Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A Dél-afrikai Köztársaságban...

A Dél-afrikai Köztársaságban létrejöhetne ma egy a kisebbségben lévő fehérek ellen irányuló apartheid mozgalom?

Figyelt kérdés
2010. nov. 20. 14:37
 1/8 anonim ***** válasza:
67%
Szerinted a falusi parasztoknak, akiknek az év 365 napján azért kell robotolniuk, hogy ne haljanak éhen, nincs jobb dolguk?
2010. nov. 20. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Pont ezért, mert a fehéreké a vezető réteg és a feketék még mindig el vannak nyomva valamilyen szinten.
2010. nov. 20. 14:53
 3/8 anonim ***** válasza:
93%

Kérdező, szerintem alapvetően nem vagy tisztában az ország jelenlegi helyzetével, legalábbis úgy írtad a válaszod, mintha mondjuk 1985-90 környékén lennénk.


Jelenleg pont, hogy nem a fehéreké a vezetés. Az államapparátusból és a közigazgatásból elüldözték őket és a nagyvárosokban is jelentősen csökkent a létszámuk.

Olyat már nem is említenék hogy mekkora a fehérek elleni bűncselekmények száma és aránya és hogy próbálják őket elüldözni a feketék.

2010. nov. 20. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Pont a fordított rasszizmus miatt tettem fel a kérdést, azt tudom én is, hogy a vezetők már feketék, de a gazdagabbak még inkább a fehérek, azonban '92 óta (ottani rendszerváltás) egyre több a szegény fehér, ami azelőtt szinte nem volt ott.
2010. nov. 20. 15:11
 5/8 anonim ***** válasza:
83%
Jelenleg éppen egy, a fehérek elleni genocídium van kialakulóban Dél-Afrikában. Minden fehéret el fognak üldözni, ki fognak irtani. A feketék az egyenlőséget a fehérek által megtermelt javak szabadrablásaként képzelték/képzelik el.
2010. nov. 20. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

"Pont a fordított rasszizmus miatt tettem fel a kérdést,"


Akkor nagyon eltévedtél, mert "fordított rasszizmusnak" legfeljebb az antirasszizmust nevezhetjük.

A rasszizmus emberek külső jegyek és származás alapján való csoportosítását és az így kapott csoportok rangsorolását jelenti. Ebből fakadóan egy néger is ugyanúgy lehet rasszista, mint egy fehér, csak ő értelemszerűen a négereket fogja felsőbbrendűnek tartani.

Van is rá példa.


" azt tudom én is, hogy a vezetők már feketék"


Ezt pont az előző válaszod cáfolja.


"Pont ezért, mert a fehéreké a vezető réteg"


"azonban '92 óta (ottani rendszerváltás) egyre több a szegény fehér, ami azelőtt szinte nem volt ott."


Ez nem igaz.

A búrok, akik a XIX. század végén uralták Dél-Afrikát, többnyire egyszerű farmerek voltak.

2010. nov. 20. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
már létrejött
2010. nov. 20. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
18:56 --> ezt kifejtenéd bővebben?
2010. nov. 20. 18:57

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!