Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Francia Guyana miért nem...

Francia Guyana miért nem függetlenedik Franciaországtól?

Figyelt kérdés

Francia Guyana Franciaország Dél-amerikai megyéje, azért nem egy kis terület ami több ezer km-re van az anyaországtól, ugye annak idején a 13angol gyarmat is függetlenedett Angliától, ez a terület miért nem szakad el Franciaországtól? Illetve a szomszédos országok miért nem szakítják el?

Ezt a területet miért nem számolják bele mindig Franciaország területébe?

Ha oda akarok jutni, akkor nincs semmilyen határellenőrzés?

Ezt a területet most is mint gyarmatként kezelik, vagy ugyan olyan joga van mint a központi terültetek megyéinek?

Akkor Franciaország olyannak számít mint Oroszország hogy két kontinensen fekszik?


2010. nov. 2. 18:11
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

Ez a terület és a lakossága is beleszámít az Európai Unió területébe és lakosságszámába?

Ott is Euro a hivatalos fizetőeszköz?

2010. nov. 2. 18:29
 2/11 anonim ***** válasza:
59%
Jobb Franciaországhoz és az EU-hoz tartozni, mint egy független miniállamként (csak kétszázezer fő a lakossága) Dél-Amerikában boldogulni. Egyébként Oroszország rossz példa, mert az ország egyetlen egybefüggő területen helyezkedik el.
2010. nov. 2. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
87%

"Egyébként Oroszország rossz példa, mert az ország egyetlen egybefüggő területen helyezkedik el."


Oroszországnak van egy kis anyaországtól elvágott területe a Balti-tenger partján. Kelet felé Litvánia és Fehéroroszország választja el az anyaországtól.

2010. nov. 2. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

"Jobb Franciaországhoz és az EU-hoz tartozni, mint egy független miniállamként (csak kétszázezer fő a lakossága) Dél-Amerikában boldogulni. Egyébként Oroszország rossz példa, mert az ország egyetlen egybefüggő területen helyezkedik el."


Ennyi erővel Guyananak sem kellett volna függetlenedni a Britektől, de mondhatnám itt bármelyik Dél-Amerikai államot.

Oroszország helyett mondhattam volna Törökországot is, az pl nem egybefüggő terület, ott van a Boszporusz. De példának mondhattam volna az USÁ-t is, hogy Franciaországnak Francia Guyana ugyan olyan jogú tartománya(mint a többi területe) mint az USÁnak Alaszka?

2010. nov. 2. 19:02
 5/11 A kérdező kommentje:
Mindenesetre az egy dolog hogy Európát és Ázsiát össze köti szárazföld, de attól még 2kontinens és Oroszország mindkét kontinens országaként van számon tartva, ezzel csak azt akartam kérdezni hogy e terület révén Franciaország is két kontinens országának számít?
2010. nov. 2. 19:07
 6/11 UM4 ***** válasza:
75%

úgy tudom fr guayana határa szomszédai felé eu-határ

egy dok.filmben volt az a vicces jelenet h brazíliából nem éri meg átcsónakázni egy zsák banánnal frg-ba mert a vámhatár miatt az afrikából európán át odavitt banán olcsóbb :)

gondolom a szociális rendszer befogja némi euróval a függetlenedni vágyók száját

másrészt űrkutatás miatt egy ilyen egyenlítőhöz közeli hely sok pénzt megér egy nagyhatalmi presztízsre vágyó fr.országnak :)

2010. nov. 2. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 hollófernyiges ***** válasza:
100%
Akkor három kontinens is lehetne mert Afrikában is van tengerentúli megyéje a franciáknak. Amúgy meg hülyék lennének függetlenedni, kapnak egy csomó támogatást.
2010. nov. 2. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
79%
Sőt, az elmúlt hetekben a Holland-Antillák feloszlatta önmagát és részben Hollandiába, részben a Holland Királyságba (az államszövetség, aminek Hollandia is egy tagja) olvadt bele.
2010. nov. 2. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
70%

Sőt, akkor Franciaország három kontinensen is jelen van, mert ugye Új-Kaledónia francia terület, és az bizony már a Csendes-Óceánon van.

Na meg a Karib-tenger környékén is tele vannak a franciák szigetekkel (meg Madagaszkár feletti szigetek is hozzájuk tartoznak).


Hogy miért nem szakítják le a szomszédai?

Mert minek? Ha Ausztriát megszállná Németország, a magyarok mennének segíteni?

Franciaország szétverné Surinamet, Guyanat meg a brazilokat egybe, nemhogy még őket ütögessék, ráadásul az Idegenlégiót ráküldhetnék a nyakukra, ha gáz lenne.

Ráadásul már van olyan, hogy NATO, meg ENSZ, ami megint csak korlátolja a lehetőségeket.

Na meg Franciaország foggal-körömmel védené Fr. Guyanat, mert elég értékes terület, már ha csak Európát nézzük akkor is, elvégre az Ariel-programunkkal némiképp még hozzuk a világhatalmi formánkat.

Franciaország meg nem olyannak számít, mintha két kontinensen lenne, mert azokat később hódította meg, és nem az anyaország területe. Illetve mégis, mert egy megyéje, de ettől függetlenül ők sem úgy kezelik, mint mondjuk Korzikát, mert a párizsi embernek az gyarmat (ma már ilyen kifejezéseket nem használunk, ezek ma már felszabadított és civilizált területek)


Na meg hogy miért nem szólt bele az USA amikor a spanyolokat elverték?

Hát mert a franciákkal egy háború az nagyon nem hiányzott volna, tekintve, hogy az Entente Cordinale kötelezte Oroszországot és Nagy-Britanniát, hogy csatlakozzanak egy esetleges támadás ellen, és bár az USA erős volt, nem tudott volna ekkora túlerőt visszaverni, ráadásul akkor még a spanyolok is visszamehettek volna.

Mint megye, hivatalosan ugyanolyannak kezelik, mint az anyaországot.

Ha Franciaországból mész Fr. Guyanába, akkor nem hiszem, hogy lenne ellenőrzés.

Az, hogy Fr. Guyana EU tag, azt nem tudom, szerintem igen, mert láttam egy EU-s reklámban, és a tagországoknál ott volt a Fr. G-i térkép. Mondjuk nem értem, hogy hogyan kerültek be, ha Marokkót elutasították, na mindegy.

2010. nov. 4. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Oroszországnak is ott van Kalinyigrád elszigetelt hely. Amikor felbomlott a Szovjetunió akkor ő maradt ott egyedül.
2012. jan. 22. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!