Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Szükségesnek tartanád, hogy a...

Szükségesnek tartanád, hogy a biciklistákat szabályozzák?

Figyelt kérdés
KRESZ-vizsgára nem kötelezettek. A bicikliutakat nem használják, hanem a járdán közlekednek, s ha balesetet okoznak, utolérhetetlenek, azonosíthatatlanok.
2010. dec. 1. 09:36
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
55%
azért sztem nem olyan sok és ha van is, nem durva egy ilyen járdás baleset közel sem, mintha az úton csapná el őt az autó, úgyhogy nem hiszem h ez olyan égető probléma lenne
2010. dec. 1. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
83%
Pedig én kötelezném őket a KRESZ-re! Bajuk nem lehet belőle, ha megtanulják, és talán másnak se :D
2010. dec. 1. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
73%
Szabályozva vannak, csak nem foglalkoznak vele. Gyakrabban kellene őket büntetni, akkor ők is komolyan vennék a szabályokat.
2010. dec. 1. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
93%

Ahol én lakom (Budapest egyik külvárosi része), itt nincs bicikliút, vagy a járdán vagy az úton közlekednek, mert más alternatíva nincs biztosítva.

Igen, jó lenne a szabályozás, mert én is szeretnék biztonságosan biciklire ülni, de nem elég a szabályozás, biztonságos körülményeket is kell teremteni a biciklisek számára (pl. biztonságos tárolók, biztonságos kerékpárutak... stb. - érdekesség, külföldön több helyen is láttam, hogy az utcán tudják tárolni a kerékpárokat szépen sorban, és nem kell félni, hogy ellopják, nekem még a zárt tárolóból is elvitték). Sajnos, amíg ez nincs meg, én nem merek felülni kétkerekűre.

2010. dec. 1. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
51%
ne aggódj, büntetik őket bőven, sokszor teljesen idióta dolgok miatt is, de amelyik normálsiabb rendőr, az meg úgy áll hozz (volt már sok ilyen esetem), hogy inkább még mondja is, h maradjak a járdán, és ne menjek be az őrült forgalomba, mert csak elcsapnak, és hát be kell vallanom, volt már pár cikis helyzetem, amit éppen csak megúsztam, és nem sokon múlt a kivasalás
2010. dec. 1. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
66%

A válasz írója 79%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 09:55

Azért én már láttam külvárosban biciklitárolót és új bicikliutakat is, amelyeket egyáltalán nem használnak ki!

2010. dec. 1. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
55%
10:10 - Jó, de itt akkor sincs, mert máshol van. Ezt nekem hiába mondod, varázsolni nem tudok, hogy legyen.
2010. dec. 1. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Szerintem egy "világvárosba" nem való a bicikli. Persze, ez alól kivételt képeznek a "külvárosi" kisebb utcák, ahol senkit sem zavarnak, s más közlekedési lehetőség nincs. Az azért mégsem jó, hogy vagy a járdán mennek, vagy az út közepén, elfoglalnak egy sávot, de az sem ritka, hogy a sávok között cikáznak, akadályozva ezzel az autók közlekedését az amúgyis zsúfolt utakon.
2010. dec. 1. 15:28
 9/21 anonim ***** válasza:
38%
Miért nem való? Olcsó, környezetkímélő, és viszonylag kényelmes megoldás. Kínában mindenki biciklivel jár, nem csak a vidéki kis falukban, de a hatalmas világvárosokban.
2010. dec. 1. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
0%
Kérdező, Graz nem világváros ezek szerint?
2010. dec. 1. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!