháború csak akkor lesz, ha Oroszország vagy Kína melléjük áll, de ezt nem hiszem, mert ebben a két országban nagy a nyugati tőke. Így magában gyorsan legyőzhető országokról beszélünk, hiszen akárki akármit mond, diktatúra=fejletlenség

2010. okt. 31. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
94%

Kuba tényleg nem olyan ország, aki hadba szállna a fél világ ellen, főleg nem úgy, hogy minden oldalról körbe van véve. Északra nem messze USA, kelet felé Nyugat-Európa.


Egyébként az iszlám országok helyett inkább India és Kína került ki nevető harmadikként. Az Iszlám országokat már akkor is b*szogatták, mostanra pedig a legerősebb nem USA barát országok helyzete nem épp rózsás. Irakot elfoglalták, Irán megtámadására már keresik az okot, Afganisztánban is ott vannak, a többi pedig képtelen volna ilyen komoly háború megvívására. Nem mintha ezek a nagyobbak képesek volnának.

2010. okt. 31. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
97%

Ugy latom mindennap jon egy kerdes a III. VH val kapcsolatban. Mondjuk mamar ez a 2. talan.


De ha mar kerdes. Ma mar olyan fejlett a technologia a "Nyugati" hadszinteren es olyan merteku utanpotlasi lehetosegeik vannak, hogy egyszeruen nem lehet mostanaban felnoni hozzajuk a harmadik orszagoknak. Ha megis bekovetkezne egy ilyen szitu ezeket a rezsimeket belulrol dontenek meg a sok ehezes es nelkulozes miatt ami a haboruk egyenes kovetkezmenye!

2010. okt. 31. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
97%

Utolsó, mintha lenne egy-két háború a történelemben, amiről azt gondolták, hogy gyorsan le lehet tudni, az ellenség könnyen legyőzhető...

diktatúrák pont katonai téren elképesztő dolgokra lehetnek képesek, pont mert diktatúrák és a sajátjaikkal is bármit megtehetnek.

2010. okt. 31. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
78%

Ez a nyugatias, demokratikus versus diktatórikus nekem elég kisarkítottnak tűnik, mintha úgy mondanád, az előbbi a jó, az utóbbi a rossz.

A "...népsanyargató, de mégis nyugatias..." pedig úgy hangzik mintha a nyugati demokrácia lenne a világ legjobb megoldása, ami hiába kicsit korrupt, kicsit működésképtelen, de mégis olyan jól néz ki ha csak a felszínét vizsgáljuk.


A nevető harmadik szerintem annyira nem igaz, mert az konkrétan ki lett volna akkor az arab országok közül? Az Izrael által többször lealázott Egyiptom, Jordánia, vagy Szíria? A nyolcéves Öböl-háborúban meggyengült Irak vagy Irán? Az USA-vezetésű Szaúd-Arábia? Vagy nem tudom akkor ezt hogy értetted.


Szerintem lehet világháború, de az én kisarkított szubjektív véleményem szerint ez inkább a cionista, globalista irányultságú USA és csatlósainak harca lesz a szuverenitásukat megőrizni kívánó iszlám és esetleg távol-keleti országokkal. Mivel pedig a média egy k*rva erős fegyver, ha lesz ilyen háború, a magyarok többsége azt fogja hinni hogy a jó oldalon áll. Végül is egy háborúba csak úgy lehet indulni, ha azt hiszi az ember hogy a jó oldalon áll.

2010. okt. 31. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%
09:23 - azért vigyázni kell a muszlim országokkal is. Irán atomprogramjáról lehet vitatkozni, de azt is figyelembe kell vennünk, hogy Izrael soha nem akarta elfoglalni Iránt, Ahmedinezsád mániája volt ez a "pusztítsuk el izraelt" dolog. Jelenleg Iránban nagyon alacsony az életszínvonal, és az embargó előtt is az volt. Nem sokat veszítenének azzal a cionista rémuralommal.
2010. okt. 31. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
26%
Csak a muszlimok csinálhatnak konfliktust. DE! Kína és Oroszország sosem állna a buzulmánok mellé, mivel náluk is vannak szélsőségesek és ugyanúgy félnek a terrortól. Ráadásul az Oroszok most ott lesznek a NATO gyűlésen (ami nagy szó) és az USA-val is megállapodásokat kötött a terrorizmussal való leszámolás végett. Itt csak a muszlim világ pattog.
2010. okt. 31. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
96%

Irántól tényleg nem akartak közvetlenül semmit, csak a velük szomszédos többi arab országot szedték szét. Jogosan, tehetném akár hozzá nyugodtan, mert a háborúk többnyire önvédelemmel kezdődtek, aztán csak nem akartak megállni a határokon és csak tojtak az ENSZ-re is.


Biztos azért pattognak, mert olyan kedvük van.

Elismerem hogy az arabok is olyanok, amilyenek, de itt nincs jó és rossz oldal, mert amíg tegyük fel a muszlimok a vallásuk terjesztését szeretnék akár erőszakos módszerekkel, a nyugat pedig mondjuk az arab országok energiahordozóit, és befolyást ezen országok felett. Szeptember 11, ha tényleg terroristák művelték, sem ok nélkül történt.

2010. okt. 31. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
92%

Egy ilyen háború nem hiszem, hogy be fog következni az elkövetkezendő 30-40 évben.

Ha a korábbi kommunista blokkhoz hasonlítjuk az "iszlám fundamentalizmust", akkor azt láthatjuk, hogy sokkal gyengébbek. Jelenleg a "terroristák" legfeljebb arra képesek, hogy néhány pokolgépes merényletet vagy repülőgép-eltérítést végrehajtsanak, addig a Szovjetúnió és a Varsói Szövetség tagállamaiban katonák milliói, harcájárművek és nukleáris fegyverek tízezrei álltak bevetésre készen, valamint rengeteg rejtett kommunista szervezet is működött a nyugati országokban(pl: RAF). Tulajdonképpen a fejlettebb muzulmán országok közül legfeljebb Irán, Szíria és Líbia nevezhető nyugat ellenesnek, bár el kell ismerjem, hogy néhány másikban elméletileg lehetséges egy, az iránihoz hasonló forradalom végbemenetele.

De még ennek ellenére se lennének technológia, ipari, katonai szempontból erősebbek, vagy egyenlő erejűek még az Európai országokkal sem, nemhogy az USA -val. Annyira pedig senki sem idióta, hogy egy nála sokkal erősebb hatalom ellen indítson hagyományos háborút.


Az alacsony iráni életszínvonallal kapcsolatban pedig megemlíteném, hogy az egy főre jutó gdp és ppp szempontjából Irán kb egy szinten van Szerbiával és Bosznia-Hercegovinával, tehát nem élnek olyan rosszul, mint általában a harmadik világban.

2010. okt. 31. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!