Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Az európai embereknél manapság...

Az európai embereknél manapság miért olyan népszerű a xenofília?

Figyelt kérdés
xenofília = idegenek előnyben részesítése a rokonokkal, sajátjaikkal szemben
2010. nov. 10. 18:02
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:

"E.g. ha a munkahelyre választani kéne, hogy egy jól teljesítő indiait vagy egy nem éppen tehetséges magyart vegyen fel, akkor az indiait fogja felvenni, és nem azért, mert indiai, hanem azért mert jobb képességei vannak."



Ez kizárólag abban az esetben igaz, ha egy korcs a főnök.

2010. nov. 11. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:

"De megemlíthetném még az etnomazochizmust, mint a saját kultúránk szégyenlését és a devirilizációt, minthogy folyton szégyelnünk kell, hogy mi milyen gonoszak voltunk a múltban más rasszokkal szemben."


Ezen nincs mit szégyellnünk, maradtak túlélők is sajnos.

2010. nov. 11. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:

"Az európai embereknél nem népszerű a xenofília. Sosem volt az. Az, hogy jobbszélről mindenki xenofilnak látszik, aki nem akarja karóba húzni a más nemzetiségűeket, azt inkább egyfajta parallaxis hibának, illetve csőlátásnak lehet nevezni. De erről már nem a "normális" 90% tehet."


Jó az 10%nak is barátom, bár egyáltalán nem normális gondolkodás az ha nem akarod őket karóbahúzni.

2010. nov. 11. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
69%

"Sok lányismerősöm inkább négerekkel létesítene szexuális kapcsolatot, mert az olyan "egzotikus". "


Az ilyen lányokat itélet nélkül kéne felkötni.

2010. nov. 11. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:

„szidják a cigányokat és nem ritkán még gyilkolják is őket.”


Ha ismersz ilyen embereket majd írd meg a számlaszámuk. Szívesen támogatnám őket anyagilag is.

2010. nov. 11. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
73%

"A Jobbik több tagja is előállt olyan célokkal, hogy "deportáljuk a zsidókat" meg hasonlók. Rájuk meg nem épp az jellemző, hogy túl öregek lennének. "


Megneveznél egyet a Jobbik több tagja közül? Én ugyanis épp azért nem léptem be mert körbeudvarolják a cigányokat. Ezért döntöttem inkább a náci párt mellett.

2010. nov. 11. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:

""E.g. ha a munkahelyre választani kéne, hogy egy jól teljesítő indiait vagy egy nem éppen tehetséges magyart vegyen fel, akkor az indiait fogja felvenni, és nem azért, mert indiai, hanem azért mert jobb képességei vannak."



Ez kizárólag abban az esetben igaz, ha egy korcs a főnök."


Te is valami elég szar cégvezető lennél. Nem a jobbat veszed fel mert az nem magyar. Okos.


""Sok lányismerősöm inkább négerekkel létesítene szexuális kapcsolatot, mert az olyan "egzotikus". "


Az ilyen lányokat itélet nélkül kéne felkötni."


Miért? Mert nekik az tetszik. Neked valami bajod lenne belőle.

Te csak az alapján ítélsz, hogy más a bőrszíne. Ezek a primitívek.

2010. nov. 11. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
100%

„Ezért döntöttem inkább a náci párt mellett.”


Létezik még olyan?

2010. nov. 11. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:

„Te csak az alapján ítélsz, hogy más a bőrszíne.”

A bőrszíne?


[link]

2010. nov. 11. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:

"Miért nem?

Definiáld kérlek a xenofóbiát!


Tudtommal a xenofóbia az idegenek iránti gyűlölet. És ki az idegen? Aki nem olyan, mint mi, máshonnan származik, de itt él és nem hajlandó alkalmazkodni.

Ez tökéletesen ráillik a cigányokra. Vagy legalábbis a rasszisták így akarják beállítani.

Akkor miért is nem xenofóbia az, ha valaki utálja a cigányokat?

Rasszizmus, persze. Meg sovinizmus is. De amellett xenofóbia is."


Naigen, de akkor bocsi, de kérdésre kérdéssel válaszolok:

Mi a különbség a Xenofóbia és a rasszizmus között?


Mert szerintem pont az, hogy a Xenofóbiában "szenvedő" alaptalanul fél/tart az idegenektől, vagy bizonyos idegenektől. Pl a kínaiak elleni xenofóbiáról szerintem lehet beszélni, mert igazából csak félünk tőlük mert sokan vannak és lehet egyszer ellepik a világot :P

Vagy a négerek elleni xenofóbia. "Úgy néznek ki mint a majmok, akkor biztos buták és primitíveek, fehér ember közé ilyen ne keveredjen."


De a zsidók és cigányok esetében inkább rasszizmus mint xenofóbia van: van alapja az ellenük való ellenségeskedésnek, nem azért vagyunk velük ellenségesek mert idegenek, hanem pont hogy nagyon jól ismerjük őket. Viszont, ebből azt a téves következtetést vonjuk le, hogy minden egyedük ilyen.


szóval minden xenofób rasszista, de nem minden rasszista xenofób. az én értelmezésemben.

2010. nov. 11. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!